Sporti

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

FB_IMG_1661075577350.jpg
Berni
19-04-2021, 09:12:54

Krijohet kampionati europian ‘Super League’

Kampionati europian për klube ‘Super League’ tashmë duket se është formalizuar. Me 12 ekipe pjesëmarrëse, gjigandatë e europës duket se do të sjellin një ndryshim rrënjësor në futbollin europian duke sjellë një risi të madhe.Gjysma e ekipeve do të jenë nga Premier League, Arsenal, Chelsea, Liver...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeair-albania.jpg
Maradona_at_2012_GCC_Champions_League_final.jpg
Pergjigje nga: erlehta, Lajmet

Historia e mitit Maradona

erlehta
27-11-2020, 07:19:44
R.I.P 😪
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Festa-e-Shqiperise.jpg

Ronaldo_me_i_paguari_ne_Instagram.jpg

seria a kampionati italian futbollit.jpgchampions.jpg
shorti.jpg
Pergjigje nga: erlehta, Gjumashi, charlie

Rikthehet Champions League

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
30-10-2019, 19:55:25

“Tërbohet” trajneri shqiptar, shpulla futbollistëve

Një video tronditëse po qarkullon në rrjetet sociale, ku duket një nga ish-trajnerët dhe ish-pjestarët e stafit teknik të ekipit të Laçit U-17, Ndue Tarazhi, i cili godet futbollistët e tij pas një ndeshje.E gjithë historia ka nisur pas një humbje të skuadrës që Tarazhit, ish-trajneri i acaruar ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
18-06-2019, 12:40:39

Momente fantastike ne sport (video)

Disa momente mbreselenese ne boten e sportit.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, SportNews

Michel Platini

M A X
18-06-2019, 12:22:40
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: erlehta, olti

Cristiano ⚽

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, alban, erlehta

Liverpool vs. Tottenham - Finalja e madhe

M A X
03-06-2019, 10:56:44
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
15-02-2012, 01:09:14

Liga e Kampionëve, prezantohet topi i ri

Adidas ka prezantuar topin i cili do të përdoret për ndeshjet e mbetura të Ligës së Kampionëve. Topi është zbuluar në stadiumin Futboll Arena në Mynyh ku dhe do të luhet finalja e këtij viti.Grafika e topit është frymëzuar nga format e stadiumit të Bayernit të Mynihut.Ndryshe nga herët e tjera –...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-01-2012, 16:17:59

FSHF, “OK” parimisht për Prishtinën në Superiore!

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) ka shqyrtuar të enjten kërkesën e klubit të futbollit Prishtina për pjesëmarrje në Superligën e Shqipërisë në futboll dhe ka mbështetur parimisht kërkesën e Prishtinës, por nuk ka marrë një vendim të prerë, në pritje të shprehjes së nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-01-2012, 16:15:39

FSHF të njohë kampionatin e vetëm mbarëkombëtar

FSHF ka dëshmuar vullnetin e saj pozitiv, nëpërmjet vendimit të KE për mbështetjen e idesë për pjesmarrjen e klubeve kosovare në kampionatin tonë të futbollit. Tema e diskutuar gjërësisht kohët e fundit, ka marrë një shtysë të fortë nga kërkesa e bërë nga KF Prishtina për t’iu bashkëngjitur konk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-01-2012, 19:02:31

AK: Të bashkohen kampionatet e futbollit Shqipëri-Kosovë

Aleanca “Kuq e Zi” ka prezantuar sot nismën “një komb, një kampionat”, ndërsa i ka bërë kërkesë zyrtare dy federatave të sportit, FSHF dhe FKF për bashkimin e kampionateve të futbollit. Në një prononcim për mediat, AK-ja thekson se Kosova vijon të neglizhohet nga aktivitetet ndërkombëtare ndërsa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-12-2011, 19:22:46

Skandali i basteve, përfshihen big-ët e futbollit

Dalin emrat e tre futbollistëve të njohur të futbollit italian në lidhje me skandalin e basteve që ka shpërthyer në Itali. Në një përgjim telefonik, Nicola Santoni, ish-përgatitësi atletik i Ravenës është shprehur se Gianluigi Buffon, Gennaro Gattuso dhe Fabio Cannavaro janë “të sëmurë” pas bast...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-12-2011, 18:55:16

Edhe në Shqipëri qendër e rrjetit aziatik për bastet?!

Në Itali vazhdojnë hetimet intensive për zbardhjen e skandalit më të fundit të basteve të paligjshme në futboll, ku 17 persona përfunduan në pranga, mes të cilëve edhe ishlojtarë të njohur të botës së futbollit, madje që kanë luajtur edhe për kombëtaren axurre, siç është Cristiano Doni. Skandali...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-11-2011, 23:29:55

FIFA, një histori skandaloze

Më 2 dhjetor 2010, Presidenti i FIFA-s qëndronte përpara një ekrani në selinë qendrore të organizatës së tij në Zyrih dhe shpalli të dy vendet që kishin fituar të drejtat për të mbajtur Kupën e Botës në 2018 dhe 2022FIFA, një histori skandalozeMë 2 dhjetor 2010, Presidenti i FIF...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-10-2011, 00:38:11

"Mjeshtër i Madh" - Ela Tase, Shaban Uka

Urdhri "Mjeshtër i Madh" për volejbollistët, Ela Tase, Shaban Uka Presidenti i Republikës, Bamir Topi nderoi sot me Urdhrin "Mjeshtër i Madh" dy emra të shquar të volejbollit shqiptar ndër vite, Ela Tase dhe Shaban Uka, lojtarë, të cilët me lojën e tyre tek ekipi i "Dinamos", e veçanërisht me pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
19-10-2011, 18:50:06

Kupa e Shqipërisë, luhen ndeshjet e para në grupe

Kupa e Shqipërisë, luhen ndeshjet e para në grupeU luajten sot ndeshjet e para ne grupe per Kupen e Shqiperise, ndersa rezultatet prodhuan pak surpriza, me pothuajse te gjithe te medhate qe arriten te fitojne.

*
SportNews
19-10-2011, 10:50:07

Champions, Doumbia i jep fitoren CSKA-së

Champions, Doumbia i jep fitoren CSKA-sëCSKA e Moskes, e udhehequr nga Seydou Doumbia dhe Vagner Love, ka fituar 3-0 ndeshjen e grupit G te Liges se Kampioneve ndaj turqve te Trabzonsporit.

*
SportNews
19-10-2011, 02:51:27

“Champions”, paqe në San Paolo, fiton Interi

“Champions”, paqe në San Paolo, fiton Interi Ka perfunduar ne barazim 1-1 nje nga ndeshjet me te rendesishme te fazes se grupeve te Liges se Kampioneve, ajo mes Napolit dhe Bajernit te Mynihut.

*
SportNews
18-10-2011, 18:50:10

Kombëtarja U-17 kualifikohet në Elite Round

Kombëtarja U-17 kualifikohet në Elite RoundKombetarja shqiptare U-17 eshte kualifikuar per ne Elite Round fale barazimit 1-1 me Estonine, ndeshja e fundit ne grup.

*
SportNews
18-10-2011, 12:50:03

Napoli, plagosen dy tifozë të Bayern

Napoli, plagosen dy tifozë të BayernDy tifoze te Bayern jane sulmuar me arme te ftohta ne Napoli, per fat te mire duke marre vetem disa plage te lehta. h...