×

Shenjat e Horoskopit, me ke shkojne dhe me ke nuk shkojne.

Shenjat e Horoskopit, me ke shkojne dhe me ke nuk shkojne.

· 79 · 43004

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
ne: 20-10-2005, 13:19:57
Une jam BINJAKET

dhe me sa di une.

Binjaket shkojne me: Binjaket, Peshoren, Virgjereshen, Demin, Shigjetarin dhe Bricjapin.

Binjaket nuk shkojne me: Gaforren, Akrepin, Luanin dhe Peshqit.


Por qe nuk shkon mire dhe gjithmone zihet eshte shenja e Gaforres.

 • Postime: 406
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#1 ne: 20-10-2005, 13:50:32
Edhe une Binjaket jam......c'fare shenje ke nqs ke lindur ne Prill???

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#2 ne: 20-10-2005, 13:57:10
Ne cilen date te prillit?

 • Postime: 406
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#3 ne: 20-10-2005, 14:07:23
3 Prill........

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#4 ne: 20-10-2005, 14:09:01
3 Prill eshte  Demi

 • Postime: 406
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#5 ne: 20-10-2005, 14:14:25
Oh sa mire...shkokam ne ate te timin une pra...qenka e vetete kjo qe the

 • Postime: 2805
 • Gjinia: Femer
Prishtinasja
#6 ne: 20-10-2005, 14:21:12

Tribbiani ja ketu i ke karakteristikat e shenjes tuaj

KARAKTERISTIKAT E SHENJES SE BINJAKEVE

Shquheni si komunikues nder shenjat e tjere te horoskopit.  Bini ne sy lehte per merite te mendjes se shpejte, zgjuarsise se mprehte dhe aftesise per te biseduar. Njerezit e kesaj shenja punojne ne fusha qe perfhisjne gazetarine, shprehje opinionesh fusha te cilat kerkojne te shkruash e te nderrosh mendime ose ku ka diskutim. Jeni tipa qe emocionoheni shpejt, me mendje te gjalleruar dhe qe nuk mposhteni lehte. Perpiqeni te beni çdo gje shtu si dini vete. Nese persoant me te cilit keni te beni nuk durojne e pranojne pa kushte natyre tuaj te ndryshueshem e pak a shume me dy akraktere, do ta kene te veshtire te merren vesh me ju. Jeni eksperte ne gjetjen e rrugeve te lira e pa shpenzime per transportim mallrash. Keni aftesine te perdorni mire dhe doren e djadhte dhe te majten, jeni te shakthet dhe pershtateni lehte, por mund te tendoseni me teper se çduhet, jeni teper kurioze dhe arrin deri aty se te harxhoni kote energjite tuaja.

Nder te metat me te medah te Binjakeve eshte karakteri i ndryshueshem dhe te qenit te pabesueshem. Favoret dhe miresite ju ndikojne shume. Keni aftesi te medha te menduari e reflektuari dhe ndiheni krenar me zgjuarsine tuaj dhe zgjuarsia ne pergjithesi. Kur Dielli ndodhet ne shenjen tuaj duket sikur fluturoni e nuk jeni me kembe ne toke por ashtu si Virgjeresha edhe ju ju pelqejne faktet, detajet e rendesishme, per ekte arsye mund te beheni nje dedektiv i mire. Ne kete luan rol edhe aftesia ne konceptimin e  fjaleve e degjuara e te lexuara. Jeni nga ata qe ua thone te tjereve ato qe mesojne vete. Per ju eshte e veshtire te ruani sekretet. Gjithashtu e keni qejf shume edhe shkencen dhe jeni tipa qe deshironi te mesoni e lexoni. Mund te beni dy pune ne te njejten kohe pa veshtiresi. Keni fantazi te zhvilluar e cial mund tju ndihmoje por edhe mund tju prishe pune. megjithate mund te arrini ne perfundime te veshtira ne te cilat jo shumekush mund te arrije me lehtesi te madhe. Ne pergjithesi jeni njerez zemermire, me qellime te mira e te kuptueshem (tolerant). Jeni idealist e keni ndjenja e intuite te forte e cila ju udheheq. Ju pelqen te jeni te zene e te merreni vazhdimisht me diçka. Nuk e humbizini asnjehere ambiciet. Shumica e problemeve me te cilat perballin burojen nga karakteri juaj i deshires per ndryshime dhe shumellojshmeri. Ylli juaj, Merkuri zimbolizon zgjuarsine dhe levizjen. Ne saje te te zgjuarise suaj jetoni ne rehati perhere. Jeni te lumtur, dialogues, me aftesi per humor me nje fjale tipa qe nuk i merzisni te tjeret. Kur filloni te flisni shumekush nuk do tju nderpriste fjalen e do te deshironte tju degjonte me teper. Per kete arsye mund te beheni edhe nje artist ose biznesmen i suksesshem.  Per sa kohe qe vini ne pune zgjuarsine tuaj te veçane mund te arrini me sukses te bein vepra te medha.

