×

Shenjat e Horoskopit, me ke shkojne dhe me ke nuk shkojne.

Shenjat e Horoskopit, me ke shkojne dhe me ke nuk shkojne.

· 79 · 42500

 • Postime: 257
 • Gjinia: Mashkull
Capricon
#50 ne: 15-12-2005, 04:06:54
Unë nuk jam bricjap. Thjesht po tallesha me horoskopsat....
Bye. 

  A arrite  qe te tallesh  pra

 tung

 • Postime: 29
 • Gjinia: Mashkull
MSNshqip
#51 ne: 15-12-2005, 20:59:54
Tungiiiii

Unë jam AKREP (scorpion) ne Horoskop!
Me cillen/cillat shenja të Horoskopit perputhem me se miri !?

Hajdeee ishalla po me del "nafaka" ne forum e po pshtoj  LOL


 • Postime: 106
 • Gjinia: Femer
ksenia
#52 ne: 16-12-2005, 03:23:32
Gesa!
Te pakten me peshqit i kishe rene fiks fare.
FAleminderit!

 • Postime: 100
 • Gjinia: Femer
valdoente
#53 ne: 25-04-2006, 15:21:24
Une jam ne shenjen e Ujorit mirepo nuk e di se me ke shkoj e as me ke nuk shkoj :S
wiliams
#54 ne: 21-05-2006, 13:56:19
Shkurt, do jap disa kombinacione te shenjave mes tyre:DASHI-b/punon mirë me binjaket,shigjetaret e Ujoret,ka mbështetës te mirë demin e virgjereshen.Duhet te qëndrojë larg bricjapit,gaforres,akrepit.DEMI-shkon mirë ne fushën e ndenjave me demat,virgjereshat,bricjapin,ka b/punëtor te shkelqyer peshqit,gaforren,akrepin.Duhet te qendroje  larg ujorit,binjakeve e sidomos një LUANI(i cili si mbret i kafsheve qe është nuk duron briret qe ju i nxirrni herë pas herë..)për shenjat tjera do flasim ne vazhdim..  hmmmmm:
wiliams
#55 ne: 22-05-2006, 13:00:20
BINJAKET-shkon mire me Luanin,Peshoren,Virgjereshen,Ujorin e Dashin,nuk duhet te jete koleg pune me nje Binjak se do kene probleme mes tyre..
GAFORRJA-shkon mire me Peshqit,Akrepin,Virgjereshen,lidhja me nje Luan i rrit sigurine(gje per te cilen nje gaforre ka shume nevoje ne jete)Nuk shkon me Dashin,Ujorin,Peshoren,Bricjapin..
LUANI-shkon mire me Virgjereshen,gaforren,Shigjetarin.Nuk shkon me Demin,Dashin,Bricjapin.Ne pergjithesi shenjat tjera qe shoqerohen me nje Luan ose duhet ti binden ose ti qendrojne larg..kaq per sot,neser do vazhdoj me te tjerat....

 • Postime: 82
 • Gjinia: Mashkull
Dardhanus
#56 ne: 22-05-2006, 20:54:53
Do te ishte shumë më interesante, sikur secili këtu te tregoj shenjat e vet dhe pakëz nga gjerate karakteristike te tije, qe te shihen ngjajshmerit apo dallimet ne mes njerzve te te njejtit shenjë.

Po filloj unë i pari:

Siç dihet ne Psikologjine Astrologjike çdo njeri i ka nga tre shenja. Shenja e pare dhe kryesorje dihet duke llogaritur poziten e Diellit kur ke lindur, e dyta dihet duke llogaritur poziten e Henes kur ke lindur, dhe shenja e tret është Ascendenti qe tregohet përmes orës dhe minutit kur ke lindur, e cila shenjë tregon edhe se si te shohin ty te tjerët, ose ndikimi yt tek të tjerët.

Tek unë shenja e pare është Shigjetar, e dyta është Gaforre, dhe Ascendenti është Binjak.

