×

Sot! Dite e Re, Ngjarje te Reja.

Sot! Dite e Re, Ngjarje te Reja.

· 551 · 43029
Emira
#125 ne: 12-08-2007, 21:25:35
mroma t´gjithave :P

cuni im sot e beri per te paren here cicin ne oturak ohoho:

jam bere per urime apo jo? LOL

kaq kisha per tani, neser me shume

Elegancee gjeta ate rubriken me ne fund, po do te shkruaj neser aty. Si fillim nje perqafim per fjalet e embela. :perqafim

Lexohemi neser,
te fala,
Emira
Capkenja
#126 ne: 13-08-2007, 16:19:54
E hene sot dt 13...kujt po i behet vone se cfare dite eshte LOL LOL
Emira
#127 ne: 14-08-2007, 09:44:40
 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D duhet me bo punet e shtepise se ka plas rremuja, m´jane ngritur nervat >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< ><

duhet me punsu prape nje pastruese :(
Capkenja
#128 ne: 14-08-2007, 09:54:20
sot i hoqa nje vidhe deren ne mengjes pa dashje..ka ngelur dera gjysem e hapur ne shtepi LOL LOL
Emira
#129 ne: 14-08-2007, 13:10:56
Po me ben te te sjell te fejuarin tim te t´i vidhosi pak ato vidat Capkene, se i vjen shume ne doresh atij per pune kacavidash;-))

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#130 ne: 14-08-2007, 13:25:22
trimi i mire me shoke shum.. trimja e mire me shoqe shume LOL LOL LOL LOL LOL LOL.....e din emira se kjo fillozofia jote me pelqen shume hmmmmm: hmmmmm: :engjell:
Emira
#131 ne: 14-08-2007, 13:30:22
mos me zhgenje or trim po shpjegohu pak ;)dakort :P :perqafim

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#132 ne: 14-08-2007, 14:15:56
mos u keqkupto moj burrnesh..... :-[ :perqafim
te pershendes...
Emira
#133 ne: 14-08-2007, 14:40:42
po ho pra, cilla fillozofi te pelqen tek une dreqi e mori? :perqafim
Capkenja
#134 ne: 14-08-2007, 15:03:37
 :S :S

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#135 ne: 14-08-2007, 16:11:16
po ho pra, cilla fillozofi te pëlqen tek unë dreqi e mori? :perqafim
ajo fillozofia e deres pra :P.....emira mos u nevrikos se ti e din qe te kam gjan dhe te respektoj....
ps:nqs ishte nje provokacion, ja ke arritur qellimit.... :engjell:
Emira
#136 ne: 14-08-2007, 16:24:58
me tradhetuan cupat, asnjera s´po shkruan ketu


dje kam kaluar nje dite te lezecme

ne oren gjashte zgjimi i komplet familjes

mezi me ka dale ai i shkreti gjume ndonese isha cuar nga krevati. bera nje kafe dhe doja t´i hidhja pak qumesht. bej te marr qumeshtin ne frigorifer - hic qumesht aty. kerko e kerko, kur me bie ndermend qe kish nja nje jave qe 12 litra qumesht ishin akoma ne makine. nejse e piva kafene ashtu pa qumesht, po me sheqer, sa te me hapte pak syrat;-))
ka bere xhiro ai qumeshti ne makine sa eshte kenaqur.

o burra e gra, te gjithe neper punera e cerdhe e keshtu me rradhe, u shperndame. cunit ja dhame vezen rrufe ne maikne qe te kursenim kohen se demek une duhet te isha ne 7 fiks ne pune. shkova 6 minuta me vonese ne pune dhe shefi s´me pa as me b...
ne pune: rrofte Zeri yt;-))))))))) jo bej shaka, se kam shkembyer nja dy emaila me mishel-en dhe kisha ne fakt me coc te merresha, perjashtim i madh ky mo...
kish dale nje derr dielli qe me shushati fare se edhe behet robi si me fiksime kur s´sheh diell me sy...
po ishte e vertete, e pashe ne internet;-)))))))))

