×

Fytyra mister pushton endrrat e njerezve

Fytyra mister pushton endrrat e njerezve

· 6 · 1628

  • Postime: 22599
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 28-10-2009, 15:01:54
Fytyramister pushton endrrat e njerezve


Fytyra mister pushton endrrat e njerezve
Nje“virus” i cuditshem, ndoshta deri diku edhe ipaperceptueshem ka prekurrreth 2 mije persona ne mbare boten. Ai ka nje fytyre, madje shume teqarte, e cila eshte e pranishme ne endrrat e mijera personave qe prejtre vjetesh.

Njerezit e shikojnene enderr por nuk e njohin dhe kjo po kthehet ne nje sundromeshqetesuese per psikologet qe nuk gjejne asnje rruge per ta shpjeguar.Lajmi eshte perhapur ne internet, ku personat qe e kane kaluar keteeksperience, kane hapur nje faqe te perbashket per te zbuluar nesefenomeni eshte real apo behet fjale per nje forme histerie ne shkalleplanetare.

Sipas gazetes“Bild”, ne vitin 2006 nje grua ne NewYork i rrefeu psikologut se fytyra e nje njeriu te panjohur eshoqeronte pothuajse cdo nate ne endrra duke i dhene keshilla. Ajoskicoi fytyren e personit. Ditet e ardhshme, pacientet e tjere tepsikologut pasi kane pare skicen ne tavoline, e kane njohur menjehere,duke thene se edhe ata e kane kaluar nje eksperience te tille.

Fytyraeshte e njejte ne cdo rast, por ata qe e shohin e pershkruajne perherene pozicione te ndryshme. Fytyra ka nxitur kuriozitetin e mijeravizitoreve te faqes thisman.org ku vizitoret tentojne te japin njeshpjegim. Sipas dikujt, fytyra e panjohur ben pjese ne subkoshiencenkolektive ku eshte varrosur kujtesa e te gjitha qenieve njerezore. Tetjere mendojnese njeriu eshte skllav i endrrave. Por gjithesesi kyfenomen vazhdon te shqetesoje psikologet, te cilet nuk mund te bejnegje tjeter, vecse t’u urojne “gjume teembel” pacienteve te tyre.  /top channel/

  • Postime: 12325
  • Gjinia: Femer
Shej
#1 ne: 28-10-2009, 15:09:34
Tani qe e pashe e une skicen e ketij ve bast qe do e enderroj ndonje nga keto dite .... po pata kohe sigurisht lool

  • Postime: 12738
Mishel...............
#2 ne: 22-10-2013, 13:38:19
mire qe se paskam pare ne kohe se kushedi sa do e kisha ngaterru :P

  • Postime: 566
  • Gjinia: Mashkull
ciarli
#3 ne: 27-12-2013, 18:27:08
fytyra mister eshte perfytyrimi i zotit, eshte aq i hatashem sa ta mposht qetesine dhe te ben ta enderrosh, por varet se cili je dhe sesi e perfytyron, ndersa skeleti qe te ngel ne trup eshte perfytyrimi i sundimtarit qe ka per ty

  • Postime: 12738
Mishel...............
#4 ne: 27-12-2013, 18:28:55
Delirim ky?

  • Postime: 6718
  • Gjinia: Femer
erlehta
#5 ne: 28-12-2013, 13:37:59
Ne "Bild" lexon gjithcka