×

Ne cilin qytet shqiptare, ju pelqen te jetoni ?

Ne cilin qytet shqiptare, ju pelqen te jetoni ?

· 120 · 10685

 • Postime: 42
VeqX
#25 ne: 14-11-2005, 19:56:26
n`Tiran kisha pas qef me jetu njo 1-2 vjet
ama Prishtina osht ma e randsishme per mu

 • Postime: 45
 • Gjinia: Femer
shqiptare
#26 ne: 26-11-2005, 21:53:00

në vendlindjen time PRISHTINË :-[

 • Postime: 1615
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#27 ne: 27-11-2005, 18:54:19
Per mua s'ka rendesi... vetem te jem ne Shqiperi e ku flitet shqip se u plakem ne gurbet.  :( Rendesi ka te jet toke Shqiptari!

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#28 ne: 01-12-2005, 12:12:03
Sigurisht ne Tirane gjithsesi  te kish dhe nje shtepi ne Pogrades......ahhh i bukuri pogradec

 • Postime: 2213
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#29 ne: 08-12-2005, 07:38:00
Do me pelqente te jetoja ne Tirane Durres ose Korce...

 • Postime: 473
 • Gjinia: Mashkull
Lundrentari
#30 ne: 08-12-2005, 21:49:01
Bajram Curri, Tropoje, Alb.[attachment[/attachment]

 • Postime: 5
 • Gjinia: Mashkull
"Jetoje~Jeten"
#31 ne: 24-03-2006, 00:09:37
Ne cdo vend te shqiperise me pelqen te jetoj vetem te jem atje po qe kam me shume fiksim eshte bregdeti si Durresi, Vlora dhe Saranda, por eshte edhe nje qytet qe e kam fiksim Berati me pelqen shume edhe pse sjam prej Berati.

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#32 ne: 24-03-2006, 02:40:59
Ne Prishtine.... :perqafim :lule

 • Postime: 1258
 • Gjinia: Mashkull
DragonFire
#33 ne: 24-03-2006, 09:09:04
qaty ku jam ne podujev!!!!

 • Postime: 288
 • Gjinia: Mashkull
"! ! RaGAzZo Di MaRe ! !"
#34 ne: 03-04-2006, 13:22:17
me falni po për fshatin mun të flas :D LOL

 • Postime: 60
 • Gjinia: Femer
Pejanka
#35 ne: 08-04-2006, 11:33:59
Veres ne Sarand (Shqiperi) e dimerit Peje (Kosove)  ;)

Me respekt:
Pejanja ;)

 • Postime: 473
 • Gjinia: Mashkull
Lundrentari
#36 ne: 18-04-2006, 14:02:21
Qyteti Shqiptare qe me pëlqen te jetoj ne te është TIRANA.
Rrespekt.

Kur ta kujtojsh Tiranen, kujtom edhe mua
takimin e pare aman, kur jemi takuar.

Rrespekt. Se kam pare Tiranen qe nga Janari, 2000. Pra i bjen perafersisht, 6 vite, 3 muaj.

Allahu na ndihmon
neve dyve ai na Bashkon.  

 • Postime: 15
 • Gjinia: Mashkull
bz
#37 ne: 20-04-2006, 19:14:40
ketu ku jam tani ..Struga

 • Postime: 198
Uiliam Shekspir
#38 ne: 23-04-2006, 03:39:20
Për mua s'ka rëndësi... vetëm te jem ne Shqipëri e ku flitet shqip se u plakem në gurbet.  :( Rendësi ka te jet toke Shqiptari!

hajde kurbet qe je shoku hajde... (kurbet e quan kete ti..)

 • Postime: 198
Uiliam Shekspir
#39 ne: 23-04-2006, 03:41:25
o ne Rrogezhin ose ne Peqin..  hmmmmm: me mire ne Rrogozhin

 • Postime: 41
 • Gjinia: Femer
NjonaShumeSexy
#40 ne: 30-04-2006, 17:02:23
Ne asnje te pakten gjate vitit,ndersa per vere ndryshon puna...

