Tragjedi në MotoGP, Simonceli humb jetën - Sporti

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tragjedi në MotoGP, Simonceli humb jetën

Tragjedi në MotoGP, Simonceli humb jetën

· 4 · 1537

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 23-10-2011, 12:54:16
Tragjedi në MotoGP, Simonceli humb jetën në një aksident shokues


Garat e sotme e MotoGP në Malajzi është kthyer në një tragjedi të vërtetë. Piloti italian Marco Simoncelli humbi jetën pas një aksidenti të rëndë në xhiron e dytë të garës për çmimin e madh të Malajzisë.

Pamjet e transmetuara nga mediat ndërkombëtare tregojnë sesi Simoncelli rrëzohet në pistë dhe në këtë kohë Colin Edwards nuk ka mundur ta shmangë duke i kaluar përsipër me motorrin e tij dhe duke e goditur në qafë. Fillimisht u njoftua se piloti 24 vjeçar ishte në gjendje kritike për jeten, por më pas u mësua se piloti vetem 24 vjeç kishte ndërruar jetë ende pa mbërritur në spital, si pasojë e një ataku kardiak dhe plagëve të rënda që kishte marrë ne qafë.

Marco Simoncelli po zhvillonte garën e tij të 149 në botëror, dhe që nga viti i kaluar garonte për Hondën në Moto GP.
(s.g/BalkanWeb)

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-10-2011, 12:57:57

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 23-10-2011, 23:07:52
Sa gjynaf vertet :S

RIP

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 06-11-2011, 23:42:00
Në kujtim të Markos, të gjithë me nr.58

Në kujtim të Marko Simoncelit, pilotët e MotoGP-së do të garojnë me numrin 58 (numri që mbante në pistë piloti i ndjerë Italian), përkrah numrit të tyre.

Nisma është ndërmarrë nga vetë pilotët, të cilët pasi e përcollën për në banesën e fundit Markon, gjejnë një tjetër formë për të përkujtuar atë që ai dha në pistë.

Kjo do të aplikohet gjatë provave si dhe gjatë garës për cmimin e madh të Valencias në Spanjë. /top channel

Temat e fundit