×

Indi, baba në moshën 96-vjeçare

Indi, baba në moshën 96-vjeçare

· 2 · 412

  • Postime: 7043
  • Gjinia: Femer
erlehta
ne: 17-10-2012, 23:06:54
Ramajit Raghav, një fshatar nga shteti indian i Harjanës, ka njoftuar se ka thyer rekordin që ai vetë mbante duke u bërë babai më i moshuar në botë në moshën 96-vjeçare.

Lajmin e bën të ditur e përditshmja “The Times of India”. I moshuari, që jeton në fshatin Kharlhoda, kishte tërhequr vëmendjen e mediave në fund të vitit 2010, kur kishte zbuluar se kishte pasur djalin e tij të parë në nëntor nga bashkëshortja Shakuntala Devi.

Sipërmarrja në fjalë i kishte marrë rekordin një indiani tjetër, Nanu Ram Jogi, që në vitin 2007, në moshë 90-vjeçare, kishte pasur në Raxhastan djalin e 22-të.

Tani zonja Devi, që është 52 vjeç, ka lindur më 5 tetor në një spital të Sonipatit një mashkull të dytë për të cilin mjekët kanë thënë se është “shëndoshë e mirë” dhe që tani jeton në shtëpinë e prindërve me vëllain Vikramjet 2 vjeç. top channel

  • Postime: 566
  • Gjinia: Mashkull
ciarli
#1 ne: 13-10-2013, 19:43:51
te besh femije ne kete moshe eshte me rrezik edhe sepse  mund te peshkosh ndonje shpirt profeti apo shpirtmire me kallamin dhe mund ti prishesh planin zotit qe e ka krijuar me aq kujdes. shpirti eshte nje lektyre me dendesi te ndryshme ne varesi te llojit te karakterit qe te merr shikimin dhe mendjen dhe eshte gjetje nga zoti i botrave qe nuk ka tjeter si ai.
 

Indi, popullsia ka kaluar 1,2 miliardë banorë

Nisur nga M A XRubrika Gjeografia e Shteteve

Postimi i fundit 31-03-2011, 23:38:22
nga M A X
Ne Indi zbulohet një gjuhë e panjohur

Nisur nga M A XRubrika Gjeografi

Postimi i fundit 11-10-2010, 23:36:50
nga M A X
Indi, njeriu misterioz që jeton vetëm me ajër

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 14-05-2010, 09:15:43
nga M A X
Indi, zbulohen bakterie te panjohura nga shkenca

Nisur nga M A XRubrika Astronomi

Postimi i fundit 18-03-2009, 00:03:28
nga M A X
Zbulim arkeologjik ne Indi

Nisur nga HylliRubrika Arkeologji

Postimi i fundit 17-02-2005, 09:11:09
nga kreksi