Nuri Seferi i zhgënjyer nga refuzimi i pasaportës shqiptare - Sporti

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nuri Seferi i zhgënjyer nga refuzimi i pasaportës shqiptare

Nuri Seferi i zhgënjyer nga refuzimi i pasaportës shqiptare

· 3 · 1152

  • Postime: 45
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-10-2012, 23:27:47
Të jesh shqiptar, të fitosh titullin kampion i Europës në Boks në versionin WBO me flamurin kuqezi dhe të mos kesh pasaportë shqiptare. Kjo është historia e boksierit Nuri Seferi, i cili më 7 tetor mposhti në Shkup serbin Nenad Stankovic me nokaut që në raundin e parë. 35-vjecari tha për Sport News se përballja me një serb e kishte motivuar në maksimum për të arritur një fitore mbresëlënëse për mbrojtjen e titullin.

Kampioni shqiptar tha se kishte mbetur shumë i zhgënjyer nga autoritetet shqiptare, që në vitet 2006-2007 i kishin kthyer përgjigje negative pas kërkesave të vazhdueshme për t’u pajisur me pasaportë shqiptare.

Objektivi i radhës i Nuri Seferit është përballja me kampionin e Botës në versionin WBO, Marko Huk./globisot

  • Postime: 1246
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 11-10-2012, 23:32:34
Prit Nuri se e kane radhen Fazllicat. :S

  • Postime: 45
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 11-10-2012, 23:40:20
Hahaha po pra :) Nuk e di nese ja kane dhene me vone, apo vertete nuk e ka marre akoma! Sepse me beri pershtypje titulli i atij shkrimi, dhe e publikova menjehere ketu...me pas e lexova me me vemendje qe paska aplikuar qe ne 2007!

Gjithsesi BRAVO I QOFTE per ate te majte te bukur :)

Temat e fundit