×

Me thuaj nje emer te vecante....

Me thuaj nje emer te vecante....

· 607 · 64693

 • Postime: 7043
 • Gjinia: Femer
erlehta
#125 ne: 09-07-2007, 22:35:53
Wuaaaa vertet "Seelenfrieden",,, Nuk e dija.
Sakine eshte emri i nje shoqes time. Eshte turke  :perqafim
Une kurre nuk e kam pyetur per kuptimin e emrit te saj.
Capkenja
#126 ne: 23-07-2007, 17:26:01
Joela ose Joel

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#127 ne: 24-07-2007, 06:09:46
Argena.

Para nja 2-3 javesh e kam degjuar kete emer, e ka nje goce Shqiptare. Dhe eshte jo vetem emer i bukur dhe i vecante por edhe me shume kuptim, pasi prinderit e saj kur ja vune si emer kishin parasysh genet. Emri i saj perkthyer germe per germe do te thoshte "Gene te Arta"! Bukur, apo jo?! :)

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer
Aida
#128 ne: 25-07-2007, 16:01:44
Wuaaaa vërtetë "Seelenfrieden",,, Nuk e dija.
Sakine është emri i një shoqes time. Është turke  :perqafim
Unë kurrë nuk e kam pyetur për kuptimin e emrit te saj.

Emri eshte arabisht jo turqisht :)
Interesante se une mendova qe ke ndegju nga ndonje arabe.Argena.

Para nja 2-3 javësh e kam dëgjuar këtë emër, e ka një goce Shqiptare. Dhe është jo vetëm emër i bukur dhe i veçantë por edhe me shumë kuptim, pasi prindërit e saj kur ja vune si emër kishin parasysh genet. Emri i saj perkthyer germe për germe do të thoshte "Gene te Arta"! Bukur, apo jo?! :)

Kombinim interesant. :)
mishel
#129 ne: 26-07-2007, 14:11:50
me pelqen emri Anja e nese do behem me goce do kisha deshire tia vija keshtu. Edhe pse nuk do ma lejojne. Sa inat!
Capkenja
#130 ne: 27-07-2007, 10:31:59
O Mishel mos u merzit se ia ve une goces time po bera pas Sibores !

Une kam bere ndermend te bej nje tufe me kalamaqe keshtu do i realizosh endrrat tek une :

Sibora
Denis
Anja
Alehnndro
etje ejte se sme le burri me te bej kalamaja LOL LOL
mishel
#131 ne: 27-07-2007, 10:51:08
bej i here siboren e leji tjeret. nervat celik tjetra!

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#132 ne: 29-07-2007, 16:36:17
me pëlqen emri Anja e nëse do behem me goce do kisha dëshirë tia vija kështu. Edhe pse nuk do ma lejojne. Sa inat!

Shoqja ime e ngushte ne Elbasan, ja ka vene emrin goces se saj Anja. Mua ne fillim kur ma tha s'mu duk per te lene mendjen, por kur e mendoj ndonjehere dhe tani qe e the edhe ti, me pelqen goxha. Emer i shkurter dhe terheqes eshte. :)

 • Postime: 2174
 • Gjinia: Femer
anonimus
#133 ne: 29-07-2007, 17:45:12
Pse mbaruan emrat shqip qe t'u lemë fëmijëve emra Sllav,arab,japonez?!!
 Liburn-a

 • Postime: 12234
Lefter
#134 ne: 29-07-2007, 20:32:06
Lefter. :D(po deshet qe quni te jet si une  :D)

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer
Aida
#135 ne: 29-07-2007, 21:32:06
Lefter. :D(po deshet qe quni te jet si unë  :D)

Asnjehere!!!  ^o)

Uhhh, kush i del gjith atyre vajzave ne krye, e imagjinoj vehten si vjeher dhe them me keta cupka te reja, menzi nga 1-2 nuse durohen, e ku ta duroj une tere lagjen te ma sjell ne shtepi dhe une ti sherbej prej mengjesi deri ne darke... edhe ate vetem per njerin djale...LOL LOL LOL

E po i doli edhe vellau ti ngjaje atij?!  :S

Duhet te vras vehten pastaj... LOL

 • Postime: 877
notorious
#136 ne: 29-07-2007, 21:59:08
n'fakt si emër... Lefter s'ësht keq.

