Sporti - 13

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
29-03-2011, 16:50:04

Bale mungon kundër Realit?

Bale mungon kundër Realit?      Tottenhami ka bërë të ditur se Gareth Bale mund të mos arrijë të rikuperohet për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve përballë Real Madridit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
29-03-2011, 00:50:23

Gallas vazhdon kontratën

Gallas vazhdon kontratën        Mbrojtësi francez me përvojë William Gallas ka zgjatur qëndrimin e tij në White Heart Lane. (c) Telegrafi           http://laj.me/35975       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
28-03-2011, 18:50:08

Hoewedes dhe Boateng në shënjestër të Bayernit

Hoewedes dhe Boateng në shënjestër të Bayernit      Mbrojtësi i Schalkes, Benedikt Hoewedes dhe mbrojtësi i Manchester Cityt, Jerome Boateng, janë dy emrat e mundshëm që mund të veshin fanellën e Bayern Munichut- raporton Kicker. (c) Telegrafi         

M A X
28-03-2011, 12:05:14

Portieri brazilian, Rogerio Ceni, me 100 gola në karrierë

Portieri brazilian, Rogerio Ceni, shënoi mbrëmjen e djeshme golin numër 100 në karrierë.Goli i shënuar nga një goditje dënimi e ekzekutuar në mënyrë perfekte i dha fitoren ekipit të tij, Sao Paolo, në derbin ndaj Corinthias (2-1).Portieri që ka shënuar më shumë gola në historinë e futbollit ka l...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
28-03-2011, 10:50:04

Neymar: Dua të bëhem si Romario

Neymar: Dua të bëhem si Romario      Realizuesi i dyfishtë i Brazilit në fitoren ndaj Skocisë, Neymar, ka deklaruar se dëshiron të bëhet pjesë e historisë së përfaqësueses së tij, ndërsa si emër frymëzues e ka përmendur legjendën Romario. (c) Telegrafi         

*
SportNews
28-03-2011, 00:50:12

Barcelona nuk paguan për Fabregasin më shumë seç vlen

Barcelona nuk paguan për Fabregasin më shumë seç vlen      Presidenti i Barcelonës, Sandro Roselli, ka njoftuar se nuk do të shkojë përtej “kufirit të arsyeshëm” dhe ka paralajmëruar se megjithatë mund të mos realizohet transferimi i Cesc Fabregasit nga Arsenali gjatë verës. Bar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
27-03-2011, 16:50:04

Lampard i kënaqur me taktikat

Lampard i kënaqur me taktikat      Mesfushori i Anglisë, Frank Lampard, ishte krenar për paraqitjen e Tre Luanëve në sfidën e fituar me rezultat 2-0 ndaj Uellsit në Cardiff. (c) Telegrafi         

*
SportNews
27-03-2011, 08:50:05

Shqipëria triumfon me Bjellorusinë

Shqipëria triumfon me Bjellorusinë        Shqiperia ka fituar 1-0 me Bjellorusine ne ndeshjen e vlefshme per eliminatoret e Euro 2012. (c) Top Channel           http://laj.me/35735       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
27-03-2011, 00:50:06

Gjermania përforcon kreun

Gjermania përforcon kreun      Përfaqësuesja e Gjermanisë ka shënuar fitore të lartë prej 4-0 kundër Kazakistanit, në rrugën drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian, Euro 2012. (c) Telegrafi         

*
SportNews
26-03-2011, 08:50:06

Euro 2012, asnjë surprizë

Euro 2012, asnjë surprizë      Ka zhvilluar vetem 5 ndeshje dhe Italia e Prandelit e ka hipotekuar kualifikimin per ne Euro 2012, faza finale e te ciles do te zhvillohet ne Ukraine dhe Poloni. (c) Top Channel         

*
SportNews
26-03-2011, 02:50:05

Federer, shuarja e një legjende

Federer, shuarja e një legjende      Roger Federer nuk eshte me “Mbreti” i tenisit. Diçka e tille mund te thuhej prej kohesh, por se fundmi jane edhe rezultatet ato qe e konfirmojne. (c) Top Channel         

*
SportNews
25-03-2011, 18:50:11

Zyrtare: Heynckes trajner i Bayernit

Zyrtare: Heynckes trajner i Bayernit      Vetëm pak orë pasi bëri të ditur bisedimet me Bayernin e Munichut, janë bavarezët ata që e kanë konfirmuar trajnerin aktual të Bayer Leverkusenit, Jupp Heynckes, si trajner të tyre për sezonin e ardhshëm. (c) Telegrafi         

*
SportNews
25-03-2011, 10:50:03

Liverpooli dëshiron Philippe Mexesin

Liverpooli dëshiron Philippe Mexesin      Mediat angleze raportojnë se Liverpooli është duke përcjellë situatën e mbrojtësit Philippe Mexes te Roma. (c) Telegrafi         http://laj.me/35518...

