×

Lajme nga Sporti

Lajme nga Sporti

· 7 · 82

 • Postime: 26233
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 14-01-2020, 21:20:13
Lajmet dhe ngjarjet e fundit nga bota e sportit. Sporti shqiptar dhe ai i huaj.
« Editimi i fundit: 30-04-2020, 17:32:16 nga M A X »

 • Postime: 26233
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 30-04-2020, 17:32:26
Valon Berisha nuk ka ndërmend të kthehet tek Lazio, duke ‘tradhëtuar’ kështu Igli Tare që e solli në kryeqytetin italian, ku edhe pse nuk arriti të ketë impaktin e duhur u huazua në mënyrë që të mos humbiste formë e besueshmëri, duke shpresuar që goditja e bërë të rikthehej në nivelin e shpresuar: “Tani jam mirë këtu tek Fortuna Dusseldorf, skuadra ka mentalitetin e potencialin e duhur. Për më tepër Bundesliga është një kampionat tërheqës” ka thënë mesfushori kosovar i transferuar në Gjermani në huazim më të drejtën e blerjes së Fortunës.

Por sic duket Berisha shpreson shumë që klubi gjerman ta konfirmojë dhe nuk sheh më larg, për tu rritur në nivel e për të luftuar për një vend titullari tek bardhekaltrit e Lazios: “Kemi shanse të mira të qendrojmë në Bundesliga, – ka shpjeguar Berisha për Express – jemi të fortë. Kur të rifillojmë, duhet të japim menjëherë maksimumin. Na presin nëntë finale, duhet të përgatitemi në mënyrën më të mirë. Të luash pa publik do të jetë e vështirë. Tifozët tanë na mbështesin gjithnjë në mënyrë fantastike”. /Lapsi.al

 • Postime: 26233
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 30-04-2020, 23:51:08
 

Bundesliga gjermane është ndër të pakta kampionate ku skuadrat kanë zbritur në fushë për t’u stërvitur. Gjermania është një nga vendet që e ka menaxhuar më mirë këtë pandemi duke pasur shumë pak viktima krahashur me vendet e tjera.

Ditën e sotme ka pasur një takim mes Kancelares gjermane, Angela Merkel dhe 16 ministrave të sportit të shteteve federeale për të diskutuar mbi fatet e sezonit.

Pas mbledhjes u vendos që deri në datë 16 maj nuk do të ketë asnjë aktivitet sportiv duke hedhur poshtë kështu rifillimin e kampionatit në 9 maj. Në datën 6 maj do të ketë një tjetër takim për të diskutuar për datat, ndësa data më e mundshme mbetet 23 maji. https://newsport.al/shtyhet-serish-bundesliga-gjermane-zbulohet-data-e-re-per-rifillimin-e-sezonit/

 • Postime: 7017
 • Gjinia: Femer
erlehta
#3 ne: 02-05-2020, 19:24:48
Me mungon rutina sportive, sidomos ajo në La Liga, por mbi të gjitha Champions League  :D

 • Postime: 26233
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 06-05-2020, 21:52:31
Tifozët e Romës, ekzaktësisht ata ultras të sektorit ‘Curva Sud’ kanë ekspozuar parrullat e tyre nëpër qytet, duke shfaqur dëshirën për të mos e rinisur kampionatin, duke bërë thirrje që prioriteti ti jepet emergjencës sanitare. Në rrjetet sociale kanë shpërthyer polemikat me tifozët lacialë, ku ka ndërhyrë edhe Anna Falchi, modelja-tifoze e famshmë e Lazios që akuzon ultrasit verdhekuq se nuk duan të rifillojë kampionati nga frika se Strakosha e të tjerët mund të fitojnë titullin.

Ky është mendimi i ‘shoë girl’, postuar në profilin Instagram të SportMediaset: “U zgjova kështu. Sot e kam me tifozerinë e Curva Sud. Kam lexuar parrulla të disa tifozëve romanistë ku kërkohet të mos rifillojë kampionati. Mos është se ne mund të fitojmë titullin e ata jo? Përvec kësaj, nuk e kam me Romën, por me një pjesë të vogël, atë të tifozëve. Nëse do të ishte e kundërta, do të mendonit të njëjtën gjë? Gjithmonë forca Lazio”.

 • Postime: 20918
InfoZ
#5 ne: 13-05-2020, 22:30:50
 

Duke qenë se duhet mbyllur çdo gjë brenda 2 gushtit për t’i lënë hapësirë Champions League dhe Europa League, në mbledhjen e sotme që Liga Profesioniste e Serie A zhvilloi nëpërmjet videokonferencës, u propozua dhe u votua nga pjesa dërrmuese e klubeve që kampionati të rinisë më 13 qershor.

Serie A ka ende 12 javë për të luajtur dhe katër ndeshje të prapambetura për të rikuperuar: Inter-Sampdoria, Atalanta-Sasuolo, Verona-Kajliari e Torino-Parma. Nëse çdo gjë shkon mbarë dhe sezoni rifillon më 13 qershor, atëherë do të ketë mundësi që të luhen edhe gjysmëfinalet e kthimit dhe finalja e Kupës së Italisë./standard.al

 • Postime: 26233
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#6 ne: 16-05-2020, 18:09:12
Pas 8 jave pauze ka nisur sot Bundesliga gjermane. Interesi eshte aq i madh sa 5 ndeshjet e sotme, qe sigurisht jane luajtur pa publik, jane transmetuar anembane globit nga televizionet sportive te vendeve te ndryshme.
 

Bujqësia Shqiptare - Lajme dhe Informacione

Nisur nga M A XRubrika Leku

Postimi i fundit 11-05-2020, 14:20:59
nga M A X
Lorena Peposhi (Lajme, Info, Foto, Video)

Nisur nga M A XRubrika Influencer

Postimi i fundit 22-04-2020, 11:56:43
nga M A X
Fᴀᴛᴊᴏɴᴀ ♉︎ (Lajme, Info, foto, video)

Nisur nga M A XRubrika Influencer

Postimi i fundit 25-05-2020, 17:19:57
nga M A X
Teuta Shabani (Info, Lajme, Foto, Video)

Nisur nga M A XRubrika Influencer

Postimi i fundit 22-04-2020, 11:43:17
nga M A X
Fatmir Hysenbelliu (Lajme, Info, Foto, Video)

Nisur nga M A XRubrika Influencer

Postimi i fundit 21-04-2020, 17:19:18
nga M A X