Zeri.tech - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Zeri.tech("Forumi Shqiptar i Teknologjise!")

12:51
06-10-2013, 14:50:03

Harta “Epoka e Perandorive të Internetit” tregon se Google dhe Facebook sundojnë botën

Harta “Epoka e Perandorive të Internetit” tregon se Google dhe Facebook sundojnë botën      Duke qenë se të dhënat statistikore për Internetin janë më të kuptueshme kur paraqiten vizualisht dhe jo thjesht me shifra, prandaj kërkuesit e Institutit të Internetit në Oxford vendosën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
05-10-2013, 14:50:03

Twitter aplikon për një IPO me vlerë prej 1 miliard dollarë

Twitter aplikon për një IPO me vlerë prej 1 miliard dollarë      Twitter gjatë të enjtes ka futur në dosje kërkesën për të marrë 1 miliard dollarë në ofertimin e vet publik në javët e ardhshme dhe listohet me shenjën “TWTR”. Ndërmarrja ka paraqitur një formë S-1 tek Komisioni pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-10-2013, 22:50:03

Telefonët Android me sensorë të gjurmëve të gishtërinjve mund të vijë në fillim të 2014-s

Telefonët Android me sensorë të gjurmëve të gishtërinjve mund të vijë në fillim të 2014-s      Me paraqitjen e Touch ID në iPhone 5S, Apple ka arritur të ofrojë një teknologji verifikimi të veçantë që eklipson shumë përpjekje të para në pajisjet e kaluara konsumerike. Por të tje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-10-2013, 22:50:03

Instagram së shpejti me reklama

Instagram së shpejti me reklama      Ditët kur Instagram është pa reklama janë afër fundit. Instagram lajmëroi të enjten që do të fillojë të publikojë reklama në “disa muaj të ardhshëm”. Instagram e ka cilësuar këtë lëvizje si pjesë e një përpjekjeje për të kthyer këtë …...     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-10-2013, 22:50:03

Në Kosovë miratohet liberalizimi i përdorimit të shërbimeve mobile brezëgjëra

Në Kosovë miratohet liberalizimi i përdorimit të shërbimeve mobile brezëgjëra      Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare në Kosovë pas një procesi të gjatë të analizave dhe vlerësimeve nga Grupi i Ekspertëve ka kompletuar ciklin e vlerësimit ekonomik të r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-10-2013, 14:50:03

Gjithçka që duhet të dini për kërkimin e avancuar në Facebook “Graph search”

Gjithçka që duhet të dini për kërkimin e avancuar në Facebook “Graph search”      Graph Search supozohet të jetë një mjet i avancuar kërkimi që do të shndërrojë faqen në një burim të vërtetë informacionesh për njerëzit, vendndodhjet apo ngjarjet e ndryshme. Ky është një projekt ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
04-10-2013, 14:50:02

LG po përgatit smartfonin me ekran të lakuar “G Flex”

LG po përgatit smartfonin me ekran të lakuar “G Flex”      Është raportuar se LG është duke punuar për lançimin e një smartfoni me ekran të lakuar. Planet e lançimit nuk janë finalizuar ende, megjithatë ka të ngjarë që smartfoni të quhet “G Flex” dhe pritet të ketë një ekran 6 …...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
03-10-2013, 22:50:02

Ja disa prej fotove të realizuara me aparatin e parë fotografik për konsumatorin

Ja disa prej fotove të realizuara me aparatin e parë fotografik për konsumatorin      Kodak mund të jetë një kompani “drejt vdekjes” siç e quajnë disa, por 120 vite më parë ishte i pari që iu ofroi konsumatorëve një mundësi për të provuar një kamera. E prezantuar në vitin 1888 K...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-10-2013, 22:50:02

Si të fshini llogarinë tuaj në Instagram

Si të fshini llogarinë tuaj në Instagram      Fotot e vjetra dhe filtrat nostalgjikë nuk janë për këdo dhe lidhja e ngushtë e Instagram-it me Facebook-un mund të ngrejë disa çështje privatësie për disa njerëz. Pra, me pak fjalë, keni plot arsye pse mund të doni ta mbyllni …...  ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-10-2013, 22:50:02