*
SportNews
25-03-2011, 02:50:04

Robben lojtar i Interit?

Robben lojtar i Interit?      Tani për tani mungon vetëm zyrtarizimi, por Arjen Robben mund të konsiderohet lojtar i Interit. Kështu së paku raportojnë mediumet italiane të cilat flasin për akord mes Interit dhe Bayernit të Munichut për firmën e anësorit holandez. (c) Telegrafi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
24-03-2011, 18:50:03

Pique: Cesc do të adaptohej lehtë te Barca

Pique: Cesc do të adaptohej lehtë te Barca      Gerard Pique thotë se Cesc Fabregas do të ishte një yll i menjëhershëm te Barcelona, nëse ai rikthehet te ish-klubi i tij nga Arsenali gjatë verës. (c) Telegrafi         

*
SportNews
24-03-2011, 10:50:07

Wenger: Tri javët e fundit në të njëjtën kohë

Wenger: Tri javët e fundit në të njëjtën kohë      Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, u ka sugjeruar zyrtarëve të Ligës Premier që tri javët e fundit në Ligën Premier të luhen në të njëjtën kohë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
24-03-2011, 04:50:04

Adriano, marrëveshje me Corinthians

Adriano, marrëveshje me Corinthians      Klubi brazilian, Corinthians, ka arritur marrëveshje verbale me ish-sulmuesin e Romës, Adrianon, gjithnjë sipas mediumeve braziliane. (c) Telegrafi         

*
SportNews
23-03-2011, 20:50:27

Tifozi i ofron banane brazilianit Roberto Carlos

Tifozi i ofron banane brazilianit Roberto Carlos      Nje tifoz i Zenitit ka ofenduar mbrojtesin Roberto Carlos, i cili luan me Anzhin, duke i ofruar nga shkallet e stadiumit nje banane. (c) Top Channel         

*
SportNews
23-03-2011, 14:50:03

Ecclestone: Favoritët? Red Bull dhe Alonso

Ecclestone: Favoritët? Red Bull dhe Alonso      Padroni i Formules 1, Bernie Ecclestone, eshte shprehur ne nje interviste per BBC se Red Bull dhe Fernando Alonso, piloti i Ferrarit, jane favoritet kryesore per boterorin qe do te nise kete fundjave me Cmimin e Madh te Australise....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
23-03-2011, 02:50:03

Bakaj thirrje Kuzhes: Dua të luaj

Bakaj thirrje Kuzhes: Dua të luaj      Paraqitja e dobet e kombetares shqiptare ne 2 ndeshjet miqesore me Maqedonine dhe Sllovenine, solli reagimin e shtypit vendas sipas te ciles trajneri duhet t’u besoje me shume te rinjve. (c) Top Channel         

*
SportNews
22-03-2011, 16:50:04

Juve pas Jefferson Farfan

Juve pas Jefferson Farfan      Sulmuesi peruan Jefferson Farfan ka joshur interesimin e Juventusit pas paraqitjeve të mira me ekipin e Bundesligës, Schalke. (c) Telegrafi         http://laj....

*
SportNews
22-03-2011, 06:50:03

Messi e Mourinho më të paguarit

Messi e Mourinho më të paguarit      Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, është futbollisti më i paguar në botë, ndërsa trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, fiton më shumë se cilido trajner tjetër- sipas një hulumtimi të revistës France Football. (c) Telegrafi         

*
SportNews
21-03-2011, 22:50:05

Wenger: Sezoni më i paparashikueshëm

Wenger: Sezoni më i paparashikueshëm      Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se ky sezon është më i paparashikueshme që ai ka përjetuar në Angli. (c) Telegrafi         http://laj.me...

*
SportNews
21-03-2011, 14:50:03

Totti i kënaqur pas dy golave ndaj Fiorenatinas

Totti i kënaqur pas dy golave ndaj Fiorenatinas      Kapiteni i Romës, Francesco Totti, është i kënaqur me dy golat e tij në barazimin 2-2 ndaj Fiorentinas. (c) Telegrafi         http://laj....

