Asus Releases Desktop-Sized Supercomputer - Tech News

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Asus Releases Desktop-Sized Supercomputer

Vizitor · 1 · 249

Asus Releases Desktop-Sized Supercomputer

Vizitor · 1 · 249
 • i identifikuar

  ne: 27-10-2009, 08:50:02
  Asus Releases Desktop-Sized Supercomputer


  angry tapir writes "Asustek has unveiled its first supercomputer, the desktop computer-sized ESC 1000, which uses Nvidia graphics processors to attain speeds up to 1.1 teraflops. Asus's ESC 1000 comes with a 3.33GHz Intel LGA1366 Xeon W3580 microprocessor designed for servers, along with 960 graphics processing cores from Nvidia inside three Tesla c1060 Computing Processors and one Quadro FX5800."Read more of this story at Slashdot.
  http://rss.slashdot.org/~r/Slashdot/slashdot/~3/0ophsFCChqc/Asus-Releases-Desktop-Sized-Supercomputer

  Temat e fundit