×

Anija për pasagjerë më e madhe në botë

Anija për pasagjerë më e madhe në botë

· 1 · 190

  • Postime: 26512
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 15-10-2019, 11:13:03

Anija e re Royal Caribbean ‘Mrekullia e Deteve’ (Wonder of the Seas) do të jetë anija më e madhe e lundrimit në botë kur ajo të dalë në det. Royal Caribbean bëri bujë në industrinë e lundrimit këtë javë pasi zbuloi më shumë detaje të anijes së saj të re, e cila do të jetë anija më e madhe e lundrimit në botë. Linja e lundrimit zbuloi se anija e saj e pestë e klasës Oasis do të quhet ‘Mrekullia e Deteve’, dhe do të bëjë debutimin e saj të madh në 2021 duke lundruar nga Shanghai, Kinë.