×

Si xhirohen skenat me seks në Hollywood?

Si xhirohen skenat me seks në Hollywood?

· 1 · 218

  • Postime: 26512
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 14-09-2019, 23:43:36
Hollywood-i na ka ofruar me qindra skena erotike, ku kemi parë aktorë të kategorisë A dhe të tjerë më pak të rëndësishëm të përballen me situata të tilla.

Por, në mbarim të ditës, pavarësisht milionave dhe çdo faktori tjetër lehtësues, edhe yjet e ekranit mbeten njerëz. Nicole Kidman (foto me ish bashkeshortin Tom Kruiz) ka rrëfyer se sa problem e ka patur gjithmonë xhirimin e skenave të tilla, ashtu sikurse duhet theksuar se nuk ka qenë e vetmja me deklarata të tilla, shkruan bordo.al. Dhe vërtetë, sa e sikletshme mund të jetë zhveshja dhe imitimi i aktit seksual në syrin e kamerës?

Nga ana tjetër, tashmë nuk është më një sekret që Hollywood-i ka gjetur disa zgjidhje, në mënyrë që secili nga aktorët të ndihet në limitet e komfortit. Edhe pse ende mbetet një eksperiencë e zorshme, më poshtë ju prezantojmë metodat, që tashmë përdoren në sheshet e xhirimit për krijimin e një atmosfere të përshtatshme:

1. Koreografët ndihmojnë shpesh në krijimin dhe mësimin e lëvizjeve të vështira.

2. Organet gjenitale mbulohen me materiale të përgatitura apostafat, e të përshtatura me ngjyrën e lëkurës.

3. Ka gjithmonë figurantë në gatishmëri, sidomos nëse xhirimet duhet të zgjasin për orë të tëra.

4. Grimierët sigurohen që çdo milimetër i sipërfaqjes së lëkurës të mbulohet me makeup.

5. Sapo regjisori jep komandën “stop”, shumë pranë aktorëve qendrojnë në gatishmëri asistentët e kostumografisë me robdeshamber në duar, për të mbuluar trupat e artistëve.

6. Qimet pubike shpesh janë fallco.

7. Djersa (e supozuar nga aktiviteti i shumtë) është e aplikuar artficialisht. /lapsi.al
 

Aktorët që u harruan nga Hollywood-i

Nisur nga InfoZRubrika Kinema

Postimi i fundit 01-06-2020, 22:44:27
nga InfoZ
seks me femra te shendosha

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:27:45
nga InfoZ
A duhet bërë seks në kohën e koronavirusit?

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 04-04-2020, 17:04:32
nga Grens(Wiliams)
Pse duhet te bejme seks?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 23:21:29
nga M A X
Momenti më i mirë i ditës për të bërë seks

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 13-10-2019, 18:41:21
nga M A X