*
SportNews
21-03-2011, 06:50:03

Wenger: Nuk tërhiqem nga Arsenali

Wenger: Nuk tërhiqem nga Arsenali      Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, është i bindur se përfundimi i sezonit pa asnjë trofe nuk do ta detyrojë atë të largohet nga Emirates. (c) Telegrafi         

*
SportNews
20-03-2011, 22:50:10

Inter, tani -2 nga Milani

Inter, tani -2 nga Milani      Ka mjaftuar nje gol me mjaft vlere i shenuar nga Pacini ne minutat e para te pjeses se dyte, qe Interi te marre 3 piket perballe Leces dhe ta shohe veten vetem 2 pike larg kreut. (c) Top Channel         

*
CoLd FiRe™
20-03-2011, 21:17:09

Foli njeri? Olympiacos - AEK 6 - 0

Ky nuk ishte një inagurim.Ishte një festë!Ishte një shfaqje!Një Olympiakos i papërshkruar i bëri h...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
20-03-2011, 14:50:04

Rosell i nervozuar në Real Madridin

Rosell i nervozuar në Real Madridin      Sandro Rosell nuk ishte aspak në disponim edhe pas fitores prej 2-1 ndaj Getafes, duke shprehur frustrimin e tij me testet e fundit për doping që ndodhën në ambientet e klubit katalanas, e që sipas presidentit të Barcelonës i aranzhoi klu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
20-03-2011, 06:50:04

Kolumbi, portieri “akrep” hyn në politikë

Kolumbi, portieri “akrep” hyn në politikë      Ish-portieri rebel i Kolumbise, Rene “El Loco” Higuita, ka njoftuar planin e tij per te hyre ne boten e politikes. (c) Top Channel         http...

*
SportNews
19-03-2011, 22:50:04

Silva: Fitorja ndaj Chelseat vlen për titull

Silva: Fitorja ndaj Chelseat vlen për titull      Mesfushori i Manchester Cityt, David Silva, beson se ekipi i tij ende ka gjasa për ta fituar Ligën Premier nëse mposht Chelsean në Stamford Bridge të shtunën. (c) Telegrafi         

*
SportNews
19-03-2011, 14:50:04

Derbi madrilen, më “mizor” se kurrë

Derbi madrilen, më “mizor” se kurrë      Reali dhe Atletico do te perballen sot ne oren 22:00 ne derbin e Madridit, i cili duhet t’i jape fund endrres se njeres prej dy ekipeve te kryeqytetit. (c) Top Channel         

*
SportNews
19-03-2011, 06:50:02

Messi: Kurrë nuk do të shkoj te Reali

Messi: Kurrë nuk do të shkoj te Reali      Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi, i ka siguruar tifozët e Barcelonës se ai nuk do të transferohet kurrë te rivali i përbetuar, Real Madrid. (c) Telegrafi         

*
SportNews
18-03-2011, 22:50:04

Magath konfirmohet si trajner i ri i Wilsfburgut

Magath konfirmohet si trajner i ri i Wilsfburgut      Felix Magath do të rikthehet të drejtojë Wolfsburgin po thuajse dy vite pasi ia solli klubit titullin e kampionit të Bundesligës dhe dy ditë pas ndarjes nga Schalke 04. (c) Telegrafi         

*
SportNews
18-03-2011, 14:50:03

Dalglish: Na mungoi kreativiteti

Dalglish: Na mungoi kreativiteti      Menaxheri i Liverpoolit, Kenny Dalglish, ka thënë se mungesa e kreativitetit në barazimin e mbrëmshëm pa gola ndaj Sporting Braga u kushtoi atyre me eliminim nga Europa League. (c) Telegrafi         

*
SportNews
18-03-2011, 06:50:03

Eliminohet edhe Liverpooli

Eliminohet edhe Liverpooli      Braga ia ka dalur që me sukses ta mbrojë rezultatin e ndeshjes së parë prej 1-0 të zhvilluar në Portugali, pasi në sfidën kthyese të zhvilluar ndaj Liverpoolit në Anfield, portugezët ia arritën që me një barazim pa gola të eliminojnë The Reds. (c)...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
17-03-2011, 22:50:07

UEFA dënon Nasrin dhe Wenger

UEFA dënon Nasrin dhe Wenger      Arsene Wenger dhe Samir Nasri janë dënuar me nga një ndeshje suspendim nga UEFA, pas komenteve të bëra në drejtim të gjyqtarit që drejtoi sfidën kthyese Barcelona-Arsenal, Massimo Busacca. (c) Telegrafi         

*
SportNews
17-03-2011, 14:50:04

UEFA, kontroll antidoping në Barcelonë

UEFA, kontroll antidoping në Barcelonë        Sherbimet mjekesore te UEFA-s bene nje “vizite” ne Qytetin Sportiv Joan Gamper ne Barcelone. (c) Top Channel           http://laj.me/34548       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
17-03-2011, 06:50:03

Chelsea me lehtësi në çerekfinale

Chelsea me lehtësi në çerekfinale      Përkundër barazimit pa gola kundër Kopenhagës, Chelsea është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, falë fitores në terren mysafir. (c) Telegrafi         