Spami në mediat shoqërore rritet me 355 %

Spami në mediat shoqërore rritet me 355 %      Teksa klientët e e-mailëve përmirësohen në gjetjen dhe filtrimin e spameve, spam-dërgueist janë duke u zhvendosur në rrjetet shoqërore, ku ata kanë më tepër mundësi që të mos gjenden. Kjo është arsyeja, që sipas një studimi të ri, s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-10-2013, 22:50:02

Ja se si të reduktoni në minimum konsumin e CPU-së nga shfletuesi juaj ueb

Ja se si të reduktoni në minimum konsumin e CPU-së nga shfletuesi juaj ueb      Një pjesë e madhe prej nesh përdorin shumë tab-e gjatë kohës që punojnë në ueb. Në fund të fundit, uebi është si një univers pafund, ku humbasim lehtësisht në botën e larmishme të materialeve që gjen...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-10-2013, 14:50:03

AdTrap, pajisja që mund të ndryshojë internetin

AdTrap, pajisja që mund të ndryshojë internetin      Varësisht nga këndvështrimi, shpikja nga Chad Russell dhe Charles Butkus është ose një hap përpara për internetin ose një vdekje për përmbajtjen pa pagesë. Pajisja e tyre AdTrap kap reklamat online përpara se ato të mbërrijnë,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-10-2013, 14:50:03

Tashmë në Facebook do të keni mundësi të kërkoni edhe postimet

Tashmë në Facebook do të keni mundësi të kërkoni edhe postimet      Facebook ka vendosur ta lehtësojë proçesin e ndjekjes së bisedave në rrjetin social. Ditën e hënë, kompania lajmëroi se do të fillojë të lançojë një përditësim, i cili do t’u mundësojë përdoruesve ta bëjnë përmb...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
02-10-2013, 14:50:03

Google lançon Web designer, mjet dizajni për krijimin e reklamave në HTML 5

Google lançon Web designer, mjet dizajni për krijimin e reklamave në HTML 5      Google ka lançuar një aplikacion të ri reklamash të versionit beta të quajtur Google Web Designer. Ky mjet do të shërbejë për krijimin e reklamave profesionale me dizajn cilësor nëpërmjet përdorimit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
01-10-2013, 14:50:03

Shkencëtarët synojnë t’i përdorin smartfonët në dedektues të tërmeteve

Shkencëtarët synojnë t’i përdorin smartfonët në dedektues të tërmeteve      Për vite me rradhë, shkencëtarët janë munduar të mbledhin të dhëna në kohë reale mbi tërmetet. Megjithatë, një artikull i publikuar ditët e fundit në Bulletin of the Seismological Society of America mund...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
30-09-2013, 14:50:02

Disa statistika interesante që provojnë dominimin e Google në Internet

Disa statistika interesante që provojnë dominimin e Google në Internet      Me rastin e 15 vjetorit të Google kompania statistikore Statista vendosi të publikojë disa të dhëna të rëndësishme për ecurinë dhe suksesin e këtij gjigandi të teknologjisë. - Më tepër se 1.1 miliard nje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-09-2013, 22:50:02

Lamtumira emocionale e Steve Ballmer për Microsoft-in

Lamtumira emocionale e Steve Ballmer për Microsoft-in      Shefi ekzekutiv në largim i Microsoft-it, Steve Ballmer, ka qenë gjithmonë një ligjërues mjaft i dalluar, ku entuziazmi i tij për ndërmarrjen e tij është i mahnitshëm, duke i kthyer ngjarjet e zakonshme të ndërmarrjes në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-09-2013, 22:50:02

56% e përdoruesve të internetit kanë kërkuar për veten e tyre online

56% e përdoruesve të internetit kanë kërkuar për veten e tyre online      Ndoshta shpeshherë nuk e pranoni por ka shumë mundësi që të keni kërkuar të paktën njëherë për veten tuaj në Google. Mos u ndjeni në siklet, sepse të njëjtën gjë ka bërë edhe shumica e njerëzve. Sipas një ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-09-2013, 22:50:02

NSA pranon që ka përgjuar çiftet e dashuruar

NSA pranon që ka përgjuar çiftet e dashuruar      Sipas një letre nga NSA-ja për një senator amerikan, punonjësit e Agjencisë Kombëtare të Inteligjencës në SHBA, kanë spiunuar në bashkëshortët, të dashurit dhe të dashurat e “e pafajshme” duke përdorur teknologjinë e vëzhgimit të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
29-09-2013, 14:50:02

Ja pse Linux Desktop nuk është shumë popullor

Ja pse Linux Desktop nuk është shumë popullor      A keni pyetur ndonjëherë veten se pse Linux Desktop nuk është i përhapur në masën e rivalëve të tjerë si Windows apo Mac? Ja se cilat disa prej arsyeve: - Linux është pa pagesë dhe open-source Kjo do të thotë …...            

