Sporti - 16

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
30-01-2011, 08:50:03

Rossonerët fitojnë me dhjetë lojtarë

Rossonerët fitojnë me dhjetë lojtarë      Milani ka shënuar fitore prej 2-0 kundër Catanias në Stadio Angelo Massimino, edhe pse në pjesën e dytë luajti me dhjetë lojtarë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
29-01-2011, 23:50:03

Japonia fiton Kupën e Azisë

Japonia fiton Kupën e Azisë      Përfaqësuesja e Japonisë ka shënuar fitore minimale prej 1-0 kundër Australisë në finalen e Kupës së Azisë të zhvilluar në Stadiumin Ndërkombëtar Khalifa të Dohas. (c) Telegrafi         

*
SportNews
29-01-2011, 15:50:03

Clijsters fiton Australian Open

Clijsters fiton Australian Open      Kim Clijsters e ka fituar për herë të parë në karrierën e saj titullin e grand-slam turneut Australian Open, pasi mposhti në finale kinezen Li Na. (c) Telegrafi         

*
SportNews
28-01-2011, 21:50:12

AO: Murray në finale përballë Djokovic

AO: Murray në finale përballë Djokovic      Britaniku Andy Murray ka arritur të mposhtë spanjollin David Ferrer për t’u kualifikuar në finalen e turneut Australian Open, ku do të ketë përballë serbin Novak Djokovic. (c) Telegrafi         

*
SportNews
28-01-2011, 13:50:23

Pazzini te Interi, zyrtarizimi të premtën

Pazzini te Interi, zyrtarizimi të premtën      Interi ka transferuar sulmuesin e Sampdorias, Giampaolo Pazzini, por zyrtarizimi do të bëhet vetëm të premtën, e jo ashtu siç kanë bërë të ditura portalet e mediumet tjera vendore e ndërkombëtare, të cilat tashmë e ‘zyrtarizuan’ tra...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
28-01-2011, 05:50:13

Eliminohet Juventusi

Eliminohet Juventusi      Juventusi nuk ka arritur t’i bëjë ballë magjisë së Romës në ndeshjen çerekfinale të zhvilluar në kuadër të Coppa Italias në Olimpico të Torinos. (c) Telegrafi         

*
SportNews
27-01-2011, 21:50:13

Berlusconi: Milani do ta fitojë Scudetton

Berlusconi: Milani do ta fitojë Scudetton      Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, beson se Scudetton për Milanin do ta fitojë Alexandre Pato, i cili krejt rastësisht u zgjua nga ‘varri’. (c) Telegrafi         

*
SportNews
27-01-2011, 13:50:13

Milani dëshiron mbrojtësin e Barcës, Maxwell

Milani dëshiron mbrojtësin e Barcës, Maxwell      Ish-mbrojtësi i Interit, Maxwell, mund të rikthehet në San Siro, por kësaj here për rivalin e dikurshëm, Milanin. (c) Telegrafi         http...

*
SportNews
27-01-2011, 05:50:13

Barcelona para kohe në finale!

Barcelona para kohe në finale!      Barcelona edhe njëherë u tregua hyjnore, ndërsa kësaj radhe viktimë e saj ishte Almeria, e cila shpëtoi duke mos pësuar një debakël tjetër të tipit 8-0 sikurse më herët gjatë sezonit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
26-01-2011, 21:50:14

AO: Nadal jashtë gjysmëfinales

AO: Nadal jashtë gjysmëfinales      Rafael Nadal është larguar me lot nga turneu Australian Open pasi u mposht në tre sete (6-4, 6-2, 6-3) nga bashkëkombësi i tij, spanjolli tjetër David Ferrer në gjysmëfinale. (c) Telegrafi         

*
SportNews
26-01-2011, 13:50:14

Fitore e jashtëzakonshme e United

Fitore e jashtëzakonshme e United      Manchester Unitedi në mënyrë sensacionale ka përmbysur avantazhin prej dy golash të Blackpoolit për të shënuar fitore prej 3-2, në ndeshjen e mbetur të javës së 16-të të Ligës Premier të zhvilluar të martën mbrëma në Bloomfield Road. (c) Te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
26-01-2011, 05:50:13

Topçinjtë në finale të Carling Cup

Topçinjtë në finale të Carling Cup      Arsenali ka shënuar fitore prej 3-0 në ndeshjen kthyese të Carling Cup kundër Ipswich Town, për të siguruar finalen e kësaj gare. (c) Telegrafi         

