Zeri.tech - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Zeri.tech("Forumi Shqiptar i Teknologjise!")

12:51
05-11-2013, 04:50:02

APK Downloader merr skedarët APK drejtpërdrejt nga Google Play

APK Downloader merr skedarët APK drejtpërdrejt nga Google Play      Duke mos qenë në gjendje që të instaloni një aplikacion në pajisjen tuaj nga Play Store, sikurse që ndodhte para pak muajve për përdoruesit nga Kosova të pajisjeve me Android, mund të jetë vërtet një gjë mjaft e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-11-2013, 20:50:02

Facebook sjell më tepër trafik për uebfaqet

Facebook sjell më tepër trafik për uebfaqet      Nuk ka gjë që e mposht rrjetin Facebook kur bëhet fjalë për dërgimin e trafikut tek publikuesit. Sipas të dhënave nga 200 mijë publikues, rrjeti më i madh shoqëror ka udhëhequr 10.4 për qind të trafikut në uebfaqe shtatorin e …......
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-11-2013, 20:50:02

Twitter po përballet me sfida në Japoni dhe Kore

Twitter po përballet me sfida në Japoni dhe Kore      Rrjeti social Twitter është duke u përballur me disa sfida serioze në Azinë e Mesme, ku i duhet të përballet me reklamuesit në Japoni dhe përdoruesit në Kore, sipas The Wall Street Journal. Twitter ka një fuqi të madhe në ….....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-11-2013, 20:50:02

Tim Cook kërkon miratimin e dekretit kundër diskriminimit në vendin e punës

Tim Cook kërkon miratimin e dekretit kundër diskriminimit në vendin e punës      Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook, ka shkruar një opinion në Wall Street Journal duke shprehur mbështetje për Dekretin Kundër Diskriminimit në Punësim. Ky dekret do të ndalonte diskriminim në vendin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-11-2013, 20:50:02

Linus Torvalds: Linux 4.0 duhet të jetë i përqendruar në qëndrueshmërinë e sistemit

Linus Torvalds: Linux 4.0 duhet të jetë i përqendruar në qëndrueshmërinë e sistemit      Themeluesi i sistemit Linux, Linus Torvalds, ka propozuar që Linux 4.0, që është një lëshim i ardhshëm i softuerit me burim të hapur, duhet të jetë i përqendruar në arnim të vrimave dhe qënd...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-11-2013, 20:50:02

Një maluer i çuditshëm realizon komunikimin nëpërmjet bokseve dhe mikrofonit të kompjuterit

Një maluer i çuditshëm realizon komunikimin nëpërmjet bokseve dhe mikrofonit të kompjuterit      Në një raport të detajuar të Ars Technica (portal për publikimin e lajmeve teknologjike) hidhet dritë mbi ekzistencën e një softueri që fshihet në thellësi të bërthamës së sistemit o...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-11-2013, 12:50:02

Ja se si të radhisni gjërat që duhet të realizoni në bazë të rëndësisë së tyre

Ja se si të radhisni gjërat që duhet të realizoni në bazë të rëndësisë së tyre      Android: Një matricë Eisenhower është një rrugë efikase për të vendosur prioritet mbi gjërat që duhet të bëni duke i radhitur në katër kategori, duke u bazuar në rëndësinë dhe urgjencën e tyre. M...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-11-2013, 12:50:02

Fotot më acaruese të profilit dhe si t’i rregulloni

Fotot më acaruese të profilit dhe si t’i rregulloni      Mos po ju dëmton fotoja e profilit? Ajo fotoja e vogël 48-me-48-pixel (të paktën për Twitter-in, pasi për rrjete të tjera varion) mund të thotë më shumë gjëra për ju nga sa mendoni. Për shembull, një miku jonë në Twitter …...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-11-2013, 12:50:02

6 fakte të “pabesueshme” rreth rrjeteve sociale (Infografik)