12:51
28-09-2013, 22:50:03

60% e prindërve iu japin fëmijëve një pajisje teknologjike për t’iu tërhequr vëmendjen

60% e prindërve iu japin fëmijëve një pajisje teknologjike për t’iu tërhequr vëmendjen      Vetëm 20 % e prindërve që kanë fëmijë nën 18 vjeç nuk iu kanë dhënë fëmijëve të tyre një pajisje apo diçka të tillë të ngjashme për ti mbajtur ata të zënë. Po cila është pajisja më e fams...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
28-09-2013, 14:50:02

Ja se si ngjante Google në vitin 1998

Ja se si ngjante Google në vitin 1998      Google ka shtuar një tjetër opsion surprizë me rastin e 15 vjetorit. Nëse shkruani “Google in 1998” në motorin e kërkimit (Google Search) do të shihni se si dukej faqja para 15 vitesh. Nuk janë vetëm pamjet vizuale ato të …...          ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
27-09-2013, 22:50:03

Ja se si të kontrolloni se çfarë ndodh me PC-në tuaj kur nuk jeni duke punuar në të

Ja se si të kontrolloni se çfarë ndodh me PC-në tuaj kur nuk jeni duke punuar në të      Windows është një sistem operativ i cili, për arsye sigurie dhe kursim energjie, mund të fiket në mënyra të ndryshme për sa kohë nuk janë prekur mouse dhe tastiera për një periudhë të caktua...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
17-09-2013, 22:50:03

Nese ju kanë bllokuar një uebfaqe: Përdorni Google Translate

Ju kanë bllokuar një uebfaqe: Përdorni Google Translate      Ja një mënyrë interesante për këdo që jeton në një vend ku qeveria i ka bllokuar disa uebfaqe apo për përdoruesit që përdorin versione të kufizuara të internetit në institucionet e ndryshme. Ju mund të përdorni lehtësi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Dr0mAs, UrL

Sygjerim per Domain

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, Lajmet

LinkedIn ridizajnon menunë e navigimit

Mishel...............
24-05-2013, 08:56:19
bukur!!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lorisa L, olti, LuLiKraS

Do ishte mire të kemi një Blog në Zëriyt.com

Lorisa L
14-03-2012, 14:23:25
Do te ishte shum mir
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-03-2012, 19:32:33

Media e Printuar vs. Media Online!

Media e Printuar VS Media Online! Cila do fitojë?Sot në një minutë shkarkohen 13 mijë aplikime për “Iphone”, shkruhen 100 mijë mesazhe në “Twitter”-in, përditësohen 700 mijë statuse në “Facebook” dhe dërgohen 170 milionë e-maile. Le të përballemi realitetin. Komunikimi ka ndryshuar rrënjësisht. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-02-2012, 17:07:37

BalkanWeb kerkon te punesoje nje Webmaster

Oferte Pune!BalkanWeb kerkon te punesoje nje Webmaster, me eksperienc te gjate ne programim. Kandidati duhet te jete i afte te punoje ne grup....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: poshnja, UrL, Mand1

C'ndodhi me Albaniasite.net?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Poshnjari
27-01-2012, 17:54:36

Google akuzon 60 kompani

Ore se nuk e kam kuptuar mire, por ajo qe di eshte se google ka akuyuar 60 kompani dhe behet fjale per ndrzshimin e "politik" te google apo ndonje gje tjeter nuk e kam kuptuar mire. Ndonjeri ke ka me shume informacion rreth kesaj?  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-01-2012, 16:30:31

Fytyra e re e internetit

Ndoshta do të duhen disa kohë për t’u parë efektet, por interneti duket se po pëson një nga ndryshimet më të mëdha në historinë e tij. Këtë do ta kuptojmë vetëm atëherë kur të shohim adresa që përfundojnë me karaktere që nuk i kemi parë asnjëherë.Që dje (12 janar), Internet Corporation for Assig...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe