Dy shqiptaret e arta te xhudos - Sporti

×
Hyrja
Profili

Dy shqiptaret e arta te xhudos

Dy shqiptaret e arta te xhudos

· 1 · 397

  • Postime: 26702
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-02-2020, 10:40:22
 

Kosova po shkëlqen në xhudo. Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë triumfuar në Paris. Xhudistja Distria Krasniqi, është fituese e Grand Slam-it të Parisit në kategorinë -52 kilogramë. Ajo përballë kishte italianen Giuffrida Odetta. Distria Krasniqi merr medaljen e parë të artë në Grand Slam. Edhe Xhudistja Nora Gjakova, ka fituar ndeshjen për medaljen e bronztë në Grand Slamin e Parisit. Gjakova përballë kishte francezen Cysique.

Temat e fundit