Kosova dhuron spektakël, mposht me përmbysje Bullgarinë - Sporti

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kosova dhuron spektakël, mposht me përmbysje Bullgarinë

Kosova dhuron spektakël, mposht me përmbysje Bullgarinë

· 3 · 796

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-06-2019, 01:28:35
Kosova ka marrë një fitore spektakolare në trasfertë ndaj Bullgarisë me rezultatin 2-3. Kosovarët arritën të siguronin fitoren në minutat e fundit.

Pjesa e parë nisi mirë për Kombëtaren Kosovare ku ishte ylli Milot Rashica ai që shënoi në minutën e 14. Bullgaria arriti të barazonte në minutën e 43 me Popov duke bërë që ekipet të shkonin në pushimin 15 minutësh në barazpeshë.

Pjesa e dytë nuk nis mirë për kosovarët pasi ata pësojnë golin e dytë në minutën e 55, ku për Bullgarinë shënoi Dimitrov. Kosova nuk u dorëzua për asnjë moment. Vetëm dhjetë minuta më vonë është Muriqi ai që shënon golin e barazimit.

Pasi shënoi golin e dytë Kosova vazhdoi me sulme të shpeshta dhe në fund të takimit arrin të shënojë edhe golin e fitores. Pas një krosimi fantastik të Rashicës është Rashani ai që shënon duke çuar shifra në 2-3.

Me këtë fitore Kosova mban vendin e tretë ku ne tre ndeshje ka grmbulluar 5 pikë, 1 me pak se Anglia dhe Republika Çeke. Ndeshjen e ardhshme Kosova do ta luaj në shtëpi përballë çekëve.

Top Channel

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 11-06-2019, 01:29:20

  • Postime: 336
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 11-06-2019, 14:16:35
Urime per skuadren e Kosoves.💪👍

Temat e fundit