×
Hyrja
Profili

Kosovare Asllani zyrtarisht kandidate për “Topin e Artë”

Kosovare Asllani zyrtarisht kandidate për “Topin e Artë”

· 2 · 840

  • Postime: 4261
Charlie
ne: 22-10-2019, 17:04:03
Kosovare Asllani, futbollistja shqiptare e Real Madritit, zyrtarisht kandidate për Topin e Artë për femra, për vitin 2019.

 


Lajmin e ka bërë të ditur ‘’France Football’’, duke publikuar listën prej 20 kandidatëvve potencial, për të marrë këtë cmim.

Me një juri prej 120 finalistëve në gjithë botën, do të votohet sipas këtyre kritereve: paraqitja individuale dhe ekpore, talentit dhe ndershëmria në lojë si dhe aftësia për ta mbajtur lart nivelin e paraqitjeve gjatë gjithë kohës.


  • Postime: 7059
  • Gjinia: Femer
erlehta
#1 ne: 24-10-2019, 21:39:31
Urime Kosovares ☺️
 

Gazetat kosovare

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 19-03-2020, 16:30:29
nga InfoZ
Hakerat kosovarë sulmojnë faqet serbe, urojnë 28 Nëntorin

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 30-11-2011, 22:27:27
nga Hollow
Liga kosovare në SuperSport

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 20-08-2011, 20:50:02
nga SportNews
Një 10-vjeçare kosovare në filmin e Olivier Guignard

Nisur nga M A XRubrika Kultura

Postimi i fundit 15-08-2011, 15:52:00
nga M A X
PREVENTIVA KOSOVARE NDAJ SULMIT DIPLOMATIK SERB,NE VEPRIM!

Nisur nga prof.lulzimRubrika Kosova Sot

Postimi i fundit 26-05-2011, 16:30:46
nga prof.lulzim