*
SportNews
25-01-2011, 21:50:13

Vucinic nuk largohet në janar

Vucinic nuk largohet në janar      Sulmuesi i Romës, Mirko Vucinic, nuk do t’i bashkëngjitet Juventusit në afatin kalimtar të janarit- thotë agjenti i tij, Alessandro Lucci. (c) Telegrafi         

*
SportNews
25-01-2011, 13:50:14

Xavi: Isha afër kalimit në Milan

Xavi: Isha afër kalimit në Milan      Njëshi i Barcelonës, Xavi Hernandez, thotë se ai ka qenë shumë afër t’i bashkohet Milanit në fillim të karrierës së tij. (c) Telegrafi         http://la...

*
SportNews
25-01-2011, 05:50:12

Zyrtare: Behrami lojtar i Fiorentinas

Zyrtare: Behrami lojtar i Fiorentinas      Klubi italian Fiorentina ka konfirmuar transferimin e mesfushorit kosovar me nënshtetësi zvicerane, Valon Behrami. (c) Telegrafi         http://laj...

*
SportNews
24-01-2011, 21:50:13

Shakhtari nuk interesohet për Mutu

Shakhtari nuk interesohet për Mutu      Trajneri i Shakhtar Donetsk, Mircea Lucescu, ka mohuar mundësinë e transferimit të ‘të përjashtuarit’ nga Fiorentina, Adrian Mutu. (c) Telegrafi         

*
SportNews
24-01-2011, 13:50:14

Zyrtare: Emanuelson lojtar i Milanit

Zyrtare: Emanuelson lojtar i Milanit      Skuadra e Milanit ka siguruar nënshkrimin e anësorit holandez Urby Emanuelson, të cilin e ka transferuar nga Ajaxi. (c) Telegrafi         http://laj...

*
SportNews
24-01-2011, 05:50:12

Milani fiton ndaj Cesenas

Milani fiton ndaj Cesenas        Rossonerët kanë shënuar fitore prej 2-0 kundër Cesenas në takimin e fundit të javës së 21-të në Serie A. (c) Telegrafi           http://laj.me/28466       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
23-01-2011, 21:50:12

Barazon Juventus, fiton Napoli

Barazon Juventus, fiton Napoli      Juventusi nuk ka arritur të nxjerrë asgjë më shumë se një barazim pa gola ndaj Sampdorias në sfidën e zhvilluar në Marassi, përderisa nga ana tjetër Napoli ka vazhduar marshin drejt vendit të parë, gjë të cilën nuk e bëri Lazio. (c) Telegrafi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
23-01-2011, 13:50:12

Allegri: Cassano mund të startojë

Allegri: Cassano mund të startojë      Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri ka thënë se transferi dimëror, Antonio Cassano do të mund të jetë startues në sfidën ndaj Cesenas. (c) Telegrafi         

*
SportNews
23-01-2011, 05:50:12

Roma zë pozitën e dytë

Roma zë pozitën e dytë      Giallorossët e kanë mposhtur Cagliarin me rezultat prej 3-0 në Olimpico, për t’u ngritur në vendin e dytë në tabelën e Serie A. (c) Telegrafi         http://laj.m...

*
SportNews
22-01-2011, 21:50:13

Interi kërkon Evran

Interi kërkon Evran      Interi është duke u angazhuar për transferimin e lojtarëve të rinj në Giueseppe Meazza, ndërsa punët për Nerazzurët në merkato duken ende të pa përfunduara. (c) Telegrafi         

*
SportNews
22-01-2011, 13:50:12

Mourinho: Duhet të rikthehem te Interi

Mourinho: Duhet të rikthehem te Interi      Jose Mourinho ka filluar të japë indikacionet e para për destinacionin e tij në rast të largimit të tij nga Santiago Bernabeu, i cili u bë edhe më i besueshëm pas deklaratës dhënë nga portugezi të premtën. (c) Telegrafi         

*
SportNews
22-01-2011, 05:50:13

Van Nistelrooy lojtar i Realit?

