Edy Reja është trajneri i ri i kuqezinjve - Tema Sportive

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Edy Reja është trajneri i ri i kuqezinjve

Edy Reja është trajneri i ri i kuqezinjve

· 2 · 569

  • Postime: 27977
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-04-2019, 21:42:37
 

“Nesër do ta mësoni nëse do të drejtoj Shqipërinë “, kishte deklaruar tekniku në 25 mars. U deshën disa ditë më shumë, por në fund përgjigja erdhi: Edy Reja do të jetë në krye të pankinës së Shqipërisë. Pas shkarkimit të Christian Panucci dhe një periudhe reflektimi mbi kandidatët e mundshëm për të pasuar italianin, Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me një veteran të trajningut të Covercianos: 73 vjecari ish-Atalanta e Lazio do të jetë trajneri i ri i Shqipërisë. Bashkë me të, në prag të impenjimeve për kualifikueset e Euro 2020, mund të mbërrijë edhe Alessandro Calori: zgjedhur si zëvendës trajner. Edy Reja do të jetë tekniku i katërt italian që do të ulet në pankinën e kombëtares kuqezi. /lapsi.al

  • Postime: 27977
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-04-2019, 08:33:24
Nuk e kuptoj pse kembengulin e marrin vetem italiane.

Temat e fundit