×

Zerion.tech("Forumi i Teknologjise!")

 • .Tech

  Rikthehet Motorola Razr
  M A X
  19-11-2019, 20:48:54
   

  Motorola Razr 2019 rikthen një nga telefonët më ikone të kompanisë në vitet 2000. Razr V3, i cili u hodh në treg në vitin 2004, u bë një nga telefonat më të shitur, dhe madje ajo mbyllja tipike në fund të bisedës duke përplasur telefonin ishte pamje e zakonshme edhe në shumë fi...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .Tech

  TikTok - Trendi me i ri ne fushen e mediave sociale
  M A X
  18-11-2019, 22:25:06
   

  Aplikacioni ku postohen video u shpërhap me shpejtësi dhe pushtoi çdo cep të internetit. Teksa kompania pas TikTok vijon të zgjerohet dhe krijuesit që e përdorin i dedikojnë gjithnjë e më shumë kohë, TikTok po bëhet po aq popullor sa YouTube apo Twitch. Zakonisht, famën e shoqë...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .Tech

  Ja si u krijua interneti
  M A X
  10-11-2019, 16:38:28
  Ja si u krijua rrjeti dhe çfarë ndodhi në fillimin e tij
   

  Qe lëshimi i Sputnikut ai që shtyu Shtetet e Bashkuara të financojnë teknologjitë e reja të mbrojtjes. Nga ARPANET-i tek Rrjeti. Ethja e shkencëtarëve dhe roli i UCLA-s. Në orën 22 e 30 të 29 tetorit 1969, Interneti ...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .Tech

  Netflix së shpejti do të ndalojë së punuari në disa “televizorë smart”.
  Charlie
  07-11-2019, 12:05:41
   


  Samsung ka njoftuar se disa nga modelet e saj më të vjetra të zgjuar të televizorëve do t’i japin fund mbështetjes për Netflix më 1 dhjetor 2019 për shkak të “kufizimeve teknike”, siç u vërejt për herë të parë nga BGR.

  “Për shkak të kufizimeve teknik...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .Tech

  Edge Chromium vjen me 15 janar
  M A X
  06-11-2019, 21:27:16
   

  Microsoft po planifikon të lëshojë shfletuesin Edge Chromium në fillim të vitit të ardhshëm me një logo të re. Prodhuesi i softuerit po synon 15 janarin si datën e lëshimit për Edge Chromium, me disponueshmërinë për Windows 10, Windows 7, Windows 8 dhe macOS. Microsoft po lësho...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .Tech

  Logo e re e Facebook
  M A X
  06-11-2019, 21:12:35
   

  Korporata Facebook zbuloi një logo të re që do të thotë të përfaqësojë kompaninë mëmë që zotëron Facebook-un origjinal, Instagram, WhatsApp, dhe më shumë. Logoja thotë thjesht "FACEBOOK", por me një font të vërtetë të çuditshëm dhe të përgjithshëm që duket sikur do t...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .Tech

  Mediat sociale po përdoren si mjete survejimi dhe manipulimi nga qeverite
  M A X
  06-11-2019, 20:45:31
   

  Në raportin më të fundit të organizatës me seli në SHBA që vëzhgon demokracinë dhe liritë thuhet se shumë qeveri të botës po i përdorin mediat sociale për të survejuar shtetasit e tyre dhe për të manipuluar zgjedhjet.

  “Dy temat tona kryesore të këtij viti ishin të sh...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  Blockchain & Kriptovalutat

  Shqipëria përgatit projekligjin për legalizimin e kriptomonedhave
  M A X
  24-10-2019, 23:45:03
   

  Shqipëria bën një hap para drejt monedhave virtuale. Një projektligj i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë është depozituar për konsultim publik dhe parashikon vendosjen e disa rregullave për monedhat virtuale. Aktualisht, nuk ka asnjë ligj që të parashikojë rregullimin, ndal...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .Tech

  Studiuesit arrijnë të rrisin gamën e WiFi
  Charlie
  23-10-2019, 11:13:38
   


  Të gjithë ruterat tanë pa tel zakonisht kanë një gamë të caktuar dhe nëse shkoni përtej këtij diapazoni, do të humbni sinjalin. Kjo është arsyeja pse shtrirësit e intervalit WiFi janë të njohur sepse i lejon përdoruesit të zgjasin në mënyrë efektive gamën e tyr...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .Tech

  Mediat Sociale si Pushtet i Peste
  M A X
  22-10-2019, 22:18:25
   

  Mark Zuckerberg filloi fjalimin e tij javën e kaluar duke u përpjekur të vendosë shprehjen e lirë në kontekstin historik Amerikan, dhe vetëm pastaj u kthye për të diskutuar shprehjen e lirë në kontekstin e Facebook, ku ai propozoi diçka shumë më moderne dhe te ndrysh...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .Tech

  Firefox 70
  M A X
  22-10-2019, 21:47:21
   

  Mozilla sot lansoi Firefox 70 për Windows, Mac, Linux, Android dhe iOS. Firefox 70 përfshin nje mbrojtjes te quajtur social tracking protection si dhe një funksion qe raporton per mbrojten e privatsise, veçori të reja në drejtim të çelësave dhe përmirësime të performancës në Wi...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .Tech

  Samsung Galaxy S10 mund të zhbllokohet me çfarëdo gjurmë gishtash
  Charlie
  18-10-2019, 16:18:59
  Ashtu si çdo telefon tjetër (duke filluar nga pajisjet e lira prej 200 $ Android deri tek pajisjet premium Pixel), Galaxy S10 i Samsung duhet të zhbllokohet kur përdorni zhbllokimin e gjurmëve të gishtërinjve.

  Sidoqoftë, çfarë do të bënit nëse e zhbllokon pajisjen edhe nëse gjurmët e gish...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe
Rikthehet Motorola Razr

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 1

Ja si u krijua interneti

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga Poshnjari    · 1 · 115

Logo e re e Facebook

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga erlehta    · 1 · 152

Edge Chromium vjen me 15 janar

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 49

Mediat Sociale si Pushtet i Peste

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 19

Firefox 70

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 19

Pixel 4 / 4 XL

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 14

Surface Duo nga Microsoft

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 15

Threads nga Instagram

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 19

Certifikata SSL per webfaqet

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga Oqeani    · 3 · 84

Historia e Apple Inc

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 48

PDF Compressor falas

Nisur nga Poshnjari  | Postimi i fundit nga Poshnjari    · 0 · 57

Algoritmet dhe demokracia

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 55

Faqe shqiptare ne Darkweb

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga Ωμέγα    · 3 · 104

Internet of Things (IOT)

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 84

Lenovo ‘foldable PC’

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 70

Brave Browser

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 55

Problem me Firefox

Nisur nga Poshnjari  | Postimi i fundit nga Poshnjari    · 0 · 58

Radio shqiptare ne Tune in

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 3 · 189

Kush e ka perkthyer ne shqip Facebook-un?

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga Poshnjari    « 1 2 » · 26 · 2510

Ftesa per Google+

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga Poshnjari    · 19 · 1386

WhatsApp! Çfarë ka ndryshuar?

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 92

Android Apk qe perdorni.

Nisur nga Gjumashi  | Postimi i fundit nga M A X    · 2 · 114