Finalja e ”UEFA Conference League" 2022 do te zhvillohet ne Tirane - Sporti

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Finalja e ”UEFA Conference League" 2022 do te zhvillohet ne Tirane

 Finalja e ”UEFA Conference League" 2022 do te zhvillohet ne Tirane

· 4 · 1807

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 06-12-2020, 18:53:49
 

UEFA i ka besuar Shqipërisë finalen e parë të ”UEFA Conference League”, kompeticionit më të ri për klube që starton edicionin e parë vitin tjetër dhe finalen e parë e mban më 2022. Pikërisht tashmë është zyrtare që finalja e 2022 të këtij kompeticioni do të mbahet në stadiumin e ri të Shqipërisë, Air Albania Stadium.

Presidenti i FSHF, Armand Duka e cilëson datën e sotme si një ditë historike për futbollin shqiptar, Tiranën dhe Shqipërinë pasi është hera e parë që vendi jonë pret finalen e një kompeticioni europian për klube të këtyre përmasave.

“Tre dhjetor 2020, një tjetër datë historike për futbollin dhe për Shqipërinë! Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s vendosi t’i besojë FSHF-së organizimin e finales së parë të kompeticionit më të ri europian ‘UEFA Conference League’ në vitin 2022 në stadiumin ‘Air Albania’.


Kjo është një ngjarje e rëndësishme për futbollin, Tiranën dhe Shqipërinë! Për këtë duhet të ndihemi të gjithë krenarë. Është gjithashtu edhe një dhuratë e çmuar për Shqipërinë dhe shqiptarët, që më në fund mund të gëzojnë pas shumë peripecish të kaluara, që nga tërmeti e deri te pandemia Covid-19 që po përjetojmë. Urojmë që ky lajm t’i hapë rrugën lajmeve të tjera pozitive për shqiptarët.

Dua të falënderoj administratën e FSHF-së për plotësimin e qindra formularëve, pyetësorëve dhe dosjeve për aplikimin, duke treguar profesionalizëm, seriozitet dhe përkushtim e duke bindur anëtarët e KE-së. Dëshiroj që t’i falënderoj të gjithë ata që besuan te ne. Por kjo është një ditë e madhe për të gjithë.

Dëshiroj që të falënderoj me këtë rast, drejtuesit dhe anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, për mbështetjen dhe besimin që na dhanë.

Dua t’i garantoj se ne do të bëjmë maksimumin për një organizim perfekt të finales. Shqipëria dhe shqiptarët shquhen për mikpritje, të cilën do të kenë mundësi ta demonstrojnë akoma më shumë në këtë rast.

Ju mirëpresim në Tiranë me shumë kënaqësi në maj 2022!”, – shkruan Presidenti Duka në reagimin e tij. (BalkanWeb)

 • Postime: 7522
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 08-12-2020, 16:36:09
Me ate bar qe kane shtruar aty do ankohet topi me motivacionin “genocid”

 • Postime: 25420
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 08-12-2020, 23:02:59
Me Bashen kryeminister rregullohet dhe bari😆

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 13-12-2020, 20:39:04
Me Bashen kryeminister rregullohet dhe bari😆
100% 😂

Temat e fundit