Liga e Kampionëve, prezantohet topi i ri - Sporti

×
Hyrja
Profili

Liga e Kampionëve, prezantohet topi i ri

Liga e Kampionëve, prezantohet topi i ri

· 1 · 999

  • Postime: 26706
  • Gjinia: Mashkull

ne: 15-02-2012, 01:09:14
Adidas ka prezantuar topin i cili do të përdoret për ndeshjet e mbetura të Ligës së Kampionëve. Topi është zbuluar në stadiumin Futboll Arena në Mynyh ku dhe do të luhet finalja e këtij viti.

Grafika e topit është frymëzuar nga format e stadiumit të Bayernit të Mynihut.

Ndryshe nga herët e tjera – ku është përdorur vetëm në finale – topi do të përdoret nga faza 1/8

Ky top do të “zbresë” sonte për herë të parë në fushën e lojës në ndeshjet Bajern Leverkusen – Barcelona dhe Lion – Apoel.

Finalja e Ligës së Kampionëve do të luhet në qytetin e bavarez me 19 maj. /shekulli

Temat e fundit