×

Me thuaj nje emer te vecante....

Me thuaj nje emer te vecante....

· 607 · 63897

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#25 ne: 09-10-2006, 00:02:18
''xhemile'' :)

 • Postime: 12210
Lefter
#26 ne: 09-10-2006, 00:08:50
Kingeeeee..Jam vullnetar une, me mire ti se Lisa... :DKenga  po kawasaki shqip apo? :D

 • Postime: 2905
 • Gjinia: Femer
Kinge
#27 ne: 09-10-2006, 00:14:18
te grinaaaaaaaaaaaaaaa aa une ty po boll....

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#28 ne: 09-10-2006, 00:19:49
O Lefter, ulu tani e degjo. Emri kerkohej te mos jete as shqip e as italisht, e tani edhe ata japonez rane nga lista. Une propozoja emra jo shqip. Tani qe m'u kecenua Lisa , kuptova qe as ata japoneze nuk bejne. :D

Kuptove tani????????  hmmmmm:

 • Postime: 12210
Lefter
#29 ne: 09-10-2006, 02:28:28
te grinaaaaaaaaaaaaaaa aa unë ty po boll....


A thua veq eshtrat mi ke lon per Lisen ti ee.... :DKengaIme  oo un ehi direkt as nuk ulem te ndigjoj as gjo tash du me a gjet do emra somelez.... :D

Guru :D

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#30 ne: 09-10-2006, 02:30:57
More ne beft me te dal Lisa ketu, ulesh ti ulesh e nuk bezan bile  :P

 • Postime: 12210
Lefter
#31 ne: 09-10-2006, 02:32:51
Kam rrezu une  ti llojit ti Lises me ka 4 menjihere... :D..sja kam friken mo.... :P

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#32 ne: 09-10-2006, 02:36:43
Tere kohen e kam ndjenjen qe po flet keshtu pasi s'eshte ajo ketu  LOL

 • Postime: 12210
Lefter
#33 ne: 09-10-2006, 02:39:32
Ndjenjat te mashtrojn ndonjhere.... :D....(ishalla sme ndin Lisa,se ma pret edhe copen tjeter) :D

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#34 ne: 09-10-2006, 08:54:57
Odin - perendia skandinave e mençurisë, luftës, betejes, vdekjes, magjise, poezise, profecise, fitores dhe gjuetise.

Athena ose Atena - perendesha greke e qyteterimit, ne veçanti e mençurisë, zejtarise, endjes dhe thurjes, si edhe e luftës.

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#35 ne: 09-10-2006, 14:03:57
Lefto qe te lindi nje duhet te iki nje se behet shume kallaballek ...por po ja ben vetes rrisk me duket :D
Gjeni emra te bukur se lat koqen e nomit (kujdes lefto se dhe keto ti pret Lisa :D)


Adia -  eshte nje emer Swahili dhe do te thote - Dhurate

Albin - eshte emer Latin dhe do te thote  - I drejte  

 • Postime: 2905
 • Gjinia: Femer
Kinge
#36 ne: 10-10-2006, 21:57:40
Odin - perendia skandinave e mençurisë, luftës, betejes, vdekjes, magjise, poezise, profecise, fitores dhe gjuetise.

Athena ose Atena - perendesha greke e qyteterimit, ne veçanti e mençurisë, zejtarise, endjes dhe thurjes, si edhe e luftës.

;)

 • Postime: 524
 • Gjinia: Mashkull
GREATBOY
#37 ne: 10-10-2006, 22:15:19
Amancio -- Emer Spanjoll

 • Postime: 5966
SmiLey
#38 ne: 10-10-2006, 22:27:38
Vallaj s'kisha nerva me lexu gjithe temen e postimet, por nga titulli po nisem dhe une e te shkruaj disa emra ketu :P

1- Briseida
2- Serkida
3- Orsida
4- Lesiena/Lesiana

Te vecante jane, pse jo :D

 • Postime: 2905
 • Gjinia: Femer
Kinge
#39 ne: 10-10-2006, 22:34:36
he maj se ti shkurtoj une ne dy fjal gjith postimet  :D

Se shpejto do behem hall edhe po kerkoj nje emer per nipin/mesen qe do vi ne jet se shpejti :) dhe do e pagzoj halla e dashur  me emrin me te vecante :D qe do me jepni nje dor ju ta gjej .... :)

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#40 ne: 10-10-2006, 22:49:51
Orestia....e kam degjuar po se ca do te thote nuk e di ...te pyes verdall e te them :D

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull
prijsi
#41 ne: 11-10-2006, 15:30:52
pardje degjova nje emer vertet te vecante.
Nysjola

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#42 ne: 12-10-2006, 02:00:50
Orestia....e kam dëgjuar po se ca do të thotë nuk e di ...te pyes verdall e te them :D

Orestia është një trajte e Oresteia.

http://en.wikipedia.org/wiki/Oresteia

Mos e futni femijen ne tragjedi pa lindur akoma! :P

Por meqë ra fjala, ja disa emra te tjerë nga lashtesia:

Amun - http://en.wikipedia.org/wiki/Amun
Ra - http://en.wikipedia.org/wiki/Ra
Nyx - http://en.wikipedia.org/wiki/Nyx
Gaia -  - http://en.wikipedia.org/wiki/Gaia
Harmonia - http://en.wikipedia.org/wiki/Harmonia
Tyr - http://en.wikipedia.org/wiki/Tyr
Anu - http://en.wikipedia.org/wiki/Anu
Enki - http://en.wikipedia.org/wiki/Enki
Ea - http://en.wikipedia.org/wiki/Enki

Por emri me i bukur nga te gjithë mbetet Dea. "Fatkeqesisht", ky është emër shqiptar... ;)


Ndryshim: Shtova linke për shpjegimin e emrave.
« Editimi i fundit: 13-10-2006, 01:38:19 nga Syrgjyn »

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#43 ne: 12-10-2006, 02:50:12
Syrgjyn mua me kishte shkuar ne mendje "Dea" se eshte nje nga me te preferuarit e mi edhe "TEA"  por thashe po e ruaj se kushedi  do me duhet vete :D  LOL  

P.S Syrgjyn imagjino pak ta therrasesh femijen tend  oooo Tyr LOL

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#44 ne: 12-10-2006, 12:32:06
Pfffffff, kam mendu qe DEA dhe TEA  s'i ruan per vete askush veq meje  :(, me duhet tani te gjej emra tjere t'i ruaj, si dihet, mbase me duhen  ;)

 • Postime: 12210
Lefter
#45 ne: 12-10-2006, 19:28:22
Po mirë e kur ti vune emrat mos harroni edhe ,,kuptimet,, ti veni aty kah fundi... ;)Yamaha..edhe kjo nuk tingellon keq.... :D

 • Postime: 1580
sorelina
#46 ne: 12-10-2006, 19:31:35
Mahmude jo keq

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#47 ne: 12-10-2006, 20:53:03
Nje mikja ime ne tirane ja ka vene vajzes Malbora.........:S
Capkenja
#48 ne: 13-10-2006, 17:10:57
Irbi

 • Postime: 1460
U.J.K.U
#49 ne: 13-10-2006, 17:14:00
Avdie eshte emer shume i bukur per ditet tona :D