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#41 ne: 05-05-2006, 09:22:31
Ne Tiranë

 • Postime: 21
 • Gjinia: Mashkull
stalinger
#42 ne: 21-05-2006, 17:46:36
MITROVIC

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#43 ne: 19-06-2006, 21:27:04
Mua me pelqen Pogradeci e kam thene kete meduket.....gjithse si te them te drejten une do te kisha shume deshire po te kisha mundesi te jetoja thuajse ne te gjitha qytetet e Shqiperise nga nje vit te pakten....nuk do te ishte bukur te mesosh traditat e tyre...si jetojne jeten...mendoj se do ishte shume bukur...pastaj te zgjidhja ku do te doja te jetoja....
endrra ne diell heee.......

 • Postime: 524
 • Gjinia: Mashkull
GREATBOY
#44 ne: 19-06-2006, 21:57:43
Ne Tirane dhe askund tjeter. Ndersa ne vere andej nga Borshi Saranses :)

 • Postime: 121
 • Gjinia: Mashkull
stari
#45 ne: 22-06-2006, 08:31:51
Ne Tirane dhe Himare

 • Postime: 100
 • Gjinia: Femer
valdoente
#46 ne: 30-06-2006, 14:31:00
Kam jetuar 2 vite ne Prizren me te vërtetë jom kenaq kështu qe kisha pas dëshirë qe me jetu ende atje edhe pse vendlindjen time Prishtinen nuk e le anash

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#47 ne: 06-08-2007, 07:23:41
Nese nje dite do te kthehesha perfundimisht ne Shqiperi do te zgjidhja nje dhe VETEM NJE Qytet per te jetuar perfundimisht, dhe ky qytet s'do te ishte tjeterkush pervec Tiranes.

Pse-te jane te shumta, ehuuaaa, megjithate ja disa nga anet pozitive qe do rreshtoja per Tiranen dhe deshiren time per te jetuar aty:


1. Pervec Korces ku kam lindur, eshte Tirana qyteti me te cilin kam me shume lidhje si lidhje te faktit qe Tiranen e njoh me mire, por edhe lidhje familjare, shoqerore, qe me interesojne mua, burrit tim, familjes sime, femijeve te mi (qe do te kem nje dite), etj.

2. Tirana eshte kryeqyteti i Shqiperise dhe si rrjedhoje eshte djepi i lirise, dijes, perparimit, kultures, politikes, artit, shkences, punes, shoqerise Shqiptare. Si rrjedhim Tirana eshte qyteti me i perparuar dhe me modern i Shqiperise dhe qyteti ku mund ta besj jetesen me te mire, mund te rregullohesh me mire dhe mund te gjesh pune me kollaj, pune me te mire, rroga me te mira, mund te hysh me lehtesisht ne profesionin tend apo te besh ate qe ke pasion. Sikurse, Tirana eshte qyteti qe ka nje jete kulturore dhe aktivitet me te gjalle nga qytetet e tjera te Shqiperise, ku mund ta permbushesh kohen e lire me se te duash.

3. Tirana eshte qytet i bukur dhe ka te kombinuara si bukurite natyrale, edhe ato qe i ka bere dora dhe puna e njeriut.

4. Tirana ka te ardhme dhe ka Rinine me te kulturuar, me te lire, me te zgjuar, me iniciatore, me inteligjente e me te shkolluar te Shqiperise. Gjithashtu, liria me me pak komplekse nga gjithe te Rinjte Shqiptare. :)

5. Tirana ka nje klime shume te mire dhe nje mot te bute e te lakmuar. Plus ndihmon shume fakti qe ka afer si detin (Plazhin e Durresit prane detit Jon), edhe malin (Dajtin). Maks gjysem ore me makine dhe je afer si me njerin, apo me tjetrin. ;)

6. Une Tiranen personalisht e njof mjaft mire. Ja kam mesuar rruget, ja di si kafenete, lokalet dhe pubet me te frekuentuara te te rinjve, ashtu edhe butikat, qendrat kulturore, qendrat tregtare, ministrite, shatervanet, parqet, dyqanet e luleve, kopshtet e femijeve, internet-kafete, asmbasadat dhe fakultetet. Pra, Tirana cdo dite e nderton me shume gjera te reja, megjithate une e njoh relativisht mire Tiranen, edhe pse per ca kohe kam qene pjese e saj, kam jetuar atje, etj.

