×

Kampionati i 67-të Kombetar Superliga, edicioni 2005-2006

Kampionati i 67-të Kombetar Superliga, edicioni 2005-2006

· 89 · 10327

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
ne: 27-08-2005, 06:49:30
Sot luhet java e par me keto cifte.

Vllaznia Tirana
Partizani Shkumbini
Elbasani Besa
Teuta Skënderbeu
Lushnja Dinamo
« Editimi i fundit: 30-09-2005, 16:06:50 nga M A X »

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#1 ne: 28-08-2005, 06:43:43
Rezultatet e javes se par ishin pak surpriza si barazimi i Dinamos ne Lushnje dhe i Teutes ne Durres me Skenderbeun ndersa fitoret e Elbasanit dhe Partizanit priteshin ndersa Tirana ka marr nje fitore te pamerituar ne Shkoder duke ber nje gol ne minuten e 4 shtes te fundit te ndeshjes Tiranes i doli dhe Portieri me te Kuqe Pati fat qe fitoi dhe Partizani ne minuten e 90 beri golin e fitores.

Rezultatet jane keto.

Elbasani - Besa  1 - 0
Vllaznia - Tirana 1 - 2
Teuta - Skenderbeu 1 - 1
Lushnja - Dinamo 2 - 2
Partizani - Shkumbini 1 - 0

 • Postime: 2501
 • Gjinia: Mashkull
[< 88 >]
#2 ne: 29-08-2005, 09:19:11
Rezultatet e javes se par ishin pak surpriza si barazimi i Dinamos ne Lushnje dhe i Teutes ne Durres me Skenderbeun ndersa fitoret e Elbasanit dhe Partizanit priteshin ndersa Tirana ka marr nje fitore te pamerituar ne Shkoder duke ber nje gol ne minuten e 4 shtes te fundit te ndeshjes Tiranes i doli dhe Portieri me te Kuqe Pati fat qe fitoi dhe Partizani ne minuten e 90 beri golin e fitores.

Rezultatet jane keto.

Elbasani - Besa 1 - 0
Vllaznia - Tirana 1 - 2 (  Ene ate me 10 lojtar )  ;)
Teuta - Skenderbeu 1 - 1
Lushnja - Dinamo 2 - 2
Partizani - Shkumbini 1 - 0

 • Postime: 5949
SmiLey
#3 ne: 29-08-2005, 09:42:57
:urra: Ec atyyy... Tirona Kampionia!!! :urra: :lule
[/color][/b]

 • Postime: 5022
 • Gjinia: Mashkull
Raldushi
#4 ne: 30-08-2005, 04:13:35
para vllaznia

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#5 ne: 08-09-2005, 14:30:56
Java e 2 dha keto rezultate.

Shkumbini - Tirana  1 - 1
Teuta - Vllaznia 3 - 0
Besa - Partizani 4 - 1
Skenderbeu - Lushnja 1 - 1
Dinamo - Elbasani 0 - 0

Forca Elbasaniiiiiiiiiiii iiiiiii

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#6 ne: 11-09-2005, 12:13:43
Java e 3 arrin te coj Elbasanin ne krye te Superliges pas fitores se sotme 3 - 1 ndaj Skenderbeut.Tirana barazoi me Kavajen Partizani dhe Vllaznia fituan.

Rezultatet jane keto.

Vllaznia - Shkumbini 5 - 0
Partizani - Dinamo 2 - 1
Lushnja - Teuta 0 - 0
Tirana - Besa 1 - 1
Elbasani - Skenderbeu 3 - 1

Klasifikimi

Elbasani  7
Partizani 6
Tirana 5
Teuta 5
Besa 4
Vllaznia 3
Lushnja 3
Skenderbeu 2
Dinamo 2
Shkumbini 1

 • Postime: 5022
 • Gjinia: Mashkull
Raldushi
#7 ne: 11-09-2005, 15:38:26
PARA VLLAZNIA  ;)

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#8 ne: 12-09-2005, 14:23:33
PARA VLLAZNIA ;)

Me 3 pike qe keni dhe gezoheni juve LOL

 • Postime: 5022
 • Gjinia: Mashkull
Raldushi
#9 ne: 13-09-2005, 07:49:27
kur u bat edhe ju me fol pash zoten , prit nji here se hala nuk keni lujt me ne te po e shef se si gezohemi ne  ;)

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#10 ne: 18-09-2005, 05:46:27
Java e 4 Elbasani perseri ne krye te klasifikimit pas nje barazimi te arritur ne Durres ka perfituar dhe nga barazimi i Tiranes dhe humbja e Partizanit.

