Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 09-04-2019, 08:33:24 »

Nuk e kuptoj pse kembengulin e marrin vetem italiane.
Postuar nga: M A X
« ne: 08-04-2019, 21:42:37 »

 

“Nesër do ta mësoni nëse do të drejtoj Shqipërinë “, kishte deklaruar tekniku në 25 mars. U deshën disa ditë më shumë, por në fund përgjigja erdhi: Edy Reja do të jetë në krye të pankinës së Shqipërisë. Pas shkarkimit të Christian Panucci dhe një periudhe reflektimi mbi kandidatët e mundshëm për të pasuar italianin, Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me një veteran të trajningut të Covercianos: 73 vjecari ish-Atalanta e Lazio do të jetë trajneri i ri i Shqipërisë. Bashkë me të, në prag të impenjimeve për kualifikueset e Euro 2020, mund të mbërrijë edhe Alessandro Calori: zgjedhur si zëvendës trajner. Edy Reja do të jetë tekniku i katërt italian që do të ulet në pankinën e kombëtares kuqezi. /lapsi.al