7. Burrin e kam nga Tirana dhe atje eshte edhe krejt familja e tij. Kjo eshte nje plus me shume per mua dhe te miren time. ;)

8. Une kam plot miq dhe mikesha te mira ne Tirane. Sa here qe vete atje me trajtojne e me mirepresin si princeshe. Jam e bindur qe miqesia qe kam une me ta/to do te pasurohet, zgjerohet, rritet dhe forcohet me teper kur dhe nese jam me prane me ta si distance. Sigurisht do te jete e favorshme edhe per mua ta kem prane/afer (ne te njejtin kontinent, te njejtin shtet, te njejtin qytet) kete shoqeri fantastike, por edhe ata - mua. ;)

9. Ne Tirane mund te besh jete me te mire e me te larmishme se ne cdo qytet tjeter te Shqiperise. Gjithmone do te gjesh dicka hapur, c'faredo ore e 24-oreshit te jete. :D

10. Tirana eshte konkretisht qyteti me i mire edhe pse me i shtrenjte i Shqiperise. Ajo cdo dite e me shume po rritet e po avancon perpara.

11. Ne Tirane mund te investosh dhe ka gjithnje shume shpresa per nje ardhme, per siguri, per te ardhura apo para, per t'i rritur mjaft mire femijet e tu, etj.

12. Tirana mua per vete me pelqen shume - shkurt muhabeti. Me Tiranen une KURRE Nuk kam te ngopur. Sa here qe shkoj atje, sa here qe shkel ne ate qytet dua qe ta shijoj cdo sekonde sa me shume, dua qe ditet e netet te kalojne sa me ngadale per arsye se dua t'i bej "savor" te gjitha, se fatkeqesisht shkoj atje per nje kohe te shkurter, per shembull dy jave apo nje muaj, pra per pushime.


Kaq kisha dhe ne fakt mund te shkruaj shume me teper sesa kaq, por po i le per njehere tjeter, ndoshta. :)
Emira
#48 ne: 06-08-2007, 08:04:40
Miremengjesi goca dhe cuna;-)

Elagance, ti qeke si mami im komplet: o Tirane o hic! Ajo ka lindur dhe eshte rritur ne Tirane dhe ngaqe jetonim ne Elbasan e kishte plage ne zemer Tiranen.

Une per vete jam rritur ne Elbasan. E dua me shpirt cdo gur te atij qyteti, edhe ne enderr e ndiej eren e marre qe fryn atje apo aromen e luleve te blirit.Elbasani me pelqen se eshte qytet i qete dhe shume arsimdashes.Plus qe metalurgjia dhe tymi i saj siper qytetit kane lezetin e vet;-)))
Ne Elbasan kam edhe nja dy shoqe te gjimnazit e kuptohet qe kjo me ngroh akoma me shume...
Tirana me ka pas pelqyer nje here e nje kohe, po tani ka jashte mase zhurme si diten edhe naten, metropol hesapi...

Po bej gerr-gerr kot une, se s´kam per t´u kthyer ndonjehere me duket...
Nejse, njeriu duhet te pakten te kete mundesine te enderroje...

Faleminderit per dritern e kesaj enderre ju te gjitheve!!!!!!!!

Emira
#49 ne: 06-08-2007, 08:05:51
Per dritaren e kesaj enderre doja te thoja, me falni, po shkruaja shpejt e shpejt...