Rezultatet e javes se 4.

Skenderbeu - Partizani 2 - 1
Tirana - Dinamo 3 - 3
Teuta - Elbasani 1 - 1
Besa - Shkumbini 2 - 1

Sot Lushnja - Vllaznia

Kryeson Elbasani me 8 pike e ndjekur ne Besa me 7 Tirana,Partizani,Teuta 6 etj....

 • Postime: 5022
 • Gjinia: Mashkull
Raldushi
#11 ne: 18-09-2005, 07:43:00
PARA  VLLAZNIA   ;)

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#12 ne: 26-09-2005, 08:01:46
Rezultatet e javes se 5 jane si me poshte.

Elbasani - Lushnja 4 - 0
Tirana - Skenderbeu 3 - 0
Partizani - Teuta 3 - 0
Shkumbini - Dinamo 0 - 2
Vllaznia - Besa 0 - 3

Kryeson Elbasani me 11 pike e ndjekur ne Besa me 10 Partizani,Tirana 9 etj.

 • Postime: 5022
 • Gjinia: Mashkull
Raldushi
#13 ne: 26-09-2005, 08:11:17
PARA VLLAZNIA :D

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#14 ne: 30-09-2005, 11:18:28
Sot filloi java e 6 e superliges midis skuadrave te Elbasanit dhe Vllaznis ndeshja perfundoi 2 - 0 ne favor te Elbasanit i cili e sheh veten prap ne vend te par edhe pas ksaj jave.

Elbasani - Vllaznia 2 - 0  shenues Bejzade 3,Tetova 74.

Forca Elbasani

 • Postime: 5022
 • Gjinia: Mashkull
Raldushi
#15 ne: 30-09-2005, 15:05:07
PARA VLLAZNIA  ;)

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#16 ne: 01-10-2005, 13:00:36
Surpriza dhe sot ne Superlig Tirana rrihet ne Durres Dinamo barazon ne Tirane me Kavajen Skenderbeu fiton ne Korce ndaj Peqinit.

Rezultatet jane keto.

Teuta - Tirana 1 - 0

Dinamo - Besa 2 - 2

Skenderbeu - Shkumbini 3 - 0

Dje Elbasani - Vllaznia 2 - 0

Neser Lushnja - Partizani

Renditja pas javes se 6.

Elbasani  14
Besa 11
Tirana 9
Partizani 9
Teuta 8
Skenderbeu 8
Dinamo 7
Vllaznia 6
Lushnja 3
Shkumbini 1

Lushnja me Partizanin kan 1 ndeshje me pak.

 • Postime: 5022
 • Gjinia: Mashkull
Raldushi
#17 ne: 01-10-2005, 13:37:31
PARA VLLAZNIA   ;)

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#18 ne: 02-10-2005, 10:37:59
Perfundoi java e 6 me nje fitore te Lushnjes kunder Partizanit me rezultatin 2 - 1.

Superliga


Java VI
Të premten
Elbasani- Vllaznia 2 - 0
Bejzade 3', Tetova 73'
Të shtunën
Skënderbeu - Shkumbini 3 - 0
4', 74' Arbri, 14' Halili
Dinamo - Besa 2 - 2
7' Dhëmbi, 53' Gudjabi/28' Hamzai (11-m), 38' Veliaj
Teuta - Tirana 1 - 0
31' Xhihani
Të dielën
Lushnja - Partizani 2 - 1
Ceno,Dervishi/Machado

SUPERLIGA
Skuadrat P F B H Gola N
1.Elbasani 14 4 2 0 11-2 6
2.Besa 11 3 2 1 12-6 6
3.Tirana 9 2 3 1 10-7 6
4.Partizani 9 3 0 3 9-9 6
5.Teuta 9 2 3 1 6-5 6
6.Skënderbeu 8 2 2 2 8-9 6
7.Dinamo 7 1 4 1 10-9 6
8.Vllaznia 6 2 0 4 9-11 6
9.Lushnja 6 1 3 2 6-11 6
10.Shkumbini 1 0 1 5 2-14 6

 • Postime: 1650
Solist
#19 ne: 13-10-2005, 00:39:39
TIrona edhe Partizoni me pike te barabarta. Car turpi me na arrit edhe morri i kuq. :@

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#20 ne: 17-10-2005, 09:33:54
Rezultatet e javes se 7.

