Surgeon Performs World's First 4X HD Surgery - Tech News

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Surgeon Performs World's First 4X HD Surgery

Vizitor · 1 · 251

Surgeon Performs World's First 4X HD Surgery

Vizitor · 1 · 251
 • i identifikuar

  ne: 25-10-2009, 22:50:05
  Surgeon Performs World's First 4X HD Surgery


  docinthemachine writes with word of some "research just presented at the 65th ASRM on 4K surgery. Using bleeding-edge Hollywood 4K cameras coupled to laparoscopes, surgery was performed in 4K, or 4X the resolution of HD. Since laparoscopy is performed while viewing on a video monitor, this is a huge advancement of resolution and clarity for the surgeon. It only took a million dollars of projectors to show it to the audience."Read more of this story at Slashdot.
  http://rss.slashdot.org/~r/Slashdot/slashdot/~3/O2ELkCzPTvY/Surgeon-Performs-Worlds-First-4X-HD-Surgery

  Temat e fundit