Michel Platini - Tema Sportive

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Michel Platini

Michel Platini

· 2 · 740

  • Postime: 1311
  • Karma: +0/-0

ne: 10-07-2010, 11:50:06
Hospitalizohet Michel Platini
      


Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, është hospitalizuar pasi ka pësuar kolaps në një restaurant të Johannesburgut, vetëm dy ditë para finales së madhe të Botërorit, Afrika e Jugut 2010. (c) Telegrafi
         

      
« Editimi i fundit: 18-06-2019, 12:21:01 nga M A X »

  • Postime: 27954
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 18-06-2019, 12:22:40
 

Michel Platini është arrestuar në Francë si pjesë një hetimi për korrupsion në procesin përzgjedhjes së Katarit si organizator për Kupën e Botës 2022. Hetimet për përzgjedhjen e fituesit të Botërorit 2022 kanë disa vite që zhvillohen në Zvicër, Francë dhe madje në SHBA.

Ish-kreu i UEFA-s dhe një prej futbollistëve legjendarë të Francës raportohet se ndodhet në paraburgim në një stacion policor në Nanterres, një lagje e Parisit.

Platini, 63 vjeç, drejtoi institucionin më të lartë të futbollit në Evropë nga viti 2007 deri në 2015-n, kur u pezullua nga të gjitha aktivitetet e lidhura me futbollin për shkak të dyshimeve dhe akuzave për korrupsion.

Ai dyshohet dhe akuzohet se ka favorizuar dhe ka manipuluar votat në favor të shtetit arab, për t’u përzgjedhur pritës i Kupës së Botës.

Top Channel

Temat e fundit