Shkarkimi i Panuçit, me të Shqipëria ishte një katastrofë - Sporti

×
Hyrja
Profili

Shkarkimi i Panuçit, me të Shqipëria ishte një katastrofë

Shkarkimi i Panuçit, me të Shqipëria ishte një katastrofë

· 6 · 423

  • Postime: 26706
  • Gjinia: Mashkull

ne: 25-03-2019, 19:11:47
 

Kristian Panuçi nuk do të jetë më trajner i Kombëtares kuqezi. Humbja e djeshme me Turqinë ka rezultuar fatale për italianin, pozitat e të cilit ishin tronditur fort që pas trupërimit me Skocinë 4-0 vitin e shkuar. Por gjithsesi Duka i dha besim Panuçit, besim të cilin priste ta shikonte të kthehej në rezultativ që në ndeshjen e djeshme në “Loro Boriçi” kundër Turqisë, përfundimi i së cilësh ishte sërish i hidhur për Shqipërinë.

Turqia fitoi 2-0, por ajo që dhembi më shumë ishte shuarja totale e skuadrës në fushë pas golit të dytë dhe gjithashtu edhe fikja e Panuçit, që ra në black out dhe e vetmja gjë që po mendonte në kokën e tij deri në fërshëllimën përfudimtare, ishte justifikimi i radhës. https://balkanweb.com/shkarkimi-i-panucit-me-te-shqiperia-ishte-nje-katastrofe/

  • Postime: 253

#1 ne: 25-03-2019, 19:19:31
Ishte vendimi i duhur, i vonuar por i duhuri

  • Postime: 7065
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 25-03-2019, 19:21:40
Kush është tani ne listë ?

  • Postime: 253

#3 ne: 25-03-2019, 19:24:53
S'kane dhene asgje..sy e vesh jemi
Te vene Duken LOL

  • Postime: 1111
  • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 25-03-2019, 20:10:19
Nuk mendoj qe humba është vetem faji i Panucit.

  • Postime: 7469
  • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 25-03-2019, 21:23:33
Shyqyr qe iku ai palacoja se e dermoi ekipin me arrogancen e vet.
Tashti faji mbetet jetim por iku nje plehre dhe ndoshta edhe plehra te tjeret do ikin bashke me te. :D

Meqe ra fjala gol Shqiperia. :D

Temat e fundit