Jeni shume te levizshem, madje eshte e veshtire tju shihin vazhdimisht ulur ne nje vend. Merziteni nga punet monotone. Shpeshehere ankoheni se jeni merzitur.

Te lindurit e kesaj shenje mund te martohen 2-3 here.  :O Ä° duan shume femijet. Kur flasin me ta harrojne moshen dhe i peershtaten moshes se femijeve. Si mashkulli dhe femra e shenjes se Binjakeve pelqejne shume udhetimet. Jeni tipa shume aktive,te shkathet ne pergjigje, te gezueshem, te zgjuar, komunikues e me humor te holle, tipa qe nuk kuptohen lehte.

 • Postime: 183
 • Gjinia: Mashkull
[TRAFIKER OF COLUMBIA]
#7 ne: 20-10-2005, 14:35:52
po une qe jam akrepi se me binjaket qengemi ne sherr kush shenje e horoskopit me takon.......(?)

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#8 ne: 20-10-2005, 14:36:23
WOOOOOOOOOOOOOOOWWW WWWWWWWWWWWWWWW, origjinaleee fare, 100% te verteta ato qe ke shkruajtur, sa e cuditshme, e pabesueshme, u bera kaq vjet dhe kurre skam lexuar te vertetat sic lexova sot per shenjen e binjakeve. Me le me goje hapur

Mos me ke vene ndonje mikroprocesor ne trurin tim, dhe mos me ke vene ndonje kamer qe me shikon cfare bej.

Shume shume faleminderit Prishtinase.
Muahhhhhhhhhhhhhhhh hh e meriton.

 • Postime: 2805
 • Gjinia: Femer
Prishtinasja
#9 ne: 20-10-2005, 15:03:04
PO ndoshta eshte vertet ,
por shpresoj se jo kjo, ku lexon se do të  martohesh 2-3 herë  :O :O :P

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#10 ne: 20-10-2005, 15:15:13
PO ndoshta eshte vertet ,
por shpresoj se jo kjo, ku lexon se do të  martohesh 2-3 herë  :O :O :P

Akoma sjam martuar 1 here, te martohem nje here pastaj te shikoj. Por te tjerat jane shume te verteta. Po ti pse se bere pak edit ate punen e martese 2 ose 3 here

 • Postime: 406
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#11 ne: 20-10-2005, 22:34:25
Uaaaa sa e verte qenka kjo per binjaket :O..amazing sidomos ajo qe merzitemi shpejt nga punet monotone...apo edhe ajo per femijet..kshu bej une gjith diten kur ka femi verdalle...ja fus muhabetit me to me ore

Nder te metat me te medah te Binjakeve eshte karakteri i ndryshueshem....... ..

Sooooo true...besoj se dhe Tribbiani do thonte per mua qe kjo eshte e vertete..hahahah

Si mashkulli dhe femra e shenjes se Binjakeve pelqejne shume udhetimet. Jeni tipa shume aktive,te shkathet ne pergjigje, te gezueshem, te zgjuar, komunikues e me humor te holle, tipa qe nuk kuptohen lehte.

WOW...WOW.....WOW

 • Postime: 2218
 • Gjinia: Femer
LinaVL
#12 ne: 20-10-2005, 23:04:33
Tribbiani ne nuk shkokemi me njeri tjetrin.  :D :P
Un jam Luani  ;)

 • Postime: 213
 • Gjinia: Femer
ParisNOTheHilton
#13 ne: 20-10-2005, 23:16:15
Ina, nese ti ke lindur ne 3 Prill, i perket shenjes se Dashit. Demi fillon me vone, ne 20 Prill deri ne 20 Maj, perafersisht se si mbaj mend ditet tamam. Une psh jam lind ne 30 Prill, dhe jam shenja e Demit. a ma gjen njeri informacion per kete shenje??????? Thank you

