Rekord i ri i Cristiano Ronaldo - Sporti

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Rekord i ri i Cristiano Ronaldo

Rekord i ri i Cristiano Ronaldo

· 1 · 709

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 09-09-2020, 23:25:14
 

Arritje e re për Cristiano Ronaldo, këtë herë me Portugalinë: sulmuesi i Juventus ka arritur (e pastaj kaluar) 100 golat ndërkombëtarë me fanellën e kombëtares falë dygolëshit të shënuar kundër Suedisë në Nations League. CR7 bëhet kështu i pari lojtar europian që arrin me tre shifra me kombëtaren e tij e vë në shënjestër rekordin absolut të Ali Daei, 109 gola me fanellën e Iran.
Ronaldo zhbllokoi ndeshjen me një goditje dënimi në fund të pjesës së parë duke mposhtu portierin Robin Olsen, për tu përsëritur më pas në minutën e 72′ e të arrijë 101 gola me fanellën luzitane.
Ajo mes Ronaldo e Portugalisë është një histori e nisur 17 vjet më parë: ishte 20 gushti i 2003 kur CR7 bënte debutimin me luzitanët, duke hyrë në fushë në rifillimin e lojës në miqësoren kundër Kazakistanit. Goli i parë me kombëtaren është shënuar në Euro 2004 kundër Greqisë. Sulmuesi bardhezi, 16 gola në nëntë ndeshjet e fundit me Portugalinë, tani ndjek Ali Daei, ndërsa ka lënë pas Ferenc Puskas (84 gola me Hungarinë) në klasifikimin e futbollistëve me më shumë gola të shënuar me fanellën e kombëtares./lapsi.al

Temat e fundit