6 fakte të “pabesueshme” rreth rrjeteve sociale (Infografik)      Të gjithë ne përdorim rrjetet sociale. Edhe ju që po lexoni e thoni “Ne nuk i përdorim”, epo edhe ju do të filloni së shpejti ti përdorni. Thjeshtë është e pamundur që në shekullin e XXI-të të mos mbajmë komunikim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-11-2013, 12:50:02

Top 13 kompanitë aziatike që synojnë të rrëzojnë dominimin e Samsung dhe Apple (Pjesa I)

Top 13 kompanitë aziatike që synojnë të rrëzojnë dominimin e Samsung dhe Apple (Pjesa I)      Për shumicën nga këto kompani ndoshta nuk keni dëgjuar kurrë më parë, mirëpo ata janë “lëkundës” të mëdhenj në Azi. Këto 13 kompani aziatike kanë forcën dhe synojnë që të lëkundin domin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-11-2013, 04:50:02

Zyra londineze e Google prej 93 000 metra katrore: 3 vjet para hapjes

Zyra londineze e Google prej 93 000 metra katrore: 3 vjet para hapjes      Në vitin 2016, në Londër do të hapet një zyrë prej rreth 93 000 metrash katrorë, e cila do të ketë një pishinë të hapur, një fushë të mbyllur futbolli, një mur ku mund të ngjitesh si dhe një kopsht …...  ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-11-2013, 04:50:02

Me instalimin e iOS 7 New Tab pajisni Chrome New Tab me dizajnin e ri

Me instalimin e iOS 7 New Tab pajisni Chrome New Tab me dizajnin e ri      Dizajni i ri i iOS 7 ka padyshim një prej ndërfaqeve më të më të thjeshta për t’u përdorur dhe për t’u shfletuar. Në qoftë se do të donit të përjetonit një eksperiencë të ngjashme në Google Chrome atëherë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
03-11-2013, 20:50:02

Microsoft: Numri i malware-ëve për Windows XP do të rritet në muajt e ardhshëm

Microsoft: Numri i malware-ëve për Windows XP do të rritet në muajt e ardhshëm      Microsoft-i vazhdon të tërheqë vëmendjen e konsumatorëve që përdorin ende sistemin Windows XP, për të hequr sa më shpejt dorë prej tij duke qenë se suporti do të përfundojë më 8 prill 2014. Kjo d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
03-11-2013, 20:50:02

Skype vendos të ndërrojë API-në në fund të këtij viti

Skype vendos të ndërrojë API-në në fund të këtij viti      Porosia e fundit që vjen kur e hapni Skype-n në desktopin tuaj mund të ishte që duhet të përjetoni pasoja, nëse jeni duke përdorur aplikacione dhe vegla të palës së tretë me shërbimin VoIP. Në dhjetor, Microsoft-i është ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
03-11-2013, 20:50:02

Dhurata e preferuar e fëmijëve për këtë fundvit rezulton iPhone-i

Dhurata e preferuar e fëmijëve për këtë fundvit rezulton iPhone-i      Dyqani on line Ebates ka kryer së fundmi një anketim midis fëmijëve dhe adoleshentëve të moshës 12 – 17 vjeç për të kuptuar se çfarë do të donin të merrnin si dhuratë për festat e fundvitit. Rezultatet tregua...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
03-11-2013, 20:50:02

Me aplikacionin Disk Diag pastroni diskun tuaj në Mac shpejt dhe lehtë

Me aplikacionin Disk Diag pastroni diskun tuaj në Mac shpejt dhe lehtë      OS X: Nëse keni një disk që është i mbushur me skedarë të mëdhenj e të panevojshëm, ju mund t’i fshini ata shpejt me Disk Diag. Aplikacioni në shpejtësi i gjen “fajtorët”, kështu që mund të merrni hapësi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
03-11-2013, 20:50:02

