Skandali i basteve, përfshihen big-ët e futbollit - Sporti

×
Hyrja
Profili

Skandali i basteve, përfshihen big-ët e futbollit

Skandali i basteve, përfshihen big-ët e futbollit

· 1 · 792

  • Postime: 26706
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-12-2011, 19:22:46
Dalin emrat e tre futbollistëve të njohur të futbollit italian në lidhje me skandalin e basteve që ka shpërthyer në Itali.

Në një përgjim telefonik, Nicola Santoni, ish-përgatitësi atletik i Ravenës është shprehur se Gianluigi Buffon, Gennaro Gattuso dhe Fabio Cannavaro janë “të sëmurë” pas basteve: “Buffon luan 100-200 mijë euro në muaj. Ai, Gattuso dhe Cannavaro janë të sëmurë!”

Për momentin, kapiteni i Juventusit (Buffon), ai i Milanit (Gattuso) dhe ish-kapiteni i kombëtares italiane (Cannavaro) nuk kanë komentuar.

Ky përgjim është i 30 shtatorit dhe është një bashkëbisedim i regjistruar në makinën e Santonit, i cili ka përfunduar në burg në kuadër të hetimit mbi bastet në futbollin italian. Biseda është e përqendruar në çështjen e basteve dhe sidomos në rolin e Donit dhe ekipit të Atalantës në të. /top channel

Skandali i basteve, përfshihen big-ët e futbollit - Top Channel Albania - News - Lajme

Temat e fundit