Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Berni
« ne: 19-04-2021, 09:12:54 »

Kampionati europian për klube ‘Super League’ tashmë duket se është formalizuar. Me 12 ekipe pjesëmarrëse, gjigandatë e europës duket se do të sjellin një ndryshim rrënjësor në futbollin europian duke sjellë një risi të madhe.
Gjysma e ekipeve do të jenë nga Premier League, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United dhe Tottenham Hotspurs.

Ndërkohë pjesë do të marrin edhe AC Milan, Atletico Madrid, Barcelona, Inter Milan, Juventus and Real Madrid.
Fifa e ka rrëzuar më parë mundësinë e krijimit të kampionati të tillë, madje ka kërcënuar se lojtarët që do të pranojnë të luajnë në këtë kampionat mund të mos lejohen në Kupën  e Botës.

(BalkanWeb)