Përdoruesit preferojnë më tepër të logohen nëpërmjet Facebook-ut sesa të krijojnë llogari të reja

Përdoruesit preferojnë më tepër të logohen nëpërmjet Facebook-ut sesa të krijojnë llogari të reja      Në qoftë se navigoni për një kohë të gjatë në internet do të jetë e nevojshme që vazhdimisht të regjistroheni ose të logoheni në platforma ose faqe të ndryshme. Për të shmangur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
03-11-2013, 12:50:02

Shërbimi i inteligjencës britanike ka bashkëpunuar me Francën dhe Gjermaninë

Shërbimi i inteligjencës britanike ka bashkëpunuar me Francën dhe Gjermaninë      Zbulimet e reja mund të nxisnin debatin rreth asaj se sa bashkëfajtorë kanë qenë agjencitë evropiane të spiunimit në vëzhgimin global të NSA-së. Një analizë e marrë nga The Guaridan hedh dritë për ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
03-11-2013, 12:50:02

SHBA: Nokia tejkalon Motorola-n në garën e vendit të katërt për smartfonë

SHBA: Nokia tejkalon Motorola-n në garën e vendit të katërt për smartfonë      Sipas të dhënave të fundit të Counterpoint, Nokia ka fituar “garën” për vendin e katërt në SHBA, duke u bërë prodhuesi i katërt më i madh në vend për tremujorin e tretë të vitit 2013. Kompania finland...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
03-11-2013, 12:50:02

Botuesit on line sigurojnë pjesën më të madhe të trafikut nga Facebook-u

Botuesit on line sigurojnë pjesën më të madhe të trafikut nga Facebook-u      Statista, portal për publikimin e statistikave, ka publikuar së fundmi një grafik ku paraqitet përqindja e trafikut të siguruar nga rrjetet sociale në uebfaqet e botuesve on line. Është mëse e qartë se...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
03-11-2013, 12:50:02

Windows 8/8.1 po arrin shumë ngadalë 10 % të tregut

Windows 8/8.1 po arrin shumë ngadalë 10 % të tregut      Përqindja e përdoruesvë që përdorin Windows 8.1 është dyfishuar gjatë muajit të kaluar, sipas të dhënave të fundit të publikuara nga Net Applications, e cila njihet për këto lloj matjesh. Sigurisht, kjo pjesë është ende sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
03-11-2013, 04:50:02

Çdo HTC One në Amerikën e Veriut do të marrë Android KitKat brenda 90 ditëve

Çdo HTC One në Amerikën e Veriut do të marrë Android KitKat brenda 90 ditëve      Google thotë që Android 4.4. do të vijë në edicionet e Google Play të Samsung Galaxy S4 dhe HTC One “në javët e ardhshme”, por nëse do ta blinit pajisjen tuaj në vend të kësaj nga një bartës? Ata q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-11-2013, 20:50:02

Distimo: Videolojërat, aplikacionet më të shkarkuara për shtatorin në iPad dhe Android

Distimo: Videolojërat, aplikacionet më të shkarkuara për shtatorin në iPad dhe Android      Përdoruesit e iPad dhe Android kanë shkarkuar më tepër viodelojëra sesa çdo lloj aplikacioni tjetër gjatë muajit shtator. Të dhënat vijnë nga kompania që realizon analiza të tregut, Disti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-11-2013, 20:50:02

Uebfaqja Mega së shpejti me klient për sinkronizim për Windows, Mac dhe Linux

Uebfaqja Mega së shpejti me klient për sinkronizim për Windows, Mac dhe Linux      Shërbimi për ngarkesë në cloud i Kim Dotcom, Mega, që është me bazë në Zelandën e Re, po aktivizohet në iOS këto ditë; Dotcom thotë që ndërmarrja e tij ka aplikuar për paraqitje të aplikacionit në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-11-2013, 20:50:02

