Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: MisterE
« ne: 11-10-2012, 23:40:20 »

Hahaha po pra :) Nuk e di nese ja kane dhene me vone, apo vertete nuk e ka marre akoma! Sepse me beri pershtypje titulli i atij shkrimi, dhe e publikova menjehere ketu...me pas e lexova me me vemendje qe paska aplikuar qe ne 2007!

Gjithsesi BRAVO I QOFTE per ate te majte te bukur :)
Postuar nga: Pasion
« ne: 11-10-2012, 23:32:34 »

Prit Nuri se e kane radhen Fazllicat. :S
Postuar nga: MisterE
« ne: 11-10-2012, 23:27:47 »

Të jesh shqiptar, të fitosh titullin kampion i Europës në Boks në versionin WBO me flamurin kuqezi dhe të mos kesh pasaportë shqiptare. Kjo është historia e boksierit Nuri Seferi, i cili më 7 tetor mposhti në Shkup serbin Nenad Stankovic me nokaut që në raundin e parë. 35-vjecari tha për Sport News se përballja me një serb e kishte motivuar në maksimum për të arritur një fitore mbresëlënëse për mbrojtjen e titullin.

Kampioni shqiptar tha se kishte mbetur shumë i zhgënjyer nga autoritetet shqiptare, që në vitet 2006-2007 i kishin kthyer përgjigje negative pas kërkesave të vazhdueshme për t’u pajisur me pasaportë shqiptare.

Objektivi i radhës i Nuri Seferit është përballja me kampionin e Botës në versionin WBO, Marko Huk./globisot