×
Hyrja
Profili

Zerion.tech("Forumi i Teknologjise!")


M A X
ne: 14-01-2012, 16:30:31
Fytyra e re e internetit

Tech

Ndoshta do të duhen disa kohë për t’u parë efektet, por interneti duket se po pëson një nga ndryshimet më të mëdha në historinë e tij. Këtë do ta kuptojmë vetëm atëherë kur të shohim adresa që përfundojnë me karaktere që nuk i kemi parë asnjëherë.Që dje (12 janar), Internet Corporation for Assig...


M A X
ne: 26-12-2011, 15:40:39
Imigrantët kanë themeluar mbi 50% startups në SHBA

Tech

Imigrantët kanë themeluar apo bashkë-themeluar më shumë se 50 prej kompanive kryesore të mbështetura me capital në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kështu thekson një studim i ri duke vënë në pah disa potenciale të mëdha në reformën potenciale për imigrim.Komuniteti i capitalistëve argumenton st...M A X
ne: 02-12-2011, 15:18:38
Google në 6 minuta

Tech

Pasi startoi në vitin 1997, Google për një kohë të shkurtër u bë fillimisht një ueb kërkues i njohur, që sot të shëndrohet dominant në sferën e tijë.Si filloi? Cilat ishin risitë që Google nisi për të pushtuar tregun? Marissa Mayer dhe Ben Gomes nga Google në një video të shkurtër prej 6 minutas...
Pergjigje nga: AlbCoder, olti, khena25
Kush eshte kopjuesi ketu?
*M A X
ne: 14-11-2011, 12:50:50
Vriten blogues

Tech

Blogeri dhe moderatori i faqes Nuevo Laredo En Vivo, Rascatripas, ishte vrarë nga banda e drogës, Las Zetas. Trupi i tij ishte varur mbi të njëjtin mbikalim ku dy blogerët e tjerë ishin vrarë gjatë muajit të kaluar.Sipas Houston Chronicle, një shenjë e varjes me trupin e tij tha, në spanjisht, “...

M A X
ne: 31-10-2011, 15:35:38
Startup Weekend Prishtina

Tech

STARTUP Weekend Prishtina është një ngjarje 54 orëshe gjatë së cilës ndërmarrës, zhvillues, progarmer, dizajner, e entuziastë të startups bashkohen dhe punojnë për të zhvilluar dhe ndërtuar një ide në një biznes.Startup Weekend është vendi i përkryer për ata që dëshirojnë të lansojnë një biznes ...

UrL
ne: 05-10-2011, 12:01:20
10 Faqet me te vlersuara - Renditja e faqeve Shqiptare sipas Shqiperia.com

Tech

Domaini    Page Authority (*)    Domain Authority (*)     nipastudio.com    5.476    58.411     balkanweb.com    4.392    53.650     mfa.gov.al    4.028    53.101     president.al    3.159

M A X
ne: 04-10-2011, 12:41:41
Google dhe Facebook me format të ri reklamash

Tech

Në konferencën Advertising Week në Nju Jork, e cila aktualisht është duke u zhvilluar, Google dhe Facebook paralajmëruar formate të reja të reklamave që do të jenë më shoqërore, do të përfshijnë opsionet like dhe +1 nga miqtë tuaj dhe do të përmbajnë më shum informacione për produktin.Google: Ve...

SocialNetwork
ne: 20-09-2011, 14:52:23
Edicioni i tretë i “Software Freedom Kosova”

Tech

Sipas një njoftimi më të ri të postuar së fundi në ueb faqen e Shoqatës për Softuer të Lirë dhe të Hapur të Kosovës, mesa duket as këtë vit nuk do të na mungojë një prej konferencave më të mëdha për teknologji në Kosovë “Software Freedom Kosova” e cila në edicionin e tretë do të mbahet me 12 nën...*
DardanH
ne: 09-09-2011, 15:44:22
Ne rrast se keni problem me shfaqjen e like(pelqimeve) ne faqen tuaj

Tech

Pershendetje.. Koheve te fundit po vereja qe ne njeren nga faqet e mia, postet nuk mirrnin like, e une bazuar ne postet qe beja me heret, isha i sigurt se praktikisht do duhej te kishte te pakten 10 like si post. Kerkova shume ne google, dhe duke kerkuar me ne fund gjeta kete:


M A X
ne: 22-08-2011, 16:23:08
Facebook, “Like” ndalohet në Gjermani

Tech

Facebook është nën akuzë në Gjermani ku garantuesit e privatësisë kanë ndaluar përdorimin e opsionit “Like” për institucionet dhe ndërmarrjet.Replika e menjëhershme e përdoruesve ka qenë krijimi i grupit “Asnjë çensurë për Facebook në Gjermani”.Sipas autoriteteve, “Facebook dhunon ligjet mbi mbr...*
livefutboll
ne: 07-08-2011, 07:21:31
Facebook ofron shpërblime për Hacker-at që do ta sulmojnë

Tech

LAS VEGAS – Në “DefCon hacker conference” këtë fundjavë në Las Vegas, një ekip nga Facebook ka lëshuar një mesazh jo të zakonshëm: “Ju lutemi të na sulmoni. Do të ju paguajmë mirë”. Ekipi i drejtuar nga Joe Sulliva, shefi i departamentit të sigurisë së Facebook, promovoi programin e ri “gjuetia ...

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board