Microsoft rinovon bashkëpunimin me Twitter për të paraqitur cicërimat në rezultatet e kërkimit

Microsoft rinovon bashkëpunimin me Twitter për të paraqitur cicërimat në rezultatet e kërkimit      Microsoft-i e etiketon makinën e vet të kërkimit, Bing, si një makinë shoqërore dhe për ta mbajtur atë në këtë rrugë po rinovon bashkëpunimin me Twitter për t’i paraqitur cicërima...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-11-2013, 20:50:02

Shfaqet reklama e parë në Instagram nga dizajneri i modës Michael Kors

Shfaqet reklama e parë në Instagram nga dizajneri i modës Michael Kors      Tashmë është zyrtare: Instagrami ka reklama dhe e para prej tyre u shfaq gjatë ditës së premte nga dizajneri i modës, Michael Kors. Imazhi i parë ishte një orë luksoze e vendosur mbi një tavolinë, që u s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-11-2013, 20:50:02

6 arsye pse ju nevojitet ende një kompjuter desktop

6 arsye pse ju nevojitet ende një kompjuter desktop      Meqenëse kohët e fundit bota jonë po drejtohet gjithmonë e më shumë nga pajisjet mobile, jo rrallë herë na shkon në mendje se a ia vlen të kemi një kompjuter desktop. Sidomos nëse keni një PC të vjetër, mendoni se …...    ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-11-2013, 12:50:01

Si të rikuperoni skedarët e dëmtuar të një hard drive-i të jashtëm

Si të rikuperoni skedarët e dëmtuar të një hard drive-i të jashtëm      Po e fillojmë këtë artikull duke theksuar faktin se një skedar të rëndësishëm nuk duhet ta ruani vetëm në një vend e aq më pak vetëm në hard drive. Kjo për arsyen se skedarët në hard drive mund të humbasin …...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-11-2013, 12:50:01

Trendet e zhvilluesve të smartfonëve (Infografik)

Trendet e zhvilluesve të smartfonëve (Infografik)      Në qoftë se do të mendonit një moment për hapësirën e smartfonëve gjithçka të saj do e lidhnit me iOS dhe Android. Deri diku do të kishit të drejtë pasi ato janë platformat mbizotëruese, por çfarë ndikimi ka tek zhvilluesit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-11-2013, 12:50:01

5 simptomat e fëmijëve të varur ndaj tabletëve

5 simptomat e fëmijëve të varur ndaj tabletëve      Një pjesë e mirë e njerëzve që disponojnë tablet humbasin aty për disa orë, argëtohen dhe duket sikur bien në qetësi, por ekziston rreziku që kjo kategori përdoruesish të krijojë varësi ndaj këtyre pajisjeve sidomos fëmijët 3 v...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-11-2013, 12:50:01

Paraqitet algoritmi që vlerëson cilësinë e artikujve në Wikipedia

Paraqitet algoritmi që vlerëson cilësinë e artikujve në Wikipedia      Sipas shkencëtarëve kompjuterikë, të cilët e zhvilluan atë, një algoritëm i ri që vlerëson cilësinë e artikujve në Wikipedia mund të risiguronte vizitorët dhe të ndihmonte redaktorët për artikujt që kanë nevo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-11-2013, 12:50:01

Del përfundimisht nga shërbimi iGoogle

Del përfundimisht nga shërbimi iGoogle      I jepet lamtumira edhe një produkti tjetëer nga Google. Kësaj here ishte shërbimi iGoogle, i cili ishte një portal uebi i personalizuar nga vetë përdoruesit. Këta të fundit mund ta përdornin atë si faqen e parë të shfletuesit para thje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
01-11-2013, 20:50:02

Ka edhe adoleshentë që nuk e preferojnë fare Facebook-un

Ka edhe adoleshentë që nuk e preferojnë fare Facebook-un      Popullariteti i Facebook-ut mund të jetë në rënie mes adoleshentëve, u shpreh vetë kompania gjatë ditës së mërkurë. Ata kanë verejtur një rënie në numrin e përdoruesve ditorë mes adoleshentëve të rinj. Në përgjithësi,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
01-11-2013, 20:50:02

