×

Si shqiptaret lene nam me permbajtjet e valixheve ne avion

Si shqiptaret lene nam me permbajtjet e valixheve ne avion

· 3 · 29

  • Postime: 22958
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 09-01-2020, 09:33:20
 

Mish të njomë, presh, salsiçe, copa plënci… ishin disa nga artikujt që u gjetën nga kontrollorët amerikanë në Aeroportin Ndërkombëtar të Filadelfias muajin e kaluar. Sipas Agjencisë së Doganave dhe Mbrojtjes së Kufijve (CBP), ishte një një qen detektor bujqësor që çoi në zbulimin e produkteve të ndaluara ushqimore në aeroport në 19 dhjetor.

Bëhej fjalë për bagazhet e 2 udhëtarëve nga Shqipëria. Specialistët gjetën 6.2 kilogram mish të një kafshe të egër, salsiçe me mish derri dhe copa plënci të kafshëve të papërpunuar, 2.2 kg presh dhe 2 kilogram gështenja të freskëta. Në gështenja specialistët gjetën dy insekte të gjalla dhe ato vinin një erë e keqe.

Autoritetet thanë se i lanë udhëtarët të vijonin rrugën, por konfiskuan ushqimet që më pas u shkatërruan. Specialistët amerikanë thonë se gjatë festave është e zakonshme që të huajt të sjellin ushqime të çuditshme tradicionale nga vendet e tyre. ©LAPSI.al

  • Postime: 3163
  • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#1 ne: 09-01-2020, 11:39:22
Kjo eshte gjeja me e vogel, nese shikon autobuset, aty te hyne frika.

  • Postime: 6795
  • Gjinia: Femer
erlehta
#2 ne: 12-01-2020, 07:48:59
Ke të drejtë Gjumash.
Tezja ime ka çuar gjelin e detin :D