vendosa te mos kthehesha direkt e ne shtepi, po te shkoja te mblidhja ca thana ketu tek fushat qe kemi prane.
u kenaqa duke mbledhur thana e duke ngrene manaferra kokerrzeza. sa te mira ishin!!!!!!!!!!!!!
ne fund fare, kur po kthehesha ne shtepi, takova nje plak i mocem, them nja 70 vjet i kishte, qe kish ndaluar makinen prane nje plantacjoni me kumbulla vardare. e pershendeta, se ketu eshte shume normale (b.o.n. ton) te pershendesesh nje njeri qe s´e njeh fare kur je rruges (jo ne qender te qytetit rruges, po ama shkalleve te pallatit doemos). filluam nje dore muhabeti alla shqiptarce. jo kumblla po molle e ku di une. i tregova qe kisha mbledh ca thana. i njihte si bime se ishte kopeshtar nga profesjoni po s´ja priste mendja te haheshin. e provoi njeren dhe i pelqeu, se kapi nje te embel.
ishte vape, me ftoi te me conte me makinen e tij deri te stacjoni i autobusit. pasi e pashe qe ishte nga fiziku jo me i forte se une, hipa ne makine me te. e kish makinen nga mrena dhe jashte si karroca dylit;-)))ma beri: ketu te makina ime mund te mbjellesh edhe rrepa, aq pis eshte bere. -eh- i thashe- mire qe s´ke pare timen...i pelqeu shume qe jam shqiptare dhe cuna e goca, u solla mire fare se s´du te na dale nami i keq.me coi sagllam deri te stacjoni i autobusit pasi me dha edhe ca kumbulla me vete dhe me tha qe tabela qe ka vene para plantacjonit: kujdes, bimet jane te helmuara!-ishte fallco. aty beri gabim se une neser koken atje e kam;-))))
e perqafova si perfundim dhe u ndame.

isha shume ne qejf pas kesaj aventure te vogel;-)) pasi ne jeten e perditshme s´para kemi te papritura dhe gjeneratat duke mos pasur shume kontakt me njera-tjetren harrojne te shohin shume gjera edhe nga nje kendveshtrim tjeter

kur ja tregova kete te fejuarit ma beri: pse mi, kohen e lire e paske kalu me pleqte e botes sot ti?

epo, kjo bela, pse me ke do e kaloja une me ndonje king te ri;-??

ne darke beme nje BBQ(amon si thuhet ne shqip?) ne ballkon ku e tundem fare: jo vetem berxolla e sallam po edhe misra te pjekur beme mmmhhhhhhhhh!!!

po ju kalamoja, ca keni bo?

cheke, me duket se po t´vjen rradha m´duket...edhe ti chanel...ku je;-?

pres me padurim informatat tuaja;-) :perqafim
emira
Capkenja
#137 ne: 14-08-2007, 16:33:24
Sot e marte...ora shenon 4:32 me duket se e kam 5 min para oren.Ska gje ska rendesi.Sot mengjezi nisi tere qejf e mall sepse e kisha lene me te dashurin te flisnin ne chat te dy.


tere qejf u leva u rregullova vesha fustanin qe pata blere para 2 muajve ,e prita po ai nuk erdhi :(

kishte harruar  u bera tere nerva sepse dje mu betua mu sterbetua plus me ka cuar sms me ka marr malli shume per ty,dje ne msn me thote here pas here me mungojne buzet e tua.

E mora ne tel dhe mu pergjigj,po une jam nisur per ne Himar me te shtepise sime.Genjeu (i rashe ne tel nr te shtepise se sij dhe me doli mami i tij ne shtepi).Me fal shpirt tha po une nuk kisha si te lajmeroja...


Ika ashtu e merzitur dhe gjithe diten kam qene shume e merzitur keshtu e ka largesia kur jam une mire nuk eshte ai ,po te pakten une nuk genjen ?