Rekordi i ri i Android: Tashmë zotëron 81% të tregut të smartfonëve

Rekordi i ri i Android: Tashmë zotëron 81% të tregut të smartfonëve      Android vazhdon të fitojë akoma më tepër terren në tregun e smartfonëve. Sipas firmës kërkimore Strategy Analytics, gjatë tremujorit të fundit të këtij viti, sistemi operativ mobil i Google arriti të zotëro...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
01-11-2013, 20:50:02

Disa kompjuterë Dell kanë një aromë të pa këndshme

Disa kompjuterë Dell kanë një aromë të pa këndshme      Nëse keni blerë kohët e fundit një Dell Latitude E6430u, ka shumë mundësi që ka një erë të ngjashme me urinën e maces. Por, mos u shqetësoni! Nuk është realisht urinë maceje dhe pavarësisht faktit se nuk është e këndshme, …...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
01-11-2013, 20:50:02

Apple mund të integrojë tek pajisjet teknologjike konvertues të energjisë diellore

Apple mund të integrojë tek pajisjet teknologjike konvertues të energjisë diellore      Apple po përpiqet të eliminojë ndërmjetësin që mundëson karikimin me energji diellore duke integruar një konvertues në pajisjet e ndryshme teknologjike që kompania prodhon. Kjo teknologji shp...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
01-11-2013, 20:50:02

Google Chrome do të bllokojë së shpejti malware-et e shkarkuara

Google Chrome do të bllokojë së shpejti malware-et e shkarkuara      Google lajmëroi gjatë ditës së enjte se së shpejti, nëse shkarkoni skedarë që përmbajnë malware, shfletuesi Chrome do t’i bllokojë ato automatikisht. Kjo veçori është shtuar tashmë në versionin e fundit të Chro...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-10-2013, 12:50:02

Çfarë humbasin njerëzit kur janë pranë kompjuterit

Çfarë humbasin njerëzit kur janë pranë kompjuterit      Një hulumtim i ri ng Scott Wallsten, ekonomist në Institutin për Politikën e Teknologjisë në Uashington përpiqet të tregojë se çfarë ju mungon amerikanëve saktësisht kur ata janë të ngjitur në ekranet e kompjuterëve të tyre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-10-2013, 12:50:02

Aviate është një “ekran fillestar” që i përshtatet nevojave tuaja në Android

Aviate është një “ekran fillestar” që i përshtatet nevojave tuaja në Android      Android: Aviate është një zëvendësim inteligjent i ekranit fillestar që është dizajnuar për të shfaqur informacione përkatëse varësisht se ku jeni dhe se sa është ora. Ai kategorizon aplikacionet t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-10-2013, 12:50:02

Projekti “Ara” i Motorola-s, iu mundëson amatorëve që të zhvillojnë smartfonët e tyre

Projekti “Ara” i Motorola-s, iu mundëson amatorëve që të zhvillojnë smartfonët e tyre      Nëse menduat që Motorola dhe Moto X Maker i tij ju ndihmuan që të rregulloni një smartfon unik, atëherë përgatituni edhe për më tepër. Ndërmarrja që posedohet nga Google ka lajmëruar një p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-10-2013, 04:50:02

Jeni nostalgjik për të kaluarën: Përdorni Windows 1.01 në shfletuesin tuaj me këtë emulator

Jeni nostalgjik për të kaluarën: Përdorni Windows 1.01 në shfletuesin tuaj me këtë emulator      Nëse jeni të pasionuar pas informatikës së vjetër dhe se si ka përparuar ajo, atëherë ky emulator që përdor Window 1 në shfletuesin tuaj do të ju japë mjaft kënaqësi. Programet në di...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
28-10-2013, 20:50:02

