Kuqezinjtë fitojnë 13 pozicione ne renditjen e FIFA-s - Sporti

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kuqezinjtë fitojnë 13 pozicione ne renditjen e FIFA-s

Kuqezinjtë fitojnë 13 pozicione ne renditjen e FIFA-s

· 1 · 359

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 31-03-2010, 13:30:25
Kombëtarja kuqezi ka fituar plot 13 pozicione në renditjen mujore të FIFA-s që është publikuar ditën e sotme.

Fitorja 1-0 në miqësoren me Irlandën e Veriut, duket se e ka rritur shumë prestigjin e kombëtares se drejtuar nga kroati Kuzhe, e cila tashmë ndodhet në vendin e 83-të me 54 pikë më shumë, në kuotën e 389 pikëve.

Gjithësesi, kundërshtarët e grupit eleminator vazhdonë të ngelen lartë kombëtares shqiptare, pasi Bjellorusia ndodhet në vendin e 80-të, Bosnje Hercegovina në të 47-in, Rumania në të 32-tin dhe Franca në vendin e tetë.

Përsa i përket vendeve të para, Portugalia ka fituar dy pozicione duke u ngjitur në vendin e katërt, ndërsa Italia e Gjermania humbasin terren duke zbritur respektivisht në vendin e 5-të dhe të 6-të. Kryesimi vazhdon të mbahet nga Spanja që ndiqet nga Brazili dhe Holanda.

Top Channel

Temat e fundit