na e fut n'tru sa her që e lexojm se ç'emra t'rrallë e t'habitshëm na kan lon t'parët ton 
mishel
#137 ne: 30-07-2007, 10:54:02
Nje emer qe degjova se fundmi. Driola. Mu duk shume tingullues dhe shume i bukur! Se di

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#138 ne: 30-07-2007, 18:07:32
Një emër qe dëgjova se fundmi. Driola. Mu duk shumë tingullues dhe shumë i bukur! Se di

Edhe mua me pelqen dhe tingellon bukur. Por me duket si emer nga Veriu, s'e di. Ndoshta se me kujton fjalen "Drane", pra si nje emer Shqiptar Verior, mgjth i vecante dhe simpatik, eshte. :)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#139 ne: 21-08-2007, 05:58:23
Arlin - emer vajze, eshte shume i lezetshem. :)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#140 ne: 21-08-2007, 06:02:38
O Mishel mos u mërzit se ia ve unë goces time po bëra pas Sibores !


Sibora
Denis
Anja
Alehnndro
etje ejte se sme le burri me te bëj kalamaja LOL LOL

Sibora - nje nga emrat e mia me te preferuara. Mund te them qe eshte emri qe me pelqen me shume per nje vajze. Madje edhe Siborah do te me pelqente shume. Ahhh sa do kisha deshire t'ja vija emrin keshtu vajzes sime (kur ta lind). Me ka pelqyer shume ky emer dhe kam 10 vjet sidomos qe ja kam thene vetes qe keshtu do ja ve emrin goces sime, c'e do qe s'ja ve dot se per shkak se Sibora e ka emrin kusherira e pare e tim shoqi. :'( Jam e merzitur krejt per kete, sa s'e keni idene (edhe pse akoma peshku ne det e tigani ne zjarr kjo pune :d). Madje, sot ne mengjes ra muhabeti per emra kalamajsh meqe nje kusherira jone lindi javen qe shkoi dhe beri vajze, dhe sot ne mengjes kur isha me gocen e dajes (nje kusherire tjeter) po diskutonim emra femijesh. Dhe po i thosha kesaj kusherires qe une mbaroj per emrin Sibora dhe asaj i pelqen shume ky emer. Asaj i pelqen shume emri Nora per vete, dhe ashtu do qe t'ja vere emrin goces se saj. :)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#141 ne: 21-08-2007, 06:03:57
P.S. Nje gje s'e kam kuptuar asnjehere pse ndodhet kjo tema tek Bar Kafeja?! Aman o njerez se jo cdo teme qe hapim, duhet ta hapim ketu. Kjo teme shkon per tek kategoria "Te Ndryshme". Kalojeni pak andej JU LUTEM SHUME MODERATOREVE. FLMD CAPKENE, MISHELI, ETJ.

 • Postime: 210
 • Gjinia: Femer
*ZaNa*
#142 ne: 03-11-2007, 11:10:04
Alza eshte shume i vecant per mua se nese do bej vajze do ja le kete emer, sepse emri Alza eshte me dy inicialet e loqkes time dhe dy inicialet e mija :)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#143 ne: 03-11-2007, 11:55:23
Alza është shumë i veçantë për mua se nëse do bëj vajzë do ja le këtë emër, sepse emri Alza është me dy inicialet e loqkes time dhe dy inicialet e mija :)

Alza qenka emer shume i bukur dhe i vecante. Po me pelqeka shume. :) Urime Goces se Ardhshme, Zana!

 • Postime: 92
 • Gjinia: Femer
Buzeqeshja
#144 ne: 03-11-2007, 13:00:31
Nasiria

 • Postime: 31
 • Gjinia: Mashkull
albnertili
#145 ne: 03-11-2007, 14:27:08
emer djali Qazim
emer shum i bukur  :D :D :D

 • Postime: 61
 • Gjinia: Femer
sugarja8
#146 ne: 03-11-2007, 18:58:27
Fiona-mbesa ime....Vesa---mbesa ime....

 • Postime: 61
 • Gjinia: Femer
sugarja8
#147 ne: 03-11-2007, 19:10:44
clidhje kishte lol

 • Postime: 7043
 • Gjinia: Femer
erlehta
#148 ne: 06-11-2007, 20:40:09
olimpia  :)

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#149 ne: 06-11-2007, 20:55:07
valdrin  :perqafim