×

Pse Bill Gates, njeriu më i pasur në botë, jep pak bakshish?

Pse Bill Gates, njeriu më i pasur në botë, jep pak bakshish?

· 3 · 288

  • Postime: 27104
  • Gjinia: Mashkull
Berni
ne: 11-03-2013, 20:27:11
Bill Gates, aktualisht njeriu i dytë më i pasur në botë, në një restorant një kamerierit i ka lënë bakshish vetëm 5 dollarë. Pas këtij veprimi Bill Gates vërejti një reagim të çuditshëm në fytyrën e djalit dhe e pyeti se çfarë problemi kishte.Kamerieri iu përgjigj se ai ishte i habitur që ai i la një dhuratë prej vetëm 5 dollarë, derisa djali i tij në tryezën tjetër i dha afër 500 dollarë. Bill Gates u përgjigj: “Ai është djali i njeriut më të pasur në botë, ndërsa unë jam djali i një zdrukthëtari”.

 /Shekulli Online/ Përgatiti: E.L/
Gerti1
#1 ne: 11-03-2013, 21:40:05
Bill Gates u përgjigj: “Ai është djali i njeriut më të pasur në botë, ndërsa unë jam djali i një zdrukthëtari”.

Ha!

O vagabond e shef ca kernaci ky ateisti?

  • Postime: 566
  • Gjinia: Mashkull
ciarli
#2 ne: 13-10-2013, 19:40:18
sepse eshte zoteri dhe urren kulturen e lemoshes, por nga ana tjeter respekton traditen kalorsiake te sherifave te vjeter
 

kafshet me te medha ne bote

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 20:10:31
nga InfoZ
“Familja është gjëja më e rëndësishme në botë”

Nisur nga M A XRubrika Familja

Postimi i fundit 02-05-2020, 19:29:01
nga erlehta
Si eshte krijuar njeriu?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 24-03-2020, 18:12:31
nga InfoZ
Kush eshte njeriu i pare ne bote?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 04-04-2020, 11:07:14
nga M A X
Kush eshte njeriu me i pasur ne Shqiperi?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 04-04-2020, 11:08:43
nga M A X