E mbani mend kete kenge? - Te Tjerat...

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

E mbani mend kete kenge?

· 4 · 1007

E mbani mend kete kenge?

· 4 · 1007

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 06-02-2012, 07:13:06
  Mos me thoni qe sju kujtohet kolona zanore e filmit "Jete e Dyfishte". Film qe sla familje pa ngulur prane televizorit kur jepej, sa e sa veta ka perlotur ky film.
  Eshte nje nga filmat qe e kujtoj me shume nostalgji, nje film indian vertet shume i bukur.
  Filmi qe quhet ne shqip Jete e dyfishte, ne origjinal quhet "Janam" dhe eshte prodhim i vitit 1985.


  ZINDAGI ZINDAGI

  • Postime: 1402
  • Karma: +18/-4
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 06-02-2012, 07:16:09
  Ndersa kjo eshte nje pjese e filmit.

  Janam- zindagi zindagi kabhi tumko.vob

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 06-02-2012, 23:03:31
  Mos i thonin gje 'Raxhi' ne gjuhen e popullit ketij filmi?  hmmmmm:

  • Postime: 12151
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #3 ne: 07-02-2012, 11:03:06
  Me kujtohet filmi shume mire, e sidomos kenga qe shoqeronte filmin ka qene sh. e bukur.
  Rahul e Rohini kane qene personazhet e filmit.

  ...Thonjte do te t'i mberthej o jete
  e ty do te shijoj,
  thonjte do te t'i mberthej o jete
  e ty do te jetoj...


  ..kane qene disa nga vargjet e kenges.. :D

  Temat e fundit