Karektiristikat Psikologjike tek personaliteti im si Shigjetar jan :

1. Nuk mundem te gënjej, e them te vërtetën edhe atëherë kur nuk bene ta thuash te vërtetën.
2. Jam ne një far mënyrë gjithmonë duke i ndihmuar te tjerëve, dhe harroj vetveten.
3. Ne moment zënkash nuk di te trembem apo te frikohem, pra ne atë moment jam shumë kokefort dhe i vendosur për me te keqen, pra nuk di t'i largohem konfliktit.
4. Jam absolutikisht njeri i drejt dhe i barabart për te gjith.
5. Merakosem edhe për gjërat me te vogla.
6. Jam shumë kurioz dhe kam interes për të gjitha gjërat qe eksistojne.
7. Kam aftësi për parashikime intuitive (e ndjej qe do të ndodh diçka shumë e keqe apo diçka shumë e mirë).
8. Gjerat me te komplikuara jan gjërat më interesante për mua.
9. Nuk i besoj askujt pa i vërtetuar vet gjërat.
10. Jam shumë nervoz dhe nuk mundem ta mbaj nervozen ne vete.
11. Nuk i dua njerzit qe genjejne, qe lariten, qe ngjesin fjale te tjerëve, qe tradhtojne, qe vjedhin, qe jan arrogant,  qe ja mbajnë vetit lart etj.
12. I ndaj njerzit ne te mirë dhe ne te keq, te përzier nuk ka, dhe njerzit e kuptojnë menjehere a jan simpatik apo antipatik për mua.
13. Për njerzit e mirë jam shum i mirë, ndërsa për njerzit e keq jam shumë i keq.
14. Me te huajt jam serioz, ndërsa me te afermit jam shakagji (hajgaregji).
15. I jap këshilla njeriut kur e shoh qe është ne rrugë te gabuar, edhe pse ndoshta ai nuk i deshiron keshillat e mia, dhe don ta vazhdoj atë rrugën e vet.
16. Nuk e ndjej veten mirë ne një vend qe ka shumë njerz.
17. Njerzit e tjerë i frikohen ndonjë "llafi inteligjente" ne prezencen time, kan njefar dyshimi apo mosbesimi ne diturine e vet.
18. Dua shumë pastërti, rregull dhe dekorim apo zbukurim ne shtepi.
19. Jam ne një far mënyrë perfekcionist, gjërat qe i punoj mundohem ti beje perfekt.
     dhe e fundit (pasi qe tjerat nuk me bien nder mend)
20. E kam vrejtur qe pershtatem me të gjitha te tjerat Shenja, përveç me Dash dhe me Ujore jam disi gjithnjë ne konflikt mendimesh.


  ;)  Ju përshëndes te gjithëve    :engjell:


[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]

 • Postime: 3
Amenda
#57 ne: 27-05-2006, 14:37:22
Une jam Skorpion dhe i dashuri im usht vergjiresh medoket se shkojn se bashku sepse kan lidhje dyat me uj dhe ikan te perbashkme do gjÚra te tilla ,bayy nga un
Miu'
#58 ne: 13-10-2008, 16:07:00
Ca shenje i bie data 15 mars??? hmmmmm:
Emira
#59 ne: 15-10-2008, 18:42:18
Une jam Shigjetare dhe nga pervoja e jetes e kam me 100 % se me Gaforret (meshkuj) nuk shkoj fare...mosmarrevesh jet jane te paraplanifikuara...
minka
#60 ne: 09-11-2008, 00:27:01
une jam akrepi dhe dua ta di se me cilen shenje mund te pershtatem_
MEGI XHANGO
#61 ne: 08-07-2009, 21:24:42
a shkon shenja e dashit me luanit??

 • Postime: 720
 • Gjinia: Mashkull
h75
#62 ne: 08-07-2009, 21:31:43
a shkon shenja e dashit me luanit??

varet kush eshte dashi e kush luani

 • Postime: 194
 • Gjinia: Femer
girl89
#63 ne: 25-07-2009, 16:21:42
Luani & Luani: Do te jete veshtire te gjindet zgjidhja se kush do te jete kryesor ne kete lidhje, mirepo keta dy mund te perputhen mire.


hmmmmmmm mgjth se nuk jam supersticioze anyway ...

 • Postime: 173
 • Gjinia: Femer
Enush
#64 ne: 11-10-2009, 13:59:37
3 Prill eshte  Demi

Nuk eshte demi por dashi...:)

 • Postime: 173
 • Gjinia: Femer
Enush
#65 ne: 11-10-2009, 14:00:47
a shkon shenja e dashit me luanit??

Me sa di un, shkojne shumeee
klea facja
#66 ne: 05-03-2011, 18:05:01
po me date 14 korrik kush eshte
kiki kiki
#67 ne: 05-03-2011, 18:08:33
me sa di une eshte akrepi

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#68 ne: 05-03-2011, 18:18:51
Une jam BINJAKET

dhe me sa di une.