Pse mendon se jam kaq naive..nuk vonoi shume andej nga dreka me erdhi nje sms ku me thoshte se eshte me fisin ne Himare dhe se i vinte keq qe une kisha lene punen 30 min per te(normale se nuk iket pa leje ) me 100 lutje ika.As kam bere ndonje gje per diplomen sot,as kam folur epo keshtu eshte..dashuria larg duhet te duroj shume gjera..ndonjehere edhe genjeshtrat te bardha apo te zeza qofshin..

thjesht me vjen inat.....per shume gjera po nuk ia vlen ti  permendesh.

Po iki tani te ble nje bateri tel se mu be dhe ky sot problem..te pakten te merrem  vesh me familjen time mos te behen ata merak..se te tjeret...ehehhehe

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#138 ne: 15-08-2007, 07:58:52
Une kam qe te Premten qe kam "braktisur" temen time te preferuar por s'ka qene faji im. Te qenit e zene/busy dhe me pune tere kohes s'te le kohe shume per gjera, aq me pak per romanet qe shkruaj une ketu. Megjithate vajza e djem, Emira (sidomos per ty), do t'ua pershkruaj nga pak secilen nga ditet e fundit.

Te Premten u zgjova nga gjumi shume e lodhur dhe ende e pangopur me gjume. Vallaj 3 ore e ca gjume mezi i kisha bere, plus qe kisha rene te flija shume vone. Isha shume e nervozuar por edhe nje cike e paduruar per te Premten qe me priste ngaqe do te isha ne nje photo-shoot. Keshtu, rreth ores 9.00 AM kam qene ne karrigen e artistes (makeup artist) qe do te me pergatiste per shoot-in. Ajo me beri nje tualet te bukur e natyral me syrin smoky eye dhe me nje buze te kuqe te ndezur. Floket i kisha lene pak si me bikutina vete nga nata e meparshme, megjithate ajo m'i rregulloi me mire dhe u dha forma rrumbullake. M'i beri me shume volum dhe cuditerisht edhe pse ishin pak te dredhura me dukeshin goxha te gjata, ose me sakte mesatare ne gjatesi, pavaresisht se ka ca dite qe e preva flokun goxha te shkurter. Nejse, rezultatet e rregullimit nga artistja ishin fantastike fare. Tualeti me doli shume bukur dhe thonjte po ashtu i kisha rregulluar nje dite me pare. S'mbetej tjeter vec veshjes. Rreth ores 12.00 te drekes mberrita down-town ku do te behej photo-shooti, jashte, mes gradacelave, muzeumeve e godinave te bukura. Ky ishte nje Industrial Photo Shoot (keshtu quhet). Keshtu kemi punuar e kam pozuar perpara aparatit fotografik per nja 6-7 ore te mira, 1 ore ne dreke e morra pushim dhe hengra dreken tek nje restorant i mire Italian. Gjithsej kam nderruar 4 veshje, 3 fustane (2 prej tyre te mite) dhe nje outfit tjeter me pantallona dhe nje kanatiere te bukur mendafshi. Me thene te drejten ama, ca fakti qe kisha fjetur shume pak dhe ca dielli dhe vapa e madhe perjashta, me kane lodhur shume. Ishte nje photo-shoot i suksesshem dhe u realizuan plot foto te mira atje (mesa pashe nje pjese te tyre), por ama me lodhi shume. Fatmiresisht une dukesha mire ama dhe tualeti me kishte qendruar shkelqyer, pervec ndonje aplikim te lehte lipglossi, s'me duhej gje tjeter. Keshtu rreth ores 9.00 kam mberritur ne shtepi, e lodhur ne kulm te me besoni. Doja te shkruaja tek kjo tema por po pertoja drejt me thene. Hyra pak ne forum gjithsesi, lexova dhe bera ca postime e ndonje gallate. Dhe pastaj para se te vinte mesnata kam shkuar nani-nani se s'me pritej dot me, po me mbylleshin syte. ;)