 • Postime: 2218
 • Gjinia: Femer
LinaVL
#14 ne: 20-10-2005, 23:23:26
Un erdhe ti nuk shkojem me njera tjetren ta them un.   :P :P


:-* 4 U

 • Postime: 213
 • Gjinia: Femer
ParisNOTheHilton
#15 ne: 20-10-2005, 23:27:24
ngaqe s'shkojm po me nis kisses ti, he? anyways, I'll take them, thanx, and keep the rest

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer
Aida
#16 ne: 21-10-2005, 02:57:32

Te lindurit e kesaj shenje mund te martohen 2-3 here.  :O


gjerat tjera i pershtaten tipit tim, po shpresoj se kjo me martesen nuk me gjen mua se mjer burri :D


ju pershendes gjithve ndersa per prishtinasen nje  :puth

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#17 ne: 21-10-2005, 10:44:57

Nder te metat me te medah te Binjakeve eshte karakteri i ndryshueshem....... ..

Sooooo true...besoj se dhe Tribbiani do thonte per mua qe kjo eshte e vertete..hahahah

WOW...WOW.....WOW


Po Ina e di qe eshte e vertet, qe karakteri jot eshte i ndryshueshem, e ke me henen ti, kur eshte hena e plote, smbahesh, te hipen nje merzitje qe te vrasesh njerez, me nje fjale, here je e mire here je.....ke nje damar vampiri. :D

Megjithate je si shpirt.

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#18 ne: 21-10-2005, 10:48:32
Tribbiani ne nuk shkokemi me njeri tjetrin.:P
Un jam Luani ;)

:) skemi cti bejme, se Luani spara behet me binjaket, se eshte agresiv kur shikon 2 njerez qe ngjajne me njeri tjetrin, dhe kujton se njeri e mer me te mira, e tjetri do ta vras.

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#19 ne: 21-10-2005, 10:50:17
Po he pra, ju qe jeni Dashi, apo shenjat e tjera, shkruani me ke shkoni dhe me nuk shkoni.

 • Postime: 2218
 • Gjinia: Femer
LinaVL
#20 ne: 21-10-2005, 12:38:27
Po he pra, ju qe jeni Dashi, apo shenjat e tjera, shkruani me ke shkoni dhe me nuk shkoni.


Po ku ta di un se me ke shkoi nuk e di kete faqen ku i merni ju informacionet.  :(

 • Postime: 406
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#21 ne: 21-10-2005, 13:01:12
Ina, nese ti ke lindur ne 3 Prill, i perket shenjes se Dashit. Demi fillon me vone, ne 20 Prill deri ne 20 Maj, perafersisht se si mbaj mend ditet tamam. Une psh jam lind ne 30 Prill, dhe jam shenja e Demit. a ma gjen njeri informacion per kete shenje??????? Thank you

Thanks Paris....so i guess my b/f is Dashi not Demi...damn how complicated!!!!..but hey as long as we still get along well...thanx hun

 • Postime: 213
 • Gjinia: Femer
ParisNOTheHilton
#22 ne: 23-10-2005, 18:20:26
you're wellcome sweety! as long as you are to each other, that's all that matters.... ;)

 • Postime: 363
 • Gjinia: Femer
poisonivy
#23 ne: 24-10-2005, 13:12:25
...ej Prishtinase, zemer tkom qoma edhe mua ni qasi pershkrimi si per binjaket, se une jom FREAK per horoskop...
edhe pse i di tshenjes teme edhe krejt tjerave, me t'vertete po mintereson i yti...thnx

 • Postime: 1107
 • Gjinia: Femer
Borebardha
#24 ne: 25-10-2005, 19:02:09
Thanks Paris....so i guess my b/f is Dashi not Demi...damn how complicated!!!!..but hey as long as we still get along well...thanx hun


you're wellcome sweety! as long as you are to each other, that's all that matters.... ;)

- Ju lutem te shkruani ne gjuhen me te bukur ne bote SHQIP -
 

Si te heq shenjat e akneve?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 23:30:45
nga M A X
Si te heqim shenjat e djegjes?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 24-03-2020, 14:50:07
nga InfoZ
4 shenjat që tregojnë se duhet të ndaheni nga partneri juaj

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 21-01-2020, 22:04:06
nga M A X
5 shenjat që tregojnë se ai nuk ju tradhton

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 15-01-2020, 14:55:17
nga M A X
Shenjat që tregojnë se marrëdhënia juaj po shkon drejt fundit

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 01-10-2019, 13:04:37
nga M A X