Nuri Seferi i zhgënjyer nga refuzimi i pasaportës shqiptare - Sporti

×
Hyrja
Profili

Nuri Seferi i zhgënjyer nga refuzimi i pasaportës shqiptare

Nuri Seferi i zhgënjyer nga refuzimi i pasaportës shqiptare

· 3 · 763

  • Postime: 44
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-10-2012, 23:27:47
Të jesh shqiptar, të fitosh titullin kampion i Europës në Boks në versionin WBO me flamurin kuqezi dhe të mos kesh pasaportë shqiptare. Kjo është historia e boksierit Nuri Seferi, i cili më 7 tetor mposhti në Shkup serbin Nenad Stankovic me nokaut që në raundin e parë. 35-vjecari tha për Sport News se përballja me një serb e kishte motivuar në maksimum për të arritur një fitore mbresëlënëse për mbrojtjen e titullin.

Kampioni shqiptar tha se kishte mbetur shumë i zhgënjyer nga autoritetet shqiptare, që në vitet 2006-2007 i kishin kthyer përgjigje negative pas kërkesave të vazhdueshme për t’u pajisur me pasaportë shqiptare.

Objektivi i radhës i Nuri Seferit është përballja me kampionin e Botës në versionin WBO, Marko Huk./globisot

  • Postime: 1283

#1 ne: 11-10-2012, 23:32:34
Prit Nuri se e kane radhen Fazllicat. :S

  • Postime: 44
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 11-10-2012, 23:40:20
Hahaha po pra :) Nuk e di nese ja kane dhene me vone, apo vertete nuk e ka marre akoma! Sepse me beri pershtypje titulli i atij shkrimi, dhe e publikova menjehere ketu...me pas e lexova me me vemendje qe paska aplikuar qe ne 2007!

Gjithsesi BRAVO I QOFTE per ate te majte te bukur :)

Temat e fundit