Te Shtunen jam zgjuar rreth ores 9.00 AM ama mezi i kam hapur syte e shkreta edhe pse kisha fjetur 9 ore te mira. Fatkeqesisht, kisha perpara nje dite shume te gjate e te lodhshme pune, duke filluar me nje mbledhje te shpejte ne mengjes. Kam shkuar ne pune ne oren 10.00 dhe per pak, pasi beme gati ato gjerat e mengjesit, u mblodhem te gjithe per ate mbledhjen e shpejte te mengjesit. Fatkeqesisht atje mesova nje lajm shume te keq, lajmin me te keq qe mund te me jepnin ne pune, me perjashtim te pushimit tim nga puna. O Zot sa jam hidheruar. Si gerrmova me shume gjate dites se pse kishte ndodhur c'fare kishte ndodhur, tashme isha jo vetem e merzitur dhe e hidheruar, por edhe e inatosur, e revoltuar. Nuk me besohej drejt me thene. :( Kur mbasdite arriti edhe stafi i mbasdites, menaxheri gjeneral na e dha lajmin e hidhur te mengjesit, serish. Sesi kam punuar ate mbremje e deri ne oren 11.00 e ca te nates (deri ne mbyllje) nje Zot e di. :'( Vertet as trupi dhe as mendja s'me levizej, s'me bente te punoja. Megjithate keshtu kaloi edhe kjo e Shtune ne pune. Rreth ores 11.35 PM jam kthyer ne shtepi. Isha akoma me nerva. Vallaj s'me rrihej brenda. Morra ne telefon disa shoqe nga puna sepse kisha nevoje te flisja me dike per cka kishte ndodhur ne pune. Nga 4 qe morra, 3 mu pergjigjen dhe njera prej tyre ishte jashte ne nje lokal me te dashurin e vet dhe me ftoi qe te shkoja atje me ta pasi me tha do te me bente mire e dala. Dhe ashtu kam bere. Hoqa rrobat e pista te punes dhe vesha nje pale xhinse dhe nje kemishe dhe kam dale e kam takuar ate shoqen me te dashurin e saj. Ata me dhane nje birre, pastaj une porosita edhe nje sanduich se isha e urritur dhe keshtu arriti ora deri ne 2.00 te mengjesit kur mbyllej lokali. Te pakten kam shkuar ne gjume me mendje te fjetur dhe isha pak me mire nga nervat.

Te Dielen jam zgjuar nga gjumi rreth gjysem ore perpara se te filloja punen. Jam bere gati shpejt e shpejt dhe kam shkuar ne pune. Mbaj mend qe te Shtunen ne darke na kishin lajmeruar per nje mbledhje te shpejte, urgjente dhe mandatore qe do te beheshe te Dielen ne oren 9.00 PM, sapo te mbaronim punen. Bohhh kur e mendoja se kisha perpara gjithe ate dite te gjate ne pune, po fillonte te me zjente koka. Fatmiresisht ne oret e drekes per nja 3 ore kam qene shuuuuume e zene dhe kaloi shpejt gati gjysma e dites. Ato oret e fundit pastaj, i numeroja ore me ore, derisa mberriti ora 9.00 per mbledhjen. Ishte vertet mbledhje e organizuar shume shpejt edhe per inerci te ngasave te fundjaves dhe me gjerat e fundit qe kishin ndodhur ne pune time, duhej bere pra. Por me shume une mendoj se menaxheri gjeneral e beri kete mbledhje qe te mbulonte by*hen e tij si te thuash (to cover his ass so that he would not be in fault). Ajo mbledhje me acaroi edhe me shume. Kam dale me shoqerine e punes e kam pire nje Corona pas punes. Pastaj kam ardhur ne shtepi, ku duke pare TV e duke shkruajtur e postuar ne forum, ka kaluar koha derisa ora vajti 1.00 e mengjesit dhe im shoq kishte ardhur nga puna.


Keshtu moj Emire, ju cava shume koken per sonte me duket. Do t'ju shkruaj neser me shume sesi me ka filluar java e si po me kalon deri me tani.

