×
Hyrja
Profili

AK: Të bashkohen kampionatet e futbollit Shqipëri-Kosovë

AK: Të bashkohen kampionatet e futbollit Shqipëri-Kosovë

· 1 · 783

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 04-01-2012, 19:02:31
Aleanca “Kuq e Zi” ka prezantuar sot nismën “një komb, një kampionat”, ndërsa i ka bërë kërkesë zyrtare dy federatave të sportit, FSHF dhe FKF për bashkimin e kampionateve të futbollit.

Në një prononcim për mediat, AK-ja thekson se Kosova vijon të neglizhohet nga aktivitetet ndërkombëtare ndërsa talentet shqiptare të futbollit të Kosovës po humbasin në botë.

Sipas saj duhet të rritet bashkëpunimi mes dy federatave si dhe të hapen negociatat me FIFA-n dhe UEFA-n për standardizimin e kategorive sportive.
Gjithashtu AK-ja ka kërkuar të zhvillohet takime dhe konsulta ndërkombëtare për të unifikuar aktivitetet sportive.

Sipas AK, një komb duhet të ketë një histori, një gjuhë,, një kulturë dhe një të ardhme.

(d.b/BalkanWeb)
 

Adoptimi/biresimi ne Shqiperi

Nisur nga EtainRubrika Këndi i Prindërve

Postimi i fundit 08-06-2020, 14:03:27
nga InfoZ
Interneti dhe rrjetet sociale në Shqipëri, si një instrument i qeverisë

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 30-05-2020, 16:21:22
nga M A X
Vendos Gjykata Kushtetuese: Jo zgjedhje të reja në Kosovë

Nisur nga InfoZRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 29-05-2020, 12:28:33
nga M A X
Vlorë - Shqiperi

Nisur nga M A XRubrika Trojet Shqiptare

Postimi i fundit 26-05-2020, 08:22:42
nga M A X
GoFundMe Shqiperi

Nisur nga InfoZRubrika Mix

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:26:51
nga InfoZ