Binjaket shkojne me: Binjaket, Peshoren, Virgjereshen, Demin, Shigjetarin dhe Bricjapin.mire jo keq :D

 • Postime: 12738
Mishel...............
#69 ne: 24-05-2012, 11:14:45
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU, sa u lodhet,
lexoni me poshte dhe gjeni veten dhe te dashurit tuaj:Shigjetari    

 Zakonisht jeni te buzeqeshur dhe shpesh jeni ne gjendje te mire. Fakti qe ju keni shume fat dhe jeni ne gjendje te ndihmoni te tjeret, nuk e hidheron askend. Kryesisht jeni ne gjendje te mire, por nese fillon gjendja negative, ose nese u kap hija e zeze, e keni shume veshtire te dilni nga ajo. Nese e vereni ndonje gje qe premton, pavaresisht se cka eshte, ju e percillni deri ne fund. Mundoheni ta keni. Kjo ndodh shpesh, sepse ju tere kohen jeni ne kerkim te gjerave te reja. Ju njekohesisht jeni edhe me te kendshmit nga te gjitha shenjat. Jeni zemergjere dhe jeni te gatshem ne cdo kohe doni t'i ndihmoni te tjeret. Sinqeriteti dhe humori jane anet pozitive tuajat dhe per kete njerezit cdo here u duan dhe admirohen me ju. Zakonisht sinqeriteti juaj i vertete u sjell edhe probleme, mirepo kjo nuk u shqeteson fare. Ju vazhdoni te jeni te sinqerte.

Marredheniet e Shigjetarit me shenjat e tjera:
Shigjetari & Dashi: Te dy palet tregojne interesime te perbashketa dhe si cift veprojne per mrekulli.
Shigjetari & Demi: Demi serioz dhe Shigjetari i joserioz dhe zbavites, do ta kene veshtire te rrine se bashku
Shigjetari & Binjaket: Kjo marredhenie fillon ne menyre te zjarrte, por mbaron ne te njejten menyre.
Shigjetari & Gaforrja: Personat ne kete kombinim me mire perputhen si shoke se sa si partnere.
Shigjetari & Luani: Te dy jane emocional ne kete aspekt qe tregon se kjo mund te jete nje kombinim i mire.
Shigjetari & Virgjeresha: Kjo lidhje nuk zgjat shume, sepse Virgjeresha nuk mund ta duroje karakterin e Shigjetarit.
Shigjetari & Peshorja: Te dy romantik dhe me sharm te vecante. Mund te jete nje cift mjaft i mire.
Shigjetari & Akrepi: Gjeja e vetme e cila mund te rezultoje nga ky kombinim eshte nje lidhje shume e shkurter.
Shigjetari & Shigjetari: Te dy kane interesa te perbashketa dhe asnjeri nuk lejon qe kjo lidhje te deshtoje.
Shigjetari & Bricjapi: Keta te dy mund te jene shoke te mire, mirepo nuk do te jene te suksesshem ne cift. Ide e keqe.
Shigjetari & Ujori: Dashuria ndaj jetes dhe ndaj njeri-tjetrit, e bejne kete nje kombinim te mrekullueshem.
Shigjetari & Peshqit: Qe te dy kerkojne gjera qe asnjeri nuk mund t'i mundesoje.

Karakteristikat e Shigjetarit:
Elementi: Zjarri
Planeti: Jupiteri
Ngjyra: E purpurt
Lulja: Narcisi
Kafsha: Kali
Shteti: Spanja
Metali: Zhiva
Guri i lindjes: Opali
 
 
 
[Fiks fare ...LOL..sidomos ajo marredhenia me dashin LOL

dhe shancin e vetem qe shkokam per cift e paskam me Ujor....une nuk njoh asnje Ujor........ hmmmmm:

duhet me gjet i ujor ta kem rezerv LOL

 • Postime: 956
 • Gjinia: Mashkull
whitesnake
#70 ne: 24-05-2012, 11:17:33
Po tjeglla me ke shkon dhe me ke nuk shkon?  :D

 • Postime: 12738
Mishel...............
#71 ne: 24-05-2012, 11:19:43
Kete se di....pyete ate qe e ka qit ne selamet ket komunikaten LOL

 • Postime: 1010
 • Gjinia: Femer
endrrimtare
#72 ne: 24-05-2012, 11:27:19
Me demoralizoi ky shkrimi  :D snuk thote une me ate  :P  :P

 • Postime: 12738
Mishel...............
#73 ne: 02-11-2013, 21:25:46
Pse nuk bej dot copy paste?
 


 

 • Postime: 474
ness uno
#74 ne: 02-11-2013, 21:28:44


Fiks fare ...LOL..sidomos ajo marredhenia me dashin LOL

dhe shancin e vetem qe shkokam per cift e paskam me Ujor....une nuk njoh asnje Ujor........ hmmmmm:

duhet me gjet i ujor ta kem rezerv
spo di, ke te zgjedh ?