Naten e Mire Cuna dhe Goca. Bohhhhh sa paskam shkrujt, jo nje por tre romane kete rradhe. LOL
Emira
#139 ne: 15-08-2007, 11:14:44
A do mbyllet ajo firma juaj Elegance apo c´hata ka ndodhur se m´u prish gjaku?...
sido qe te jete, te uroj gjithe te mirat ty dhe kolegeve te punes tende.

ate phot-shoot-in e ben si profesjon?

 • Postime: 876
notorious
#140 ne: 15-08-2007, 12:07:02
portoj t'lexoj shkrime t'gjata...

Emira... me pak fjalë, çi ka ndodh të shkretës Elegac n'punë...?

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#141 ne: 15-08-2007, 16:01:27
A do mbyllet ajo firma juaj Elegance apo c´hata ka ndodhur se m´u prish gjaku?...
sido qe te jetë, te uroj gjithë te mirat ty dhe kolegeve te punës tënde.

atë phot-shoot-in e bën si profesjon?

Nuk do te mbyllet kompania jo. Ndodhi dicka tjeter qe i ka bere gati te gjithe vrer. Nuk shkruhen te gjitha ketu, aman. Mgjth shume thanks per interesimin (edhe ty notorious edhe pse s'paske nerva me lexuar ato qe kam shkruajtur LOL).

Sa per Photo-shootin, po e bej profesionalisht por jo si profesion. Dmth eshte thjesht dicka part-time dhe qe paguan ndonje fature me teper. Me kuptove?!


Ju uroj nje te Merkure te Bukur te gjitheve! Ika se jam ne pune, une, tani. :) Ciao Ciao.  :pafshim

 • Postime: 876
notorious
#142 ne: 15-08-2007, 16:42:15
hiç gjo mi Eleganc... rëndsi ka t'mos gjej gjo ty n'pun, po për kolegët n'hale t'qenve shkofshin.

p.s. e me ktë rast po i fus i t'kapme plaçkës me dor, ty t'uru pun t'mbar.
mishel
#143 ne: 15-08-2007, 17:08:20
ky mbeti me hallate ne dore e ne goje. :D

 • Postime: 876
notorious
#144 ne: 15-08-2007, 17:23:04
e be, hatri modh i Eleganc-es...

për ti dhon içik moral... do t'kshilloja që dhe ti ta boje një xhest të tillë.

apo ti kur e prek E PREK mirë :D
mishel
#145 ne: 15-08-2007, 17:46:12
ashtu posi! pse tia ngrej menjen kot ee! hahaha. shko re dreq kalamoni!

 • Postime: 876
notorious
#146 ne: 15-08-2007, 17:58:59
ti sdin m'dukët me ta (NGREfT) menien... se t'ngeli Burri n'goj

kaq shum e ndjen mi...? PYTJE me të drejt mos përgjigj'je kuptohet
 
Emira
#147 ne: 15-08-2007, 21:00:30
e ka thene mire nje here notorri, mua me hane duret per pune, po ama ndonjehere me hane per nje gje tjeter. psh. po te shihja notorrin personalisht do te me hanin duret per t´i dhene nje fare dajaku

nejse, Zoti e ka dite pse me ka bere femer, se vallaj disa e meritojne

ndieje si dajak virtual tani notorro edhe largohu i cike knej nga kjo rubrika po deshe, se s´ke as i lloj seni me shkrujt qe ja vle per me e lexu

shnet plako!
emira

 • Postime: 876
notorious
#148 ne: 15-08-2007, 21:13:23
ç'ne që e trashe zonin ti...? se kupton që thjesht shaka jam ty bo.

nejse,

mir e ke po largohem, e shyqyr që je femër se m'tmerrove... po dridhem

Zot na rujt...

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#149 ne: 15-08-2007, 21:34:20
O njerez pse po ziheni?! Dhe ti notor te falenderoj per shqetesimin edhe njehere. Nje keshille te vogel ama, edhe atehere kur behesh nje cike i mire dhe i sjellshem, s'te rrihet pa bere ndonje ironi apo shaka te vogel. :d