Skandali i basteve, përfshihen big-ët e futbollit - Sporti

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Skandali i basteve, përfshihen big-ët e futbollit

Skandali i basteve, përfshihen big-ët e futbollit

· 1 · 1128

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-12-2011, 19:22:46
Dalin emrat e tre futbollistëve të njohur të futbollit italian në lidhje me skandalin e basteve që ka shpërthyer në Itali.

Në një përgjim telefonik, Nicola Santoni, ish-përgatitësi atletik i Ravenës është shprehur se Gianluigi Buffon, Gennaro Gattuso dhe Fabio Cannavaro janë “të sëmurë” pas basteve: “Buffon luan 100-200 mijë euro në muaj. Ai, Gattuso dhe Cannavaro janë të sëmurë!”

Për momentin, kapiteni i Juventusit (Buffon), ai i Milanit (Gattuso) dhe ish-kapiteni i kombëtares italiane (Cannavaro) nuk kanë komentuar.

Ky përgjim është i 30 shtatorit dhe është një bashkëbisedim i regjistruar në makinën e Santonit, i cili ka përfunduar në burg në kuadër të hetimit mbi bastet në futbollin italian. Biseda është e përqendruar në çështjen e basteve dhe sidomos në rolin e Donit dhe ekipit të Atalantës në të. /top channel

Skandali i basteve, përfshihen big-ët e futbollit - Top Channel Albania - News - Lajme

Temat e fundit