Grupet e Boterorit 2010 - Sporti

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Grupet e Boterorit 2010

Grupet e Boterorit 2010

· 8 · 4672

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 05-12-2009, 23:11:59
Shorti për kupën e botës së futbollit të 2010-ës është ky më poshtë:

    * Grupi A: Afrika Jugut, Meksika, Uruguai, Franca

    * Grupi B: Argjentina, Korea Jugut, Nigeria, Greqia

    * Grupi C: Anglia, SHBA, Algjeria, Sllovenia

    * Grupi D: Gjermania, Australia, Gana, Serbia

    * Grupi E: Hollanda, Japonia, Kameruni, Danimarka

    * Grupi F: Italia, Zelanda e Re, Paraguai, Sllovakia

    * Grupi G: Brazili, Korea Veriut, Bregu Fildishte, Portugalia

    * Grupi H: Spanja, Hondurasi, Kili, Zvicra


Editim

Bera nje permirsim te vogel tek Grupi F
« Editimi i fundit: 07-12-2009, 18:43:55 nga Charlie »

 • Postime: 4264
 • Karma: +73/-57

#1 ne: 06-12-2009, 18:39:27
Si gjithmone Italia fatlume :D

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 06-12-2009, 18:46:59
Edhe Gjermania mjafte fatlume, vec nese i del serbia hakut

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 06-12-2009, 20:25:24
Serbia s'ka shanc te rrezikoje Gjermanine. Per mendimin tim nese ka rrezik ai mund te vije nga afrikanet e Ganes. Mbase dhe Australia.

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 07-12-2009, 10:35:35
Max, shpresoj te jete si thua ti......... sepse te flas sipas deshires, s'do doja te shoh Serbine ne koke te tabeles e lere me larg.

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 07-12-2009, 12:03:08
Serbia dhe Greqia do jene te paret qe do kthehen tek shtepia...
Greku do ta haje nga Argjentina, dhe Nigeria, ndersa Serbet mendoj so do ti humbin 3 ndeshjet e tyre Kunder Gjermanise, Ghanes, dhe Australise...

Nje gje eshte interesante, se si u kualifikuan 4 vende Ballkanike per ne boteror. Greqi, Serbi, Sloveni, dhe Slovaki, e sikur Bosnja te kishte mundur Porgaline, do ishin bere 5 ekipe ballkanike. Dominimi Ballkanik.

Por pyetja eshte, se kur do ti bejn leket e Biletes dhe Vizat kombetarja jone qe edhe ata ta shijojn Boterorin nje here ne jeten e tyre ?  :(

 • Postime: 4264
 • Karma: +73/-57

#6 ne: 07-12-2009, 18:39:04
Shikoni ...inati eshte tjeter gje qe kemi per Serbine mirpo te themi te drejten kan ekip te mire dhe te fort ...mendoj se do te jene konkurent te fort te grupit ;)
Australia se besoj qe do te bej ndonje befasi :D Ghana eshte ekip i fort gjithashtu ...mendoj qe edhe kete grup do ta quaja si grup i vdekjes

#7 ne: 19-09-2010, 21:01:59
uh motren ta qqifsha ho me grup te vdekjes me krejt

Temat e fundit