Van Nistelrooy lojtar i Realit?      Ruud Van Nistelrooy duket transfer realist për qarqet madrilene për këtë afat kalimtar dimëror, pasi që moderatori i Real Madrid TV ka bërë të ditur në faqen e tij të Twitterit se mund të pritet shumë shpejtë zyrtarizimi i marrëveshjes. (c) T...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
21-01-2011, 21:50:12

Rooney: Ky ekip i Barcës do të mbahet mend gjithmonë

Rooney: Ky ekip i Barcës do të mbahet mend gjithmonë      Wayne Rooney ka vetëm fjalë të mira për Barcelonën dhe mendon se atë që bëjnë katalanasit tash, gjithmonë do të mbahet mend. (c) Telegrafi         

*
SportNews
21-01-2011, 13:50:12

Zwanziger, ultimatum Sammerit

Zwanziger, ultimatum Sammerit      Theo Zwanziger, president i Federatës Gjermane të Futbollit (DFB), i ka dhënë ultimatum drejtorit sportiv të kombëtares gjermane, Mathias Sammer që të zgjedhë mes Gjermanisë dhe postit të trajnerit te Hamburgu. (c) Telegrafi         

*
SportNews
21-01-2011, 05:50:13

Reali, relaks ndaj Atleticos (Video)

Reali, relaks ndaj Atleticos (Video)      Real Madridi ka shënuar fitore mjaft të lehtë në udhëtim te Atletico Madridi me rezultat minimal 1-0, për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Coppa del Rey me rezultat të përgjithshëm prej 4-1 pas dy ndeshjeve të zhvilluara. (c) Telegrafi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
20-01-2011, 21:13:09

Fabregas synon trofe

Fabregas synon trofe      Kapiteni i Arsenalit, Cesc Fabregas është duke synuar që të fitojë ndonjë trofe me Topçinjt këtë vit, pasi që klubi nga Emirates është duke marrë pjesë në të gjitha garat. (c) Telegrafi         

*
SportNews
20-01-2011, 13:50:15

Pato i ofrohet Chelseat dhe Cityt?

Pato i ofrohet Chelseat dhe Cityt?      Milani raportohet se është duke menduar ta shesë sulmuesin brazilian Alexandre Paton te Chelsae ose Manchester City. (c) Telegrafi         http://laj....

*
SportNews
20-01-2011, 05:50:13

Barcelona përjeton disfatën e dytë

Barcelona përjeton disfatën e dytë        Barcelona ka pësuar humbje të parëndësishme në udhëtim te Betisi me rezultat 3-1. (c) Telegrafi           http://laj.me/28118       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
19-01-2011, 21:50:15

Sacchi: Inter teknikisht superior ndaj Milanit

Sacchi: Inter teknikisht superior ndaj Milanit      Ish-trajneri i Milanit, Arrigo Sacchi, thotë se Leonardo mund ta kthejë Interin në fitues të titullit. (c) Telegrafi         http://laj.me...

*
SportNews
19-01-2011, 13:50:14

Chelsea, €26M për Alexis Sanchez

Chelsea, €26M për Alexis Sanchez        Chelsea planifikon të bëjë një ofertë serioze për sulmuesin e Udineses, Alexis Sanchez. (c) Telegrafi           http://laj.me/27992       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
19-01-2011, 05:50:13

Granero dëshiron tre titujt

Granero dëshiron tre titujt      Esteban Granero ka zbuluar ambiciet e Real Madridit për të rrëmbyer tre trofetë këtë sezon duke e bërë të qartë se Los Blancos i marrin të tria garat me seriozitet. (c) Telegrafi         

*
SportNews
18-01-2011, 21:50:13

Arsenali dëshiron shërbimet e Richard Dunne

Arsenali dëshiron shërbimet e Richard Dunne      Arsenali është i interesuar për shërbimet e mbrojtësit të Aston Villas, Richard Dunne- raporton The Daily Mail. (c) Telegrafi         http://...

*
SportNews
18-01-2011, 13:50:37

Liverpooli afër transferimit të Suarez

Liverpooli afër transferimit të Suarez        Liverpooli raportohet se është shumë afër transferimit të sulmuesit të Ajaxit, Luis Suarez. (c) Telegrafi           http://laj.me/27927       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
18-01-2011, 05:50:12

Zubizarreta: Gabriel Milito do të qëndrojë

Zubizarreta: Gabriel Milito do të qëndrojë      Drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta, ka deklaruar se Gabriel Milito nuk do të largohet nga Camp Nou në janar. (c) Telegrafi         

