Krijohet kampionati europian ‘Super League’ - Sporti

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Krijohet kampionati europian ‘Super League’

 Krijohet kampionati europian ‘Super League’

· 1 · 1432

  • Postime: 27099
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 19-04-2021, 09:12:54
Kampionati europian për klube ‘Super League’ tashmë duket se është formalizuar. Me 12 ekipe pjesëmarrëse, gjigandatë e europës duket se do të sjellin një ndryshim rrënjësor në futbollin europian duke sjellë një risi të madhe.
Gjysma e ekipeve do të jenë nga Premier League, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United dhe Tottenham Hotspurs.

Ndërkohë pjesë do të marrin edhe AC Milan, Atletico Madrid, Barcelona, Inter Milan, Juventus and Real Madrid.
Fifa e ka rrëzuar më parë mundësinë e krijimit të kampionati të tillë, madje ka kërcënuar se lojtarët që do të pranojnë të luajnë në këtë kampionat mund të mos lejohen në Kupën  e Botës.

(BalkanWeb)Temat e fundit