Charlie
16-03-2011, 23:45:49

Abidal tumor në mëlçi

Barcelonë, 16 mars , Bota e futbollit është tronditur kur e ka kuptuar se Eric Abidal është goditur nga një tumor në mëlçi.Me këtë rast, mbrojtësi i Barcelonës pritet të operohet nesër në një klinikë në Barcelonë, dhe jo siç parashihej fillimisht që kjo të ndodhte të premten.Nuk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
16-03-2011, 22:50:03

Nani: Carragher nuk është futbollist

Nani: Carragher nuk është futbollist      Asi i Manchester United, Nani, ka sulmuar mbrojtësin e Liverpoolit, Jamie Carragher, pas lëndimit që ky i fundit ia shkaktoi anësorit portugez në sfidën derbi të zhvilluar javë më parë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
16-03-2011, 14:50:03

Schweinsteiger: Kuptova pse Zidane goditi Materazzin

Schweinsteiger: Kuptova pse Zidane goditi Materazzin      Bastian Schweinsteiger, mesfushori i Bayern Munchen, u shpreh pas zenkes qe pati me Marco Materazzin, mbrojtesin e Interit, pas perfundimit te ndeshjes se djeshme te vlefshme per 1/8 e Liges se Kampioneve, se tashme kupto...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
16-03-2011, 06:50:03

Inter bën mrekullinë, Bajern jashtë

Inter bën mrekullinë, Bajern jashtë      Interi ben mrekulline! Zikalterit kane fituar 2-3 ndaj Bajernit te Mynihut ne Allianz Arena duke zhvelftesuar fitoren 0-1 te dy javeve me pare te bavarezeve ne San Siro. (c) Top Channel         

*
SportNews
15-03-2011, 22:50:03

Ronaldo e Higuain kthehen në stërvitje

Ronaldo e Higuain kthehen në stërvitje      Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, ka marrë një shtytje të madhe para ndeshjes kundër Lyonit, pasi që Cristiano Ronaldo dhe Gonzalo Higuain janë stërvitur krahas lojtarëve të tjerë në Valdebebas. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-03-2011, 12:50:06

Inzaghi synon të luajë sezonin e ardhshëm

Inzaghi synon të luajë sezonin e ardhshëm        Pippo Inzaghi thotë se ai dëshiron të luajë sezonin e ardhshëm me Milanin. (c) Telegrafi           http://laj.me/34246       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
15-03-2011, 06:50:02

Gomez: Bayerni mund ta fitojë LK-në

Gomez: Bayerni mund ta fitojë LK-në      Sulmuesi i Bayern Munichut, Mario Gomez, ka deklaruar se ekipi i tij do ta kalojë pengesën Inter dhe ka gjasa reale për ta fituar Ligën e Kampionëve. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-03-2011, 22:50:03

Berlusconi: Kaka i mirëpritur te Milani

Berlusconi: Kaka i mirëpritur te Milani      Pronari i Milanit, Silvio Berlusconi, ka deklaruar se klubi i tij do ta mirëpriste yllin e dikurshëm, Kaka, i cili tash bart fanellën e Real Madridit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-03-2011, 14:50:04

Guardiola: Nuk do ta kritikoj arbitrin

Guardiola: Nuk do ta kritikoj arbitrin      Pep Guardiola ka refuzuar të kritikojë vendimet e arbitrit pas ndeshjes së mbrëmshme ndaj Sevillas. (c) Telegrafi         http://laj.me/34138 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
14-03-2011, 06:50:05

Barca ndalet në Andaluzi

Barca ndalet në Andaluzi      Sevilla ka arritur të ndalë Barcelonën në një barazim me rezultat 1-1 në ndeshjen e zhvilluar në Ramon Sanchez Pizjuan. (c) Telegrafi         http://laj.me/3411...

*
SportNews
13-03-2011, 22:50:06

Klose kërcënon Interin

Klose kërcënon Interin      Sulmuesi i Bayernit të Munichut, Miroslav Klose, i ka dërguar sinjal kërcënimi Interit se mund t’i ndodhë ajo që i ndodhi edhe Hamburgut, të cilin bavarezët e copëtuan me rezultat 6-0. (c) Telegrafi         

*
SportNews
13-03-2011, 14:50:06

Lucio mungon ndaj Bayernit?

Lucio mungon ndaj Bayernit?      Gjasat e Interit për një kualifikim në çerekfinale të Ligës së Kampionëve kanë marrë kahje tjetër, pasi një prej mbrojtësve më stabilë në botë, Lucio, është në dyshim për sfidën kthyese ndaj Bayernit të Munichut në Allianz Arena ku Interi duhet t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe