Zeri.tech - 6

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Zeri.tech("Forumi Shqiptar i Teknologjise!")

M A X
26-12-2011, 15:40:39

Imigrantët kanë themeluar mbi 50% startups në SHBA

Imigrantët kanë themeluar apo bashkë-themeluar më shumë se 50 prej kompanive kryesore të mbështetura me capital në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kështu thekson një studim i ri duke vënë në pah disa potenciale të mëdha në reformën potenciale për imigrim.Komuniteti i capitalistëve argumenton st...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-12-2011, 15:18:38

Google në 6 minuta

Pasi startoi në vitin 1997, Google për një kohë të shkurtër u bë fillimisht një ueb kërkues i njohur, që sot të shëndrohet dominant në sferën e tijë.Si filloi? Cilat ishin risitë që Google nisi për të pushtuar tregun? Marissa Mayer dhe Ben Gomes nga Google në një video të shkurtër prej 6 minutas...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: AlbCoder, olti, khena25

Kush eshte kopjuesi ketu?

*
AlbCoder
24-11-2011, 22:48:06
Nga Enkelejda Gjuzi 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-11-2011, 12:50:50

Vriten blogues

Blogeri dhe moderatori i faqes Nuevo Laredo En Vivo, Rascatripas, ishte vrarë nga banda e drogës, Las Zetas. Trupi i tij ishte varur mbi të njëjtin mbikalim ku dy blogerët e tjerë ishin vrarë gjatë muajit të kaluar.Sipas Houston Chronicle, një shenjë e varjes me trupin e tij tha, në spanjisht, “...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-10-2011, 15:35:38

Startup Weekend Prishtina

STARTUP Weekend Prishtina është një ngjarje 54 orëshe gjatë së cilës ndërmarrës, zhvillues, progarmer, dizajner, e entuziastë të startups bashkohen dhe punojnë për të zhvilluar dhe ndërtuar një ide në një biznes.Startup Weekend është vendi i përkryer për ata që dëshirojnë të lansojnë një biznes ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

UrL
05-10-2011, 12:01:20

10 Faqet me te vlersuara - Renditja e faqeve Shqiptare sipas Shqiperia.com

Domaini    Page Authority (*)    Domain Authority (*)     nipastudio.com    5.476    58.411     balkanweb.com    4.392    53.650     mfa.gov.al    4.028    53.101     president.al    3.159
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-10-2011, 12:41:41

Google dhe Facebook me format të ri reklamash

Në konferencën Advertising Week në Nju Jork, e cila aktualisht është duke u zhvilluar, Google dhe Facebook paralajmëruar formate të reja të reklamave që do të jenë më shoqërore, do të përfshijnë opsionet like dhe +1 nga miqtë tuaj dhe do të përmbajnë më shum informacione për produktin.Google: Ve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SocialNetwork
20-09-2011, 14:52:23

Edicioni i tretë i “Software Freedom Kosova”

Sipas një njoftimi më të ri të postuar së fundi në ueb faqen e Shoqatës për Softuer të Lirë dhe të Hapur të Kosovës, mesa duket as këtë vit nuk do të na mungojë një prej konferencave më të mëdha për teknologji në Kosovë “Software Freedom Kosova” e cila në edicionin e tretë do të mbahet me 12 nën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
DardanH
09-09-2011, 15:44:22

Ne rrast se keni problem me shfaqjen e like(pelqimeve) ne faqen tuaj

Pershendetje.. Koheve te fundit po vereja qe ne njeren nga faqet e mia, postet nuk mirrnin like, e une bazuar ne postet qe beja me heret, isha i sigurt se praktikisht do duhej te kishte te pakten 10 like si post. Kerkova shume ne google, dhe duke kerkuar me ne fund gjeta kete:

M A X
22-08-2011, 16:23:08

Facebook, “Like” ndalohet në Gjermani

Facebook është nën akuzë në Gjermani ku garantuesit e privatësisë kanë ndaluar përdorimin e opsionit “Like” për institucionet dhe ndërmarrjet.Replika e menjëhershme e përdoruesve ka qenë krijimi i grupit “Asnjë çensurë për Facebook në Gjermani”.Sipas autoriteteve, “Facebook dhunon ligjet mbi mbr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
livefutboll
07-08-2011, 07:21:31

Facebook ofron shpërblime për Hacker-at që do ta sulmojnë

LAS VEGAS – Në “DefCon hacker conference” këtë fundjavë në Las Vegas, një ekip nga Facebook ka lëshuar një mesazh jo të zakonshëm: “Ju lutemi të na sulmoni. Do të ju paguajmë mirë”. Ekipi i drejtuar nga Joe Sulliva, shefi i departamentit të sigurisë së Facebook, promovoi programin e ri “gjuetia ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe