×

SMQ: Sot mesova qe...

· 15 · 114

SMQ: Sot mesova qe...

· 15 · 114

 • Postime: 22189
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 08-06-2019, 10:21:45
Ketu do te postojme gjera interesante qe kemi lexuar, mesuar apo degjuar.
 • M'pelqe x 2
  Kot fare
  Super

 • Postime: 22189
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 08-06-2019, 10:22:52
Sot mesova qe ne Pekin te Kines jetojne mbi 1 milione njerez ne bunkere nentokesore. https://www.nationalgeographic.com/photography/proof/2017/02/atomic-rooms-beijing-china-housing/
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1526
 • Gjinia: Femer
Parloté
#2 ne: 08-06-2019, 13:19:26
Simboli i të Mirës dhe të Keqes (Yin-yang) është përdorur për herë të parë në Romë. Jo në Kinë!

Lexuar në telegrafi.com
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 18290
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#3 ne: 08-06-2019, 20:47:05
Nje njeri qe ka miresi ne shpirt, gjithmone ka pranvere ne zemer.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 22189
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 09-06-2019, 23:37:53
Sot mesova qe sistemi GPS i cili eshte tashme domosdoshmeri qe nga telefonat celulare deri te navigatoret neper makina dhe totalisht pa pagese. Ne fakt sistemi vete kerkon 2 milione dollare shpenzime ne dite, shpenzime keto qe mbulohen nga qeveria federale e SHBA.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 22189
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#5 ne: 14-06-2019, 11:25:38
Te shatervani Fontana di Trevi ne Rome te Italise hidhen rreth 3000 💶 ne dite ose gati 1 milione ne vit.  Mbledhja ose vjedhja e tyre nga persona private eshte ilegale edhe se ka tentativa te vazhdueshme.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 101
Passion
#6 ne: 15-06-2019, 09:11:47Njeri priste autobuzin,e mbreme ish frymezuar nga  filmi The ghost. :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6664
 • Gjinia: Femer
erlehta
#7 ne: 15-06-2019, 09:49:59
Ka pas vapë i shkreti  :D :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 101
Passion
#8 ne: 15-06-2019, 09:54:33
Kokrrat e grurit arratine. :(
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 22189
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#9 ne: 15-06-2019, 11:05:04
Smq: NASA dhe ESA kane ne plan te dergojne njerez ne hene ne vitin 2024, dmth pas 5 vjetesh.

PS: mos e perdorni kete teme per chit chat!
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1526
 • Gjinia: Femer
Parloté
#10 ne: 20-06-2019, 00:51:09
Atë që e do më së shumti jo patjetër duhet ta mbash gjithmonë pranë vetes.
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super x 1

 • Postime: 22189
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#11 ne: 05-07-2019, 07:11:42
Smq: Eshte perllogaritur qe per te parandaluar ngrohjen globale do duhet te mbillet  me peme nje siperfaqe sa SHBA. Nese arrihet kjo deri ne vitin 2050 mund te ulet ngrohja globale deri ne 70%.
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super

 • Postime: 22189
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#12 ne: 05-07-2019, 07:17:54
Smq: Qyteti me i populluar ne bote eshte Tokio, me 37 milione banore. Ketu numer Tokio e arrin sebashku me zonen metropolitane.
Nese llogaritet vetem qyteti pa zonen metropolitane, atehere qyteti me i populluar eshte Shangai me 24 milione banore.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 101
Passion
#13 ne: 05-07-2019, 12:10:24Kam pasur nje te njohur gjerman qe ish profesor ambjentalist,ekolog e c'ka di une.

Jepte seminare ne te gjithe boten rreth fenomenit ''Ngrohja Globale,,e djal i ri.

E para 17 vitesh ma paraqeste ne shkalle extremisht shqetesoese ritmin e ngrohjes,edhe e degjoja me kersheri c'do ide,e shqetesimin e tij,por kur mendoja per vete asokohe qe s'kisha ato bazike ,s'me shqetesonte fort.

Me dukeshin pa sesn
Si ai me ngrohjen,si dikush qe me thosh

Ne kemi nje armik te perbashket (FMN) :D bankat e cifuteve kane nje strategji


GLOBALIZMIN

E njejta gje e me kete term :D


----------------------------------

Sot i gjejme para  :)

Eshte 10 milion kilometra katrore amerika ?? hmmmmm:
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 10
Etain
#14 ne: 26-07-2019, 13:06:54
Qe ne dy jave kohe, do jem diku tjeter, krejt pa plan. ( Ideja! Kot te besh plane! ^o))
 • M'pelqe x 1
  Kot fare
  Super