×
Hyrja
Profili

Liga e Kampionëve, prezantohet topi i ri

Liga e Kampionëve, prezantohet topi i ri

· 1 · 953

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 15-02-2012, 01:09:14
Adidas ka prezantuar topin i cili do të përdoret për ndeshjet e mbetura të Ligës së Kampionëve. Topi është zbuluar në stadiumin Futboll Arena në Mynyh ku dhe do të luhet finalja e këtij viti.

Grafika e topit është frymëzuar nga format e stadiumit të Bayernit të Mynihut.

Ndryshe nga herët e tjera – ku është përdorur vetëm në finale – topi do të përdoret nga faza 1/8

Ky top do të “zbresë” sonte për herë të parë në fushën e lojës në ndeshjet Bajern Leverkusen – Barcelona dhe Lion – Apoel.

Finalja e Ligës së Kampionëve do të luhet në qytetin e bavarez me 19 maj. /shekulli
 

Benzema: Real Madrid eshte skuadra me e forte ne La Liga

Nisur nga Johny BoyRubrika Futbolli

Postimi i fundit 27-10-2011, 13:22:41
nga Johny Boy
Liga e Europës, humb Lacio dhe PSG

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 30-09-2011, 06:50:03
nga SportNews
La Liga: Bacelona dhe Reali goleade kundershtareve

Nisur nga Johny BoyRubrika Futbolli

Postimi i fundit 27-09-2011, 20:10:03
nga Johny Boy
Liga e Europës, eliminohen favoritët

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 26-08-2011, 04:50:02
nga SportNews
Liga kosovare në SuperSport

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 20-08-2011, 20:50:02
nga SportNews