*
SportNews
17-01-2011, 21:50:13

Puyol: Nuk mendojmë për pikët e Realit

Puyol: Nuk mendojmë për pikët e Realit      Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Carles Puyol, ka thënë se skuadra e tij duhet të vazhdojë me fitore dhe të mos mendojë nëse sfiduesi për titull, Real Madrid, do të humbë pikë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
17-01-2011, 13:54:47

Milani barazon sërish

Milani barazon sërish      Pas barazimit sensacional kundër Udineses në xhiron e kaluar, Milani përsëri nuk ka arritur të rrëmbejë pikë të plota, pasi ka barazuar me rezultat 1-1 kundër Lecces në Stadio Comunale Via del Mare. (c) Telegrafi         

*
SportNews
17-01-2011, 05:50:13

Barca përforcon kreun

Barca përforcon kreun      Blaugranët kanë mposhtur Malagan me rezultat 4-1, për të shënuar fitore mjaft të rëndësishme pas barazimit të Real Madridit kundër Almerias. (c) Telegrafi         ...

*
SportNews
16-01-2011, 21:50:12

Paqe në Merseyside !

Paqe në Merseyside !      Liverpooli dhe Evertoni janë ndarë me një barazim me rezultat 2-2 në derbin më të madh lokal anglez të Merseyside të zhvilluar në Anfield. (c) Telegrafi         htt...

*
SportNews
16-01-2011, 13:50:13

Ancelotti: Kemi dalur nga kriza

Ancelotti: Kemi dalur nga kriza      Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti ka thënë se skuadra e tij ka dalur nga kriza pas fitores prej 2-0 në shtëpi ndaj Blackburnit, ndërsa kjo gjë sipas tij do të vërtetohet me fitoren ndaj Boltonit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-01-2011, 21:50:13

Rosell aludon në transferimin e Cesc

Rosell aludon në transferimin e Cesc      Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell ka bërë një aludim të fuqishëm se Blaugranët do ta transferojnë asin e Arsenalit, Cesc Fabregas gjatë verës së ardhshme. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-01-2011, 13:50:14

Beckenbauer: Mourinho i pa edukuar

Beckenbauer: Mourinho i pa edukuar      President nderi i Bayernit të Munichut, Franz Beckenbauer ka akuzuar rëndë trajnerin e Real Madridit, Jose Mourinho për qëndrimin e tij kontravers. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-01-2011, 05:50:13

Interi në garë për Van Bommel

Interi në garë për Van Bommel      Sipas mediave holandeze mesfushori i Bayernit të Munichut, Mark Van Bommel, është shndërruar në një prej synimeve kryesore të Interit për afatin kalimtar dimëror, duke sfiduar kështu rivalin e përbetuar Milan. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-01-2011, 21:50:15

Redknapp: United nuk është Barcelona

Redknapp: United nuk është Barcelona      Menaxheri i Tottenhamit, Harry Redknapp i ka thënë Sir Alex Ferguson se Manchester United nuk është as afër Barcelonës ose Real Madridit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-01-2011, 13:50:15

Ferguson i kënaqur me skuadrën

Ferguson i kënaqur me skuadrën      Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka pranuar se ai është i kënaqur me skuadrën e tij ndërsa ka zbuluar edhe njëherë qëndrimin e tij se të rinjtë do të zëvëndësojnë veteranët. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-01-2011, 05:50:18

Edhe Atletico përmbyset nga Reali

Edhe Atletico përmbyset nga Reali      Real Madridi ka arritur që përsëri ta rikthejë rezultatin, kësaj radhe ndaj Atletlico Madridit në ndeshjen e parë të Copa del Rey të zhvilluar në Santiago Bernabeu, e cila përfundoi me fitoren e Los Blancos prej 3-1. (c) Telegrafi         <...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
13-01-2011, 21:50:17

Pa CR7, United më i dobët

Pa CR7, United më i dobët      Bosi i Tottenhamit, Harry Redknapp ka thënë se liderët Manchester United janë më të dobët këtë sezon pa Cristiano Ronaldon. (c) Telegrafi         http://laj.me...

*
SportNews
13-01-2011, 13:50:16

Wenger: Humbëm për shkak se nuk luajtëm mirë

Wenger: Humbëm për shkak se nuk luajtëm mirë      Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se ekipi i tij nuk pësoi disfatë ndaj rivalit të Kupës Carling, Ipswich, për shkak se nuk kishte blerë mbrojtës të ri, por për shkak se nuk luajti mirë. (c) Telegrafi