Partizani - Elbasani 1 - 0
Besa - Skenderbeu 4 - 0
Shkumbini - Teuta 2 - 1
Vllaznia - Dinamo 1 - 1
Tirana - Lushnja 1 - 0

Kryeson tabelen Elbasani me Besen nga 14 pike te ndjekur nga Tirana dhe Partizani me 12 pike.

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#21 ne: 21-10-2005, 05:44:57
13 mijë bileta në treg Elbasani - Tirana

Një numër rekord biletash është hedhur në treg për ndeshjen më të rëndësishme të kësaj jave midis Elbasanit dhe Tiranës. Sipas drejtuesve të klubit verdheblu, për këtë ndeshje janë bërë gati për t'u hedhur në treg rreth 13 mijë bileta. Nga kjo sasi janë prenontuar qysh të enjten mëse 1200 bileta, të cilave u përkasin vendet në tribunën kryesore. Duke marrë parasysh një ineresim kaq të madh të sportdashësve për këtë ndeshje, ka mundësi që të shtunën stadiumi i Elbasanit të jetë i tejmbushur gjatë ndeshjes midis verdhebluve dhe bardhebluve. Një vit më parë, kur këto dy skuadra luajtën po në këtë stadium përballë njëra tjetrës takimin e ndoqën mëse 12 mijë spektatorë, duke vendosur një rekord që mund të përmirësohet këtë fundjavë.

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#22 ne: 22-10-2005, 10:05:23
Sot u luajten 4 ndeshje te Superliges Elbasani Gjunjezon  Tiranen ne Ruzhdi Bizhuta me rezultatin 1 - 0 Partizani rreh Vllaznin ne Tirane 2 - 0 fitojn Dinamo dhe Lushnja ne Lushnje mund te ken ndodhur shum gjera 2 kartona te kuq per Peqinin dhe Lushnja arrin te fitoj me 2 gola ne fund te ndeshjes neser luhet ndeshja Teuta - Besa.

Rezultatet jane keto.

Elbasani - Tirana 1 - 0 Shenues Dede

Partizani - Vllaznia 2 - 0

Skenderbeu - Dinamo 0 - 1

Lushnja - Shkumbini 3 - 2

Neser  Teuta - Besa

Klasifikimi

1.Elbasani 17
2.Partizani 15
3.Besa 14
4.Tirana 12
5.Dinamo 11
6.Lushnja 9
7.Teuta 9
8.Skenderbeu 8
9.Vllaznia 7
10.Shkumbini 4

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#23 ne: 23-10-2005, 10:17:18
Besa e Kavajes fiton sot ne Durres me rezultatin 2 - 0 golat u shenuan ne pjes e par ne pjesn e dyt Besa luan me 10 lojtar pas daljes me karton te kuq te Kasolles po prap Teuta ska ber asgje.

Elbasani dhe Besa kryesojn kampionatin me nga 17 pike.

Shikoni 2 foto nga ndeshja e Djeshme ne Elbasan.

Elbasani - Tirana 1 - 0 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#24 ne: 29-10-2005, 10:00:16
Sot u luajt java e fundit e fazes se pare.Fitoi Elbasani ne Peqin,Tirana fitoi ndaj Partizanit me nje penallti ne minuten e 94 dhe Vllaznia rrahi Skenderbeun ne Shkoder ndersa Besa barazoi ne Kavaje me Lushnjen neser Dinamo - Teuta.

Rezultatet e sotme.

Shkumbini - Elbasani  1 - 2

Tirana - Partizani  1 - 0

Vllaznia - Skenderbeu  2 - 1

Besa - Lushnja  0 - 0

Neser Dinamo - Teuta

Renditja

1.Elbasani 20
2.Besa 18
3.Tirana 15
4.Partizani 15
5.Dinamo 11
6.Vllaznia 10
7.Lushnja 10
8.Teuta 9
9.Skenderbeu 8
10.Peqini 4
 

Kampionati Botëror i Shahut 2012

Nisur nga KingS00lRubrika Shah ♘

Postimi i fundit 02-09-2012, 19:27:52
nga ciarli
Kampionati ne SHBA (MLS) 2012

Nisur nga EmeraldCityRubrika Kampionate te tjera

Postimi i fundit 25-07-2012, 17:42:48
nga Gerti1
Galliani: Napoli kampionati, ne Champions

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 17-09-2011, 06:50:02
nga SportNews
Përfundon kampionati i vrapimit në mal

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 12-09-2011, 06:50:02
nga SportNews
Tiranë, kampionati botëror i vrapimit në mal

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 11-09-2011, 08:50:02
nga SportNews