AK: Të bashkohen kampionatet e futbollit Shqipëri-Kosovë - Tema Sportive

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

AK: Të bashkohen kampionatet e futbollit Shqipëri-Kosovë

AK: Të bashkohen kampionatet e futbollit Shqipëri-Kosovë

· 1 · 964

  • Postime: 27954
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 04-01-2012, 19:02:31
Aleanca “Kuq e Zi” ka prezantuar sot nismën “një komb, një kampionat”, ndërsa i ka bërë kërkesë zyrtare dy federatave të sportit, FSHF dhe FKF për bashkimin e kampionateve të futbollit.

Në një prononcim për mediat, AK-ja thekson se Kosova vijon të neglizhohet nga aktivitetet ndërkombëtare ndërsa talentet shqiptare të futbollit të Kosovës po humbasin në botë.

Sipas saj duhet të rritet bashkëpunimi mes dy federatave si dhe të hapen negociatat me FIFA-n dhe UEFA-n për standardizimin e kategorive sportive.
Gjithashtu AK-ja ka kërkuar të zhvillohet takime dhe konsulta ndërkombëtare për të unifikuar aktivitetet sportive.

Sipas AK, një komb duhet të ketë një histori, një gjuhë,, një kulturë dhe një të ardhme.

(d.b/BalkanWeb)

Temat e fundit