Livscribe 3 Smartpen, stilolapsi i mençur që lidhet me iOS 7 përgjatë Blutetooth-it

Livscribe 3 Smartpen, stilolapsi i mençur që lidhet me iOS 7 përgjatë Blutetooth-it      Edhe pse është e vërtetë që funksioni i thjeshtë i shkrimit të gjërave në letër është duke dalë jashtë mode për shkak të pajisjeve dixhitale, janë ende disa që parapëlqejnë të mbajnë shënime...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
28-10-2013, 20:50:02

Të rinjtë preferojnë më tepër të bëhen aktorë sesa profesionistë të sigurisë

Të rinjtë preferojnë më tepër të bëhen aktorë sesa profesionistë të sigurisë      E dini se çfarë dëshiron të bëhet djali apo vajza juaj kur të rritet? Doktorë, avokatë, mbase aktorë? Sipas një studimi të kryer nga Raytheon, shumë të paktë janë fëmijet që dëshirojnë një karrierë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
28-10-2013, 20:50:02

Steve Wozniak mohon akuzat që ka kritikuar iPad-ët e rinj

Steve Wozniak mohon akuzat që ka kritikuar iPad-ët e rinj      Bashkë-themeluesi i Apple, Steve Woznaik mund të ketë si histori kritikën ndaj ndërmarrjes për të cilën ka ndihmuar që të themelohej, por sipas një raporti nga NewDomanin.net, i ka dalë për të qartësuar se “kurrë nuk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
28-10-2013, 20:50:02

Me Ultimate Sound Control kontrolloni çdo tingull të telefonit tuaj Android

Me Ultimate Sound Control kontrolloni çdo tingull të telefonit tuaj Android      Opsionet e zakonshme për të kontrolluar tingujt në Android lënë hapësirë për të shpresuar për përmirësim të mëtejshëm dhe iu mundësojnë që të ndryshoni njoftimet, thirrjet, mediat ose madje të zgjid...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
28-10-2013, 20:50:02

Një hulumtim i ri ng Scott Wallsten, ekonomist në Institutin për Politikën e Teknologjisë

Një hulumtim i ri ng Scott Wallsten, ekonomist në Institutin për Politikën e Teknologjisë      Një hulumtim i ri ng Scott Wallsten, ekonomist në Institutin për Politikën e Teknologjisë në Uashington përpiqet të tregojë se çfarë ju mungon amerikanëve saktësisht kur ata janë të ng...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
28-10-2013, 12:50:02

Malwarebytes për Android largon rreziqet dhe mbron privatësinë tuaj

Malwarebytes për Android largon rreziqet dhe mbron privatësinë tuaj      Android: Malwarebytes Anti-Malware është një mjet i shkëlqyer për largim të trojanëve dhe sulmeve të tjera keqdashëse nga kompjuteri juaj me Windows, por tani ka bërë kalimin edhe në Android. Ofron ende mbr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
28-10-2013, 12:50:01

Pixelmator 3.0 është një zëvendësim i mirë për Photoshop-in

Pixelmator 3.0 është një zëvendësim i mirë për Photoshop-in      OS X: Shumica e përdoruesve të Mac-ut e dinë që Pixelmator është me siguri alternativa më e mirë për Photoshop. Me një çmim prej 30 dollarë, ju me siguri do të paguanit më tepër për ta përdorur Photoshop-in për një...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
28-10-2013, 12:50:01

LG paraqet G Flex, smartfonin e parë “real” në botë që mund të lakohet

LG paraqet G Flex, smartfonin e parë “real” në botë që mund të lakohet      Pas një serie të lëshimeve, LG ka lajmëruar hollësitë për smartfonin e vet me ekran që mund të lakohet, G Flex. Telefoni, që përdor teknologjinë e ekranit OLED për të mundësuar një lakim dramatik në bosh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe