×
Hyrja
Profili

1000 faqet me te vizituara ne bote [Sipas Ad Planner]

1000 faqet me te vizituara ne bote [Sipas Ad Planner]

· 4 · 1617

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 18-10-2011, 00:10:40
Ka disa lista interesante Ad Planner i Google, ku renditen faqet me te vizituara ne rang global, si dhe ato me te vizituarat ne vendet me te zhvilluara dhe me te populluara te planetetit. (jo, Shqiperia nuk eshte ne kete liste).
Lista globale gjendet ketu: http://www.google.com/adplanner/static/top1000/index.html
Ndersa ajo sipas vendeve ketu: http://www.google.com/adplanner/static/top100countries/index.html

Eshte interesante te vihet re se Youtube (prone e Google) gjendet goxha afer Facebook-ut per nga vizitat unike ne muaj, perkatesist 880 milione per FB dhe 800 milione per YotuTube. Ndersa vete Google s'eshte fare ne liste. Se per c'arsye s'ia kam idene pse.

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 18-10-2011, 00:12:04

  • Postime: 119
S.A
#2 ne: 18-10-2011, 18:13:38
Do ishte interesant po tkishte statistika te tilla edhe per shqiperin :D

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 19-10-2011, 11:43:54
Sigurisht qe do kish qene me interes, por sic e sheh ne liste ad planner ka vetem nje numer te vogel vendesh aty.