Kosovare Asllani zyrtarisht kandidate për “Topin e Artë” - Sporti

×
Hyrja
Profili

Kosovare Asllani zyrtarisht kandidate për “Topin e Artë”

Kosovare Asllani zyrtarisht kandidate për “Topin e Artë”

· 2 · 905

  • Postime: 4261

ne: 22-10-2019, 17:04:03
Kosovare Asllani, futbollistja shqiptare e Real Madritit, zyrtarisht kandidate për Topin e Artë për femra, për vitin 2019.

 


Lajmin e ka bërë të ditur ‘’France Football’’, duke publikuar listën prej 20 kandidatëvve potencial, për të marrë këtë cmim.

Me një juri prej 120 finalistëve në gjithë botën, do të votohet sipas këtyre kritereve: paraqitja individuale dhe ekpore, talentit dhe ndershëmria në lojë si dhe aftësia për ta mbajtur lart nivelin e paraqitjeve gjatë gjithë kohës.


  • Postime: 7065
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 24-10-2019, 21:39:31
